Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok arról a "babonár...

Mit gondoltok arról a "babonáról", hogy a babának előre semmilyen dolgot venni nem szabad?

Figyelt kérdés

A szüleim elég babonásak, most vagyok 7 hónapos terhes. Szépen tudok kötni, meg a nagyim is, gyönyörű dolgokat, de a szüleim és a párom szülei még azt sem engedik meg, hogy néhány dolgot elkészítsünk. A babakelengyéről már nem is beszélve, szerettem volna apránként szépen beszerezni a szükséges kellékeket, de - főleg anyám - lehurrogott, hogy ők majd megveszik, mielőtt hazahozzuk a babát, emiatt a hülye babona miatt. Addig a gyerekszoba falát sem engedik kifesteni. Nem tehetek mást, csak gyűjtögetem a kelengyére valót, de azt nem szeretném, ha ők vennék meg (egyrészt hogy ennyit azért ne költsenek, másrészt mert borzalmas ízlésficamban szenvednek), szerettem volna mindent én elintézni a babának.


Ti is találkoztatok már ilyennel? Engem ez borzalmasan idegesít.


2010. ápr. 29. 10:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


Nagyon durva amiket mondanak neked :(

Erre valóban nincs más megoldás, mivel idősek és úgysem fogják megváltoztatni a véleményüket, hogy egyszerűen elkezdtek vásárolni, és kész. Ha erre bepipulnak akkor meg kell mondani hogy szeretnéd nyugodt körülmények között várni a babát és ha felidegesítenek téged a veszekedéssl éskiabálással azzal sokkal jobban veszélyeztetik a babát mint azzal hogy vásároltatok neki.

2010. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"Én szeretném elkezdeni a vásárlást, de anyum azt mondta, hogy kinyír, ha veszek a bébinek akármit is" - Kinek is a gyereke lesz? A tied vagy az övé? Hogy meri elvenni tőled azt az örömöt, hogy bevásárolhass a kicsikédnek?


ja, és hány éves is vagy? 12, hogy még mindig azt csináélod, amit anyukád mond?


"de szerettem volna mindent én, a párommal együtt kiválasztani a kicsinek." Ez lenne a normális, és mindig is ez volt.


"majd ha kijöttem a kórházból, elmegyünk együtt", Nem mentek ti sehova sem. Fáradt leszel, mindened fájni fog, vagy a gátsebed, vagy a császáros hassebed. Szoptatni fogsz, ami miatt 3 óránál többre nem tudsz elszakadni a babádtól. Na meg nem az lenne a normális, hogy mire a babádat hazahozod, már megvan neki minden, a pelenkázótól a hordozón át a kiságyig? Ezt hogy akarják megvenni a szüleid 3-5 nap alatt? Ahol én lakom, hordozó nélkül ki se adják a babát a kórházból.


"a párom úgy gondolja, hogy legyen meg a szülők akarata..." Akkor a párod még nem vált le a szüleiről, és még nem felnőtt eléggé, Ahogy te sem, sajnos. Ha ennyire engeditek, hogy a sztülők beleszóljanak a kettőtök életébe, és írányítsanak téged... :-(


"Anyósom is akaratoskodik, hogy meg fog halni a baba :(" Persze, magyarországon évente 40 ezer kisbaba hal meg, mert vesznek neki kiságyat, pelenkázót, rugdalózót, takarót előre. "Ezzel pedig elég könnyű egy 7 hónapos kismamára ráijeszteni!" Nem a középkorban élünk, szivem, hogy ezzel egy értelmes, felnőtt emberre rá lehessen ijeszteni.


Bocs a hangnemért, de a válaszodból nem úgy tnik, mintha képes lennél a sarkadra állni és kiállni a véleményed mellett szüleiddel és anyósoddal szemben. Márpedig egy felnőtt embernek, aki gyereket vállal, erre képesnek kellene lennie.


Szeretnék felkészülni mindenre :(

2010. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

38 hetes vagyok. Igaz sokan nem értették, hogy nekem miért kell 20 hetesen a babkocsi, meg 24 hetesen a kiságy, de megvettük. Fokozatosan meglett a többi dolog is. Nekünk is össze volt rakva a pénz mindenre, de sajnos az élet úgy akarta, hogy 6 hónapos terhes voltam, mikor meghalt nagymamám, rá egy hónappal a férjem nagypapája. Mivel nem vagyunk gazdagok sem mi, sem a szüleink, beszálltunk a temetés költségeibe. A félretett pénz ment el, de csak el kellett temetni őket. Ekkor azért én örültem, hogy hamarabb meg lettek véve a dolgok, mert ha mostanra, vagy későbbre hagyom, akkor nem telt volna rá, s nem olyan lett volna, mint amilyet elképzeltem.

