Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kapott már valaki beszólást a...

Kapott már valaki beszólást a kórház személyzetétől/orvostól szülésnél vagy sima vizsgálatnál, amiért nem szőrtelenítette teljesen az intim területet?

Figyelt kérdés
Nekem és a férjemnek teljesen megfelel úgy, hogy csak a bikinivonalat és a szeméremdombot szőrtelenítem, lejjebb csak rövidre van trimmelve a szőrzet. De ma a szülőszoba látogatáson azt mondta a szülésznő, hogy borotválásra manapság már szinte nincs is szükség, ápoltak a kismamák.... hát engem pont hogy kéne borotválni, mert épp ott nem szoktam, ahol a szülésznő tenné. Eddig nem éreztem ápolatlannak magam, most elgondolkodtam:(
2017. nov. 15. 20:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Nem, de te sem beszólást kaptál. Gondolom ezt nem a te nemiszervedre mondta ott a szülőszoba látogatáson.
2017. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Még ha neked is mondta(amit kétlek) akkor sem kell vele foglalkozni.

A szőr még nem egyenlő az ápolatlansággal.

Az meg, hogy egy nővér annak is örülne, hogy ha egy szívműtétes bácsi leborotválja a saját mellkasát, hogy neki már azt nem kelljen a műtét előtt, megint más dolog.

2017. nov. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Ezen én is felhúztam a szemöldököm, mert nem része az ápoltság kritériumának, és eü-i szempontból se ajánlott a hétköznapokra.

Szülésnél persze más, jó ha látják hol vágjanak.

Egyébként nem kaptam beszólást, pedig még a bikinivonal se volt makulátlan, mert mire oda jutottam, hogy szülök, már hetek óta csak vakon kaszaboltam magam az óriási hasamtól.

2017. nov. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Pont ezt akartam én is írni, hogy óriási hassal elég nehéz ügy a tökéletes szőrtelenítés.
2017. nov. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Amit a szülésznő mondott, abból egyértelmű volt ott és akkor, hogy azt jelenti: szinte sosem kell borotválni, mert ápoltak a kismamák = lent is szőrtelenítenek.


Csoportos szülőszoba-látogatás volt, nem nekem mondta nyilván, de mivel én nem szőrtelenítek teljesen, felmerült bennem, hogy pl. ez a szülésznő ápolatlannak tartana-e, ha ő a teljes csupaszságot nevezte ápoltságnak ebben az értelemben.


Persze hogy nem kaptam beszólást, de nem is szeretnék, ha eljön az idő, sem rosszalló pillantásokat, akkor inkább leborotválom valahogy magam (ami elég viccesen sikerülne, mert semmit sem látok még tükörrel sem:):):)

2017. nov. 15. 20:52
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Senkit nem érdekel, hogy milyen a szőrzeted, szó nélkül borotváltak le engem is. Egyébként szerintem amit mondott az nem jelenti azt, hogy ápolatlannak tartja azt, aki nem szőrtelenít, csak így fogalmazta meg, hogy a legtöbb nőt nem kell borotválni. Biztos nem akarta azt mondani, hogy azért nem kell borotválni a nőket, mert majdnem mindenki csupaszra gyantáztaja magát.
2017. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Nekem pont azt mondta a nőgyógyász hogy az az egészséges ha nem teljesen csupasz az ember alul, mivel a szőrnek is van egy fajta védelmi funkciója. Igen, bevallom, utolsó két hónapban már nem láttam semmit, és hagytam a francba:-D Ha a szülésznő beszólna, szerintem belenyomnám a fejét egy használt kacsába:-D Ha neki a csupaszság az ápoltság, akkor fogalomzavara van. Egy megfelelően karbantartott szőrösebb intim terület is ápolt.
2017. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
61%
nem szólt be, csak elmondta, mi a tapasztalata mostanában.
2017. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
14%
A szülesznők nem is borotvalnak.
2017. nov. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Hát ebben a kórházban ők borotválnak. Máshol ugyan ki?
2017. nov. 15. 21:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!