Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák akik elöbb szültétek...

Anyukák akik elöbb szültétek meg a babót. Mi volt a baj amiért nállatok elöbb jött? És szerintetek ezekkel a tünetekkel meddig húzhatom?

Figyelt kérdés
A 30.héttöl a hémszájam c 2222.Most vagyok 34 hetes.Az orvos szerint nagyon jó ha kihúzzuk a 36.hétig.Folytonos keményedés de vagy napi 15x 3x2 magneb6 mellett.Rengeteg pihenés ami egy 19 hós fiucska mellett elég nehéz ezért a mamánál van másfél hete ami miatt meg tiszta depis vagyok.Nyilalás a méhemben napi 3-4 alkalommal és egyfojtában feszülö érzés a hüvelyemben.(olyan mintha tágulna.Ha 1-2 hét múlva megszületne nem lenne már baja a picimnek.Ugye?
2010. máj. 25. 12:47
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat.Minden jót nektek is!!!!
2010. máj. 25. 16:53
 12/28 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a 30. héten jött sajnos a kisbabám, elég gáz volt, de az orvosok nagyon ott voltak a helyükön. Most egy teljesen egészséges kis kölyök, 3 éves, jó fej, okos, látó, halló, beszélő, jó mozgású. 34. hét már nem olyan vészes, kitartás és türelem. Sok sikert.
2010. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsóhoz,nekem is 30 héten született a kisfiam,aki most 15 hónapos.Az első időket nagyon megszenvedtük,de mostanra minden oké vele.okos értelmes,figyelmes.Nagy küzdők ezek a babák.Most 20 hetes vagyok és mondanom sem kell rettegek a koraszüléstől.
2010. máj. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnállak titeket,hogy szenvednetek kellett a babával eggyütt.Szörnyü dolgok ezek,de az a lényeg hogy jól vannak a babák is és ti is.Meddig voltatok koraszülött osztályon és mi ennek a leforgása.Értem a babára,hogy mit csinálnak vele és mikor láthatod meg ilyenek.Utolsó válaszadónak üzenem,hogy ne stresszelj a koraszülés miatt.Attól még,hogy az elsö baba elöbb jött nem biztos,hogy a második is elöbb jönne.Mitöl indult be a szülés amúgy?Minden jót nektek és köszönöm a megnyugtató szavakat!!!
2010. máj. 26. 11:43
 15/28 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:idő elött elfolyt a magzatvíz.8 hétig voltunk kórházban.Természetesen nem tudni,hogy mi okozta a burokrepedést.Megjegyzem semmi előjele nem volt,hogy baj lesz.Szerintem ha neked most a 34.héten megszületne/de még maradjon bent/Akkor sem lenne semmi baj.A a baba már kicsit több mint 2 kg és max 2 hetet lennétek kórházban.sokat láttam a 2 hónap alatt míg bent voltam vele.Szülés után egyből mentem az intenzívre,ahol egyből megmutatták és elmondták a házirendet.3 óránként kellet menni fejni,mert éretlensége miatt még szopizni nem tudott.2 hét után került fel a kora osztályra,ott már csak hízlalda volt.Nem szeretném újra átélni.Én azért örülnék ha a 34 hétig benntmaradna.
2010. máj. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Pont most olvastam hogy aki eddig aggódott a koraszülés miatt (mármint aki betöltötte a 34. hetet) annak már nem kell aggódnia, ugyanis innentől kezdve valójában a baba már csak hizik, és nem jár semmi komolyabb gonddal ha esetleg már kibújik.

Szintén 34 hetes km

2010. máj. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

23:15-ös vagyok

Hivatalosan PIC-nek (perinatalis intenzív centrum) hívják azt az osztály ahol azok a gyerekek vannak akik 34. hét előtt születnek, utána kerülnek a koraszülöttre és az újszülöttre. A gyerkőm 1 hónapot volt a PIC-en és két hetet a koraszülötten. Nagy baba volt, de sajnos nagyon éretlen, gyomorszondával kezte aztán cumisüveg és szopiztatás, de azt már csak otthon tanulta meg, kb. 2 hét volt mire belejött a szopiba. A kórházban fejni kellett a tejet, üvegcsébe rakni és dátummal, időponttal ellátni. Reggel 8tól este 7ig volt látogatás, akkor mehettünk amikor csak akartunk (az apukák is), de természetesen nem voltunk ott állandóan a gyerek körül. Nem ugyan abban a városban volt a gyerek, mint amiben született, mert országosan csak pár helyen van PIC osztály. Én ott lakhattam a kórházban, de a tesó és az apa otthon laktak természetesen, ez volt nekem a legnehezebb, hogy csak hétvégén tudtam találkozni a családommal.

A kórházban jó volt a társaság és a körülményekhez képest a hangulat is, elég gáz egy ilyen helyzet, de megerősödtem tőle, hitben és kitartásban is. Sokat énekeltem és olvastam a gyereknek, meséltem neki arról, hogy milyen lesz otthon.

Az utánam következőnek: Elhiszem, hogy stresszelsz, nálunk most született a 3. gyerkő, az első hazaszökött az oviból és hasonló jóságokat csinált, teljesen érezhető volt a levegőben, hogy a család minden tagja (apától a nyagymamáig- őket még jobban megviselte a koraszülés, mint engem) aggódik, hogy most mi lesz. Persze a dokik befektettek 31. héten megfigyelésre, de a babó időre jött és gyönyörű. 5 nap után otthon voltunk, az első gyerekem meg is jegyezte, hogy milyen hamar hazjöttünk.:)

Ne aggódj, most biztosan minden rendben lesz.

2010. máj. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Jaj de jó hogy nektek a következő babával nem volt baj.Remélem én is úgy leszek:)
2010. máj. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat.Hivatalosan holnap töltöm a 35.hetet ugyhogy még egy hét laza sresszelgetés és utánna megnyugszok,bár örülnék ha bentmaradna minnél tovább.Le a kalappal elöttetek,hogy ezt végig tudtátok csinálni,bár egy anyának ez a kötelessége.Iszonyat erösnek lenni.(Bár nem kivánnám senkinek azt a pár hetet)Minden jót nektek.
2010. máj. 28. 10:21
 20/28 anonim ***** válasza:
Végül mikor lett meg a baba?
2010. okt. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!