Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A táppénzt mikor szokta...

A táppénzt mikor szokta általában a postás hozni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor leadod a munkahelyeden, a munkáltatónak 3 munkanapja van arra, hogy eljuttassa az OEP-nek. Az OEP-nek pedig 30 napja van arra, hogy kiutalja Neked. Az első táppénznél általában meg is várják ezt a 30 napot, a többinél (mivel onnantól folyamatos vagy) kb 3 hét.

Ha lakcímre kéred, akkor a kiutalástól még 4-5 nap.

Ha számlára kéred, akkor kiutalástól 2 nap.

Remélem segítettem :) Én november óta táppénzen vagyok.

2010. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem utalják,és így is 2,5hónap mulva kaptam meg az elsőt:S,a másodikat másfél hónap mulva,onnantól meg már normálisan,1hónap.(27h)
2010. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a munkahelyem kifizetö hely is igy ő mindig hó elsö napján utal.Ilyenek pl:Posta,Tesco,Tecom...
2010. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha április 16-án lett beadva a papír, akkor konkrétan kb mikor kapom meg?Mert táppénzes állományba március 16-án vettek fel.Most melyik számít?
2010. máj. 16. 11:49
 5/6 anonim ***** válasza:

12.36-os vagyok. Az számít, amikor leadtad a munkahelyen. Kérdés az, hogy mekkora a cég, ahol dolgozol?

Ha 100 fő feletti, akkor TB kifizetőhely vagytok. Ez esetben ha Te megkaptad április 16-án s le is adtad a cégnél, akkor május 10 körül (fizetés napján) már el kellett számolják.

Ha nem vagytok kifizetőhely, akkor ha kb április 20 körül adtad le a cégnél, ők 23-ig elküldték az OEP-nek, onnantól ketyeg a 30 nap. Azaz ha minden jól ment, tehát ha a munkáltatód időben leadta, és minden adatot szolgáltatott az OEP-nek, akkor a héten meg kellene kapnod.

Én első körben felhívnám a munkahelyet, hogy ők mikor adták le. Második körben pedig telefon a helyi OEP-nek és TAJ szám alapján 1 perc alatt meg tudják nézni, hol tart az ügy.

Tehát elsősorban a munkáltatódtól függ. Sajnos vannak olyan munkahelyek, akik "ráülnek" a táppénzes papírokra akár 2 hétig is. Ez szabályellenes.

2010. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. máj. 17. 07:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!