Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Titeket meglátogatott az...

Titeket meglátogatott az orvos szülés után?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan mondják hogy hozzájuk bement.Én éppen akkor szültem,amikor ő szabin volt.Bejött gyorsan indította a szülést 2óra múlva mar ott sem volt.De rögtön kozolte hogy ő most nem dogozik és jövőhéten megtaláljuk a rendelőben.(a boríték miatt ami nem volt olyan vékony)Egyszer sem jött be.Azt hittem (naivan) hogy akinek fogadott van annak bejön.Persze nem ez lenyeg ,de nekem jól essett volna.

#szülés után #pénz #orvoslatogatas
2016. dec. 6. 02:51
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Lehet,de az is nyugtat egy kicsit hogy nem csak nekem furcsa.Amugy ti kérdeztétek a szulesrol hogy fog zajlani vagy ő mondta?Mert én nem .Voltam szulesfelkesziton azt hittem az elég. Csak valahogy próbálom feldolgozni a szülést,pedig már 5hete történt.
2016. dec. 6. 08:25
 12/22 anonim ***** válasza:
Valami baj volt, hogy fel kell dolgozni a történteket? Én már másnap jó emlékként gondoltam rá, a nagy fájdalmak ellenére.
2016. dec. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Minden nap bejött ő is és a szülésznőm is.
2016. dec. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ez normális! Valakinek tovább tart. Velem hiába voltak extrém kedvesek, csaszarom lett, amit fel kellett dolgoznom, és valahogy a kórházban töltött harom nap olyan rossz volt, hogy fajt a hasam, de közben ott volt a csepp baba, akit próbáltam volna valahogy szoptatni de nem akart menni a dolog, es senki nem segített, elhagyhatva éreztem magam. Másfél éves a kislányom, es most mondhatom, hogy mar teljesen hidegen hagy az egesz. Persze eddig sem napi szinten porogtem rajta, de neha előjött es sokat járt a fejemben alapjáraton, hogy mit lehetett volna másképp csinálni, hogy pl a szopi menjen. De mar oly mindegy. Egészséges szépséges kislányom van es ez a lényeg. Te is el fogsz jutni ide, hidd el! Nagy dolgok történtek most veled és ráadásul a doki is megnehezítette. Hagyj időt magadnak, hogy ez leülepedjen.
2016. dec. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Az én dokim eléggé megszívta velem. Csütörtökön egész napos ügyelete van kora estig, majd pénteken kora reggeltől kora délutánig, aztán rohan a magánrendelésére, ahol este tízig is ott van.

Na, én csütörtökön 10 körül estem be, éjfélkor már be is rángatták, hogy halad a dolog. Egy talicska komplikáció is összejött, így 5-kor megszületett a gyerek, utána még vittek műteni, ahonnan 6 körül toltak ki. A dokinak meg héttől kezdődött a műszak, így nem volt értelme hazamennie se.


Nem tudom, hogy másnap melyikünk nézett ki szarabbul :) De bejött minden nap, még hétvégén is.


Hétfőn nem,de aznap reggel engedtek volna haza. Az ügyeletes kitalálta, hogy rengeteg vér vesztettem (gratulálok, hogy erre 3 nap után jöttek rá) és nem mehetek haza transzfúzió nélkül, különben életveszélyben leszek. Mondtam, hogy kizárt, én nem maradok - már felöltözve álltam és vártam a zárójelentést. Akkor felhívtam a saját orvosomat, hogy ő végignézte a mészárszéket, ennyi a hemoglobin értékem éppen, kell-e a transzfúzió, vagy elég, ha vastablettát szedek? Mondta, hogy lassabb lesz a felépülés, de elég, megmurdálni nem fogok. Úgyhogy kis vita az eü törvényről az ügyeletessel, majd puffogva aláíratta, hogy saját felelősségre távozom és végre megkaptam a zárókat is.


Nekem amúgy nem okozott semmilyen traumát a szülés, pedig a tankönyvi komplikációk ritka fajtáinak egész sorát vonultattam fel és erős fájdalmakkal is járt.



