Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok arról a "babonár...

Mit gondoltok arról a "babonáról", hogy a babának előre semmilyen dolgot venni nem szabad?

Figyelt kérdés

A szüleim elég babonásak, most vagyok 7 hónapos terhes. Szépen tudok kötni, meg a nagyim is, gyönyörű dolgokat, de a szüleim és a párom szülei még azt sem engedik meg, hogy néhány dolgot elkészítsünk. A babakelengyéről már nem is beszélve, szerettem volna apránként szépen beszerezni a szükséges kellékeket, de - főleg anyám - lehurrogott, hogy ők majd megveszik, mielőtt hazahozzuk a babát, emiatt a hülye babona miatt. Addig a gyerekszoba falát sem engedik kifesteni. Nem tehetek mást, csak gyűjtögetem a kelengyére valót, de azt nem szeretném, ha ők vennék meg (egyrészt hogy ennyit azért ne költsenek, másrészt mert borzalmas ízlésficamban szenvednek), szerettem volna mindent én elintézni a babának.


Ti is találkoztatok már ilyennel? Engem ez borzalmasan idegesít.


2010. ápr. 29. 10:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát megértelek. Mondjuk nekem magyarázhatna bárki, ha én venni akarok a gyerekemnek valamit meg is veszem. Nem bíznám anyámra meg anyósomra. Előre sajnállak, mi lesz, ha hazaviszed a picid. Remélem azt megengedik hogy megfogd/felvedd/szoptasd/fürdesd.. Párod mit szól ehhez?
2010. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A babonákban nem hiszek, így eszembe nem jutna, hogy ne előre én magam vegyem meg a babám dolgit. Egy babának attól nem lesz semmi baja, hogy a szülei előre megvették számára a szükséges dolgokat. Én 4 gyereket szültem, minden terhesség alatt aprádonként vettük meg számukra a holmikat. Ki nem engedtem volna a kezemből és azt az örömöt sem hagytam volna másnak, ami a kis holmik megvételével együtt jár... Hidd el, egy kisbabának attól nem lesz semmi baja, ha előre megveszel neki mindent és téged is boldoggá tesz a neki való vásárlás, emellett sok bosszúságtól kíméled magad meg azzal, ha olyan dolgokat veszel, ami tetszik is, nem vagy kénytelen beérni a más ízlésével...
2010. ápr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem is idegesítene. Nem akarlak megsérteni, sem a szüleidet ismeretlenül bántani, de véleményem szerint s babona az ostobák vallása.


Sokkal értelmesebb lenne, ha te vásárolnád és kötögetnéd össze a babádnak azt, amit te akarsz, és olyat, amilyet te akarsz, nem pedig a szüleid kapkodnának vele abban a pár napban, mialatt a kórházban leszel.


Az meg a lehető legidiótább hülyeség, hogy szülés után fessenek ki. Aztán hazaéárve a pár napos újszülötted szagolgassa a frissen megszáradt - vagy meg se száradt, ha esős les az idő - fal festékszagát??


De hát te tudod, hogy mennyire akarod FELNŐTTKÉNT érvényesíteni az akaratodat anyukáddal szemben...


Ha ez a babona, amiben annyira hisznek, akkor a legtöbb kisbaba meghalna, hiszen az anyukájuk minden szükségeset megvesz nekik még a születésük előtt. Na és vajon így történik? Nem.


Én még egy falra való képet is hímeztem neki (egy kismaci alszik egy lepedőben, ami egy holdacska szarvára van akasztva), és már csak a szövegett kellett aláhímezni: a nevet, a dátumot, amikor született, a súlyát és a hosszát. Nekem is mondták, hogy a születése előtt ne hímezzem ki, babonából. De én tudtam, hogy a születése után meg nem lesz rá időm... és láss csodát: a babám mégis él és virul, semmi baja sincs.


Ennyit a babonákról.

2010. ápr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hiszek ebben, hiszen a kisbabáknak mindent meg kell venni mire megszületnek, gondolja csak bele :) :)


Ennyi erővel semmit nem szabadna beszerezni csak a megszületésük után? Hiszen utolsó percig bármi történhet alapon? :)


Jó babavárást és ne hagyd magad ezen felidegesíteni, vegyél, köss neki amit csak szeretnél :)

2010. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a párod melletted áll, akkor menjetek el vásárolgatni kettesben. Anyóssal vagy anyukáddal laktok? Ha nem, akkor ki lehet festeni a szobát (nem szólhatnak bele), sőt már kellett volna. Miért lesz jobb egy pár napos babát a festékbűzös szobába bevinni? Fessetek, úgyis itt a jó idő, hamar megszárad és még bőven ki is tudjátok szellőztetni.

Nekem is osztották az észt, de én magamra hallgattam. Már 16 hetesen megvettük a kiságyat, minden kellékével, 18 hetesen a babakocsit, 24 hetesen a hordozót, ruhákat meg fokozatosan. Mire megszületett, már kimosva-kivasalva, tisztán várta minden. Azt még hozzáteszem, hogy a párom sem bírta volna ki, hogy amikor meglátott egy édes bodyt, vagy rugit, ne vegye meg. Sőt, kijelentette, hogy a fiának az első játékát ő veszi meg, egy kockásfülű nyulat, mert ő mindig vágyott rá gyerekként és nem kaphatta meg, így a fiának megveszi. Azóta is az a kedvence a kis manónknak. Úgy alszik, hogy a fejére teszi, nagyon édes. :D

7 hónapos, nagyon erős, okos fiúcska és makk egészséges.