2010. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
hány éves vagy??15??ha most nem állsz a sarkadra akkor a gyereknevelést felejtd el úgy ahgy van,mert azt sem fogják neked hagyni.mindent úgy fogsz tenni ahogy ők akarják.ennyi.ha már egyszer gyereket vállaltál akkor állj is ki az akarataid mellett.hagynád h elvegyék tőled a vásárlás örömét?én 8 hónaposan vásároltam be indent és ne tudd meg h addig nem volt egy nyugodt napom sem amég nem volt meg minden.szó sem lehetett volna róla h bárki más vegye meg helyttem a cuccokat.max 5 nap amég bent leszel a kórházban.addig minden megvesznek helyetted?sőt a sok babaholmit ki is mossák meg kis is vasalják?vagy azt majd hagyják a francba h neked kelljen majd kapkodni h legyen mit a babára adni?felháborító h egyes emberek mit képzelnek magukról.és van olyan aki meg hagyja is.ezek után meg ne panaszkodj.mi nem tudjuk megoldani helyetted.tudnál tenni ellene mivel felnőtt ember vagy saját akarattal.saját élettel.olyan meg nincs h megtiltják neked h váasárolj.nem kell előre bejelenteni h mentek vásárolni.utólag meg mit csinálnak?kidobják amit vettél?vagy megsértődnek?hát sértődjenek.lehet jobban is járnál ha megsértődnének és lepattannának egy kicsit rólatok.ne haragudj h ilyen stílusban írtam,nem téged akarlak bántani,csak ez annyira feldühített h az nem is igaz.
2010. ápr. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

értem, hogy a nagyszülők jót akarnak, meg segítenének... De itt egy új család születéséről van szó. Milyen kiábrándító, hogy ők akarják eldönteni miből, mit szeretnétek!? Tudod mekkora élmény a Párommal válogatni a babaholmik között? Meg van egy csomó olyan döntés, amit csak te/ti tudtok meghozni. Nehogymár a nagyszülők döntsenek, nem az ő gyerekük lesz.


sok sikert a küzdelemhez!

2010. ápr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Többen megirták a válasz,bár én néha tartok a babánoktól,főleg mikor idősek mondják.De én is vettem egy csomó mindent előre.

Amivel viszont vitatkoznék az a babaszoba kifestése.Én ugy tudom,hogy frissen meszelt helyen nem ajánlatos a babának lenni,késöbbi allergia miatt.Szellőznie kell és kiszáradni.

2010. ápr. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Megdöbbentő hozzáállás ez ma, de mivel adottak a szülők, és adott a függő gyermek, sok reményt nem látok a vásárlásra.

Én rengeteget spóroltam azon, hogy végig nézelődtem, mi éri meg, mi mennyi, hol olcsó, mi az amiből totál újat akarok és mégis olcsó valahol, és mi az, amiből elég az újszerű is, és kis vadászgatással töredék áron ki lehet hozni a vaterán vagy teszveszen, expresszen. Mondjuk az én szüleim meg se kísérelnek ebbe beleszólni, csak megmutatom nekik, mit vettem. Ismerve őket, nagyon szomorú lennék, ha ők vásárolnának be, nincsenek tisztában a mai dolgokkal, és nem vagyunk egyformák sem. ÉN akarom eldönteni, mit adok a gyerekemre, milyen kádban fürdetem, milyen babakocsiban tologatom, max. a párom véleményét kérem ki. Nem tudnám elviselni másképp, de valószínűleg nálatok pedig ez elképzelhetetlen...

Fokozatosan próbáljatok meg kiállni a saját elképzeléseitekért, mert sok ellentétet, feszültséget fog szülni a nagyszülők "jóakarása". Amúgy meg ha mi van, ha tényleg történik valami baj a babával? A megvett cuccok lenne a legkisebb probléma, és jó a következőnek is akár.

2010. máj. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi az ,hogy nem engedik?Én már csak azért is kifesteném másnap,ahogy ezt kiejtették a szájukon!Tudják,hogy hol a helyük!Ez a ti életetek,a ti gyereketek,párodnak is megmondhatod,hogy kibujhatna már végre anyuka seggéből!Állj a sarkadra!!
2010. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!