Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák akik elöbb szültétek...

Anyukák akik elöbb szültétek meg a babót. Mi volt a baj amiért nállatok elöbb jött? És szerintetek ezekkel a tünetekkel meddig húzhatom?

Figyelt kérdés
A 30.héttöl a hémszájam c 2222.Most vagyok 34 hetes.Az orvos szerint nagyon jó ha kihúzzuk a 36.hétig.Folytonos keményedés de vagy napi 15x 3x2 magneb6 mellett.Rengeteg pihenés ami egy 19 hós fiucska mellett elég nehéz ezért a mamánál van másfél hete ami miatt meg tiszta depis vagyok.Nyilalás a méhemben napi 3-4 alkalommal és egyfojtában feszülö érzés a hüvelyemben.(olyan mintha tágulna.Ha 1-2 hét múlva megszületne nem lenne már baja a picimnek.Ugye?
2010. máj. 25. 12:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon feljett már az orvostudomány, ne aggódj! 34 hét az már nagyon jó. Én 37 hétre szültem és akkora haja volt a kislányomnak, hogy süninek becézték az osztályon. Összefüggő fekete, minimum 3 cm-es. 36 héttől már nem is minősül koraszülésnek, ha jól tudom. Nem lesz itt baj, kitartás!
2010. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%
nekem hamarabb jött,de indított szülésem volt.magas volt a vérnyomásom.elvileg a betöltött 37 hét után nem lesz gond.
2010. máj. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem babám 36 hét 6 napra született még koraszülöttként kezelték, de gyönyörű egészséges baba volt akkor is és most is! Elfolyt a magzatvíz azért született hamarabb. Az orvosok a frontra fogták (és rengetegen is voltak akkor szülni), de én önmagamat hibáztattam, mert akkor este túl zsíros ételt (lapcsánkát) ettem és az éjszakát a mosdóban töltöttem, túl sokat erőlködtem és akkkor éreztem egy fúrcsa "repedést" aztán el is kezdett csepegni a magzatvíz. Most 36 hét 5 napos terhes vagyok, én is rengeteget keményedek és sok nyilalást is érzek, Magnerotot szedek elvileg 3x2 szemet, de az orvosom mondta, hogy nyugodtan szedhetek 4x2-t is. Igen a sok-sok pihenés az elengedhetetlen! Kívánok neked nagy kitartást és pozitív hozzáállást!
2010. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Én a 36. héten szültem a lányunkat! mondjuk nekem teljesen zavartalan volt a terhességem végig, de jött egy hidegfront és a kisasszony úgy döntött előbújik! 3 napig voltunk csak kórházban, egy kis kék fényt kapott, de semmi extra!


Ne aggódj a baba miatt szerintem, majd kint megnő!!! Baja biztosan nem lesz, elvégre folyamatos kontroll alatt vagy! Ne aggódj, az a fontos!!!

2010. máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj, de még jó lenne, ha két hetet kihúznál. Szerintem nagyon sokat számít az is, hogy jó hangulatban teljen a pihenés, a nagyit a kisfiúval költöztesed magadhoz! Én tuti nem hagynám magára a nagy gyermekemet hetekig. Bőven elég neki a szülés körül nélkülözni. Mihamarabb odjátok meg, hog y legyen melletted, mindkettőtöknek jobb úgy.
2010. máj. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a gyors válaszokat és remélem még 2 hetet minimum bentmarad.Minden jót nektek az utolsó válaszoló kismaminak pedig boldog babavárást ismét.Minjárt mehetünk szülni.
2010. máj. 25. 13:00
 7/28 A kérdező kommentje:
Bocsi.A 12:56-os kismaminak szántam az elözö kommentemet.Nagyon szivesen odaköltöztetném a mamit hozzánk de sajna ez lehetetlen mert nagy farmjuk van és nem tudja senkire sem bízni a tanyát a rengeteg állattal.A kisfiam nagyon szereti öt és eggyáltalán nem hiányol minket az apjával,napi szinten 3x beszélünk telefonon legalább és tudom,hogy jó kezekben van csak azért hiányzik.Hál istennek pénteken már jön haza és utánna apa segít itthon.Sajna csak most kapott szabit,ugyhogy igy tudjuk megoldani.
2010. máj. 25. 13:05
 8/28 anonim ***** válasza:

35+3 hétre született a fiam 3000 grammal és 49 centivel. Minden rendben volt. Ne aggódj, ma már nagyon fejlett az orvostudomány, gyakorlatilag nem veszítenek se babát, se anyát.


Könnyű szülést!

2010. máj. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Az en lanyom 37+3 hetesen szuletett, 3280 grammal es 50 centivel makkegeszsegesen. O dontott igy, hogy a nagypapa szulinapjan bujik ki. Programozott csaszarom lett volna, de ido elott elfolyt a magzatviz es a kisasszony megerkezett.
2010. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem lesz bajotok egyikőtöknek sem. Én is a 35. héten szültem, 2600 gramm volt a fiam, és 53 centi. Teljesen egészséges volt, és az is! Egy percre sem került koraszülött osztályra. Már 3,5 hónapos, és már megduplázta a születési súlyát! :)

Kitartás! És sok boldogságot!

2010. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!