Állj a sarkadra és mondd meg a babonásoknak, hogy csak azon fog a babona, aki hisz benne. Te ezekben nem hiszel, és egyébként is a te babád, te akarsz neki mindent megadni, megvenni. Ne hagyd, hogy már most a fejedre nőjenek, mert abból később is csak baj lesz. Ha pedig megfosztod magad a vásárlás örömétől, azt egész életedben bánni fogod.

2010. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy oltári nagy ökörség. 23 hetes vagyok, de már majdnem minden megvan, és a szoba is kész. Már csak mosni és vasalni szeretném a kis ruhákat.

Anyám nem szól bele, tulajdonképpen anyósom sem, csak annyit mondott, hogy nem jó ómen ilyen korán megvenni és megcsinálni mindent. Konkrétan frászt kapnék, ha nem olyan lenne a szoba, vagy nem azok a cuccok lennének meg, amiket én akarok. Sosem lehet tudni, de akármi történhet. Ne történjen, Isten ments, de ha netán be kell feküdnöm a kórházba, akkor már tudni fogom, hogy itthon minden rendben.

2010. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Elmesélek neked egy sztorit ha megengeded.


A barátnőm és én egy hét különbséggel fogunk majd szülni, a nyáron. (juniusban). Mindkettönknek a második gyermekünk.

Mikor megtudtam hogy babám lesz megint elkezdetm szép lassan vásárolgatni a picinek, utána nézni a dolgoknak, mi mennyibe kerül, hol lehet olcson hozzá jutni stb...


ekkor a barátnőm lehurrogott, hogy Ő bizony majd a végén vesz meg mindent a babának, mert ne hogy baj legyen belőle.

Akkor mondtam neki, hogy ez hülyeség, annak ellenére hogy hiszek a babonákban.

Mivel egyszerre ezt nagyon nehéz lesz megvalósitani mind anyagilag úgy hogy ott a másik gyerek és fizikailga is nehéz lesz a nagy melegben nagy hassal vásárolni.


Nem érdekelte, én voltam a hülye.


Na most, hogy lassan szülünk, nekem már meg van minden a pici érkezéséhez, már csak össze pakolni kell, meg rendezgetni még egyszer átmosni.


A barátnőm meg sír, hogy nincs meg véve még semmi! és mi lesz, mert hogy nincs pénzük megvenni a dolgokat...

úgy értsd, hogy még egy kisruha sincs amiben haza hozza a kisbabáját a kórházból, nem beszélve a drága butorról, pelenkáról stb...


Ne hogy ilyen helyzetbe kerülj, bár most felajánlották a szüleid hogy ők megvesznek mindent, de ki tudja mit hoz a jövő.

Inkább menjetek el együtt hadd örüljenek ők is, hogy be segítettek.

de ne hagyd a szülés utánra!


szép babavárást!

2010. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!


Párommal külön élünk a szülőktől, de egy városban, és elég közel (1-1 utcányira) egymáshoz, így minden napos vendégek a nagymamák/nagypapák.


Mind eléggé régi módúak, és görcsösen hisznek ezekben a hülyeségekben :(


Én szeretném elkezdeni a vásárlást, de anyum azt mondta, hogy kinyír, ha veszek a bébinek akármit is, csak a saját cuccomat pakolhatom be, hogy ne kelljen kapkodni, mikor elkezdődik :(


A pénzt - mivel kezdetektől nem vásárolhatok, és a terhességet is terveztük - régóta gyűjtögetem a rávalót, az nem jelent gondot, egy tisztességes, szép holmikkal tele lévő kelengyét már megtudnék vásárolni, és még teszek el rávalót a fennlévő 2 hónapban, de szerettem volna mindent én, a párommal együtt kiválasztani a kicsinek.


A párom nyugtat, hogy "majd ha kijöttem a kórházból, elmegyünk együtt", de a babát meg nem akarom egyedül hagyni egy percre sem!


Egyébként volt már ebből családi vita, és a párom úgy gondolja, hogy legyen meg a szülők akarata...


Anyósom is akaratoskodik, hogy meg fog halni a baba :( Ezzel pedig elég könnyű egy 7 hónapos kismamára ráijeszteni!


Szeretnék felkészülni mindenre :(

2010. ápr. 29. 13:37
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia!

A babonában én se hiszek,így már szinte mindent megvettünk (30.hetes vagyok).

Látom nem akartok veszekedni,pedig jobb lenne,ha ti vásárolhatnátok be! Hatalmas élmény! :-)

Lenne egy javaslatom: menjetek el nézelődni,vagy nézelődj az interneten,és írogasd össze,hogy miket és milyen típust szeretnél. Akkor a szülők,vagy a párod olyat fog venni,amire te is vágysz,és a babona is letudva.

2010. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azért megkockáztatnám a vásárlást."Kinyírni" úgysem fog:-) Azonkívül a kedves mama arra nem gondol,h a kisbabádnak a babonáknál jobban már csak a festékszag fog ártani?? Mert ha akkor is festenek ki,amikor még a kórházban vagy,az akkor sem fog kiszellőzni,mire hazamehettek.Szerintem. Egyébként döbbenet,h ilyen körülmények közt kell várnod a babádat és majd hazavinned.

Nem akarkal megbántani,de muszáj lesz a sarkadra állnod,mert a neveléssel,ellátással,mindennel kapcsolatban ki fog csúszni a kezedből az irányítás! Örülsz,ha majd Te meg a gyerkőcöd levegőt kaptok....


37 hetes km

2010. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!