A "milyen lesz a szülés" részhez: szülésfelkészítőre nem mentem el, mert annyit én is tudtam, hogy fájni fog, aztán vagy testnyíláson jön ki, vagy vágnak neki kijáratot. Az orvost röviden annyiról kérdeztem, hogy milyen az átlagos lefolyása egy szülésnek, illetve milyen komplikációk merülhetnek fel. Ezeket tárgyilagosan elmondta, így én se lepődtem meg egyiken se. Addig volt némi para bennem, amikor vákuummal nagy nehezen kihorgászták a babát és az ideges arcokat látva volt rá esély, hogy oxigénhiányos lesz. De ott várakozott a neonatológus, aki azonnal megvizsgálta, aztán visszaadta, hogy teljesen egészséges. Így 2-3 percig aggódtam csak.

Magam miatt meg egyáltalán nem, mert úgy voltam vele, hogy ha valamit foltozni, "javítani" kell, akkor azért sebész is az orvosom, hogy megoldja. Kellett, megoldotta. Törésem is lett, de azzal értelemszerűen nem tudtak mit kezdeni (nem csöves csont), magától begyógyult.

2016. dec. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Amúgy szülésfelkészítés témakörhöz: anyukám gyógyped végzettségű, éppen 8 hónapos terhes volt velem, amikor szülészetből vizsgázott. A tananyag arról szólt, hogy terhesség és szülés alatt/közben milyen károsodások érhetik a magzatot és ezeknek milyen hosszútávú következményei lehetnek. Mivel vizsgáról volt szó, kénytelen volt alaposan benyalni az összes létező fogyatékosságot, betegséget.

Ő úgy ment szülni, hogy "kizárt, hogy egészséges gyerek szülessen" :)

2016. dec. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
A terhesség és a szülés is problémamentesen zajlott.Valahogy azt érzem ha egy kicsit bátrabb vagyok sokkal jobban is alakulhatott volna.Pl ha szólok h van gatolajam akkor a szulesznom biztos segit a gatvedelemben és nem kell vágni.Vagy tobbszor ramszolt az orvos h ne hangoskodjak,pedig én sem akartam és nem is voltam olyan hangos. Sajnálom hogy majd nem transzfundalni kelett. A vércsoport meghatározásnál nekem is volt valami eltérés,de hál istennek nem kellett alkalmazni.
2016. dec. 6. 09:39
 18/22 anonim ***** válasza:

Elsonel szerintem meg mindenki nagyon bátortalan,új minden érzés es elég arra figyelni,hogy tulelje az ember. En a harmadik szulest tudtam relative tudatosan,"aktiv" jelenlettel vegigcsinalni,de igy is volt pár perc,mikor teljesen bepanikoltam es szetestem...de szerencsere egy tunderi szulesznot fogtam ki,es a dokimban is biztam es "visszarangattak"

A hangoskodast pedig nem azert nem szeretik ,mert zavarja őket,hanem mert energiat vesz el..csukott szajjal nagyobb erot tudsz vinni a nyomasba...vajúdás alatt szerintem senki nem szolna érte,ott "csak"azt sulykoltak belem,hogy lazitsak,hogy vegyek levegot..

Amúgy igen,bejott,ugyeletben volt mikor szultem,utana hétvége jött,nem dolgozott,de szombaton benezett,kérdezte mizu,meg mondta,h megirta a zarot,masnap mehetek haza..

2016. dec. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igaz mindkét gyerekem császárral született, de mindkettőnél ugyanaz a dokim volt, és igen, minden nap bejött. Sőt a másodiknál egyik nap meg is lepődtem, mert előtte ügyelt, és nem kellett volna bent lennie, de mivel helyettesített, így ha már bent volt, rám nézett.
2016. dec. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Amikor bent volt a kh-ban akkor mindig benézett hozzám.Ha szabin volt vagy olyan nap volt h nem volt bent akkor nem jött be csak miattam.

Ő is ember,3.babámat várom,ismét őt választottam.Neki is kell a szabadság,pihenés.Szülésnél ott volt?Igen!Arra fogadtad fel...

2016. dec. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!