Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mik az előnyei...

Szerintetek mik az előnyei annak ha saját szülésznőtök van, az ügyeleteshez képest?

Figyelt kérdés

Mármint szerintetek megéri szülésznőt fogadni, ha van fogadott orvosod aki állítólag nagyon szuper?

Nem tudok dönteni, mert anyagilag nem vagyunk nagyon eleresztve és már az orvos megfizetése sem lesz számunkra gyerekjáték. Mennyit szokott általában kérni egy szülésznő?

Köszi a válaszokat,

25 hetes kismama


2010. ápr. 13. 12:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ezzel teljesen egyetértek, végülis ha a szülésznp sokkal több dolgot csinál akkor igazán megérdemli hogy ő keressen jobban az egyes felkérésekért. Valahogy ez afféle beidegződés szerintem az orvosi gyakorlatban, hogy a dokik kapják a pénz oroszlánrészét, bármennyire is esetleg csekélyebb a munkájuk hányada a szülésznőhöz képest.
2010. ápr. 14. 08:40
 12/19 anonim ***** válasza:

Nekem dokim es szulesznom is volt, dokim csak azert, mert ismerosom volt es nala akartam szulni, a szuleszno pedig azert, mert neki tenyle, igazan hasznat lattam.

A 30. hettol a fogadott szulesznonek koszonhetoen en a korhazba jartam be vizsgalatra, nem a dokim maganrendelojebe. (Ezzel alkalmankent egybol 8ezret sporoltam.) Es ugy, hogy sohasem kellett varnom, sorban ulnom napokig, merthogy a szuleszno mindig egyeztetett a dokival, hogy en mikor megyek (amikor mindketten muszakban voltak). A szulesznot hivtam, hogy ott vagyok, bevitt a vizsgaloba, vert vett, vizeletet kert, a vegen nst-t csinalt, sulyt, vernyomast mert, szoval mindent, amit egyebkent a terhesgondozoban csinalnak. A vegen kb ket perc alatt osszekaparta a dokit, aki megvizsgalt. Es keszen is voltunk. Ha nem lett volna szulesznom, akkor jarhattam volna tovabbra is a dokihoz fizetos rendelesre, illetve ulhettem volna az utolso ot hetben fel napokat nst-re varva a terhesgondozoban.

Szulesnel olyan hamar keritett szuloszobat amilyen hamar csak lehetett, vegig ott volt, csak o vizsgalt, csinalta az elokeszitest, infuziot kotott, meg minden. Szules utan intezte a kortermet (hogy jo helyre keruljunk) es naponta ketszer is bejott latogatni. Szulest koveto napon o nem volt bent delelott, en akkor eloszor kerultem kontaktusba egy masik szulesznovel. Nem kellett volna. Voltam olyan hulye, hogy kerdezni mertem valamit. Ahhoz kepest, hogy elvileg ertelmes emberek vagyunk, az a szuleszno olyan taplo modon szolt vissza, hogy szo szerint megdobbentem.

Hat, nem szivesen szultem volna nala ugyeletben.

2010. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azért teljesen meglepődve hallgatom, hogy NST-t szülésznő csinál?? gátmetszést?? és szonográfus az UH-t?? Nálunk csak szakorvos végezhet ilyet, ő értékeli az eredményeket, és én csak orvoshoz járok, ő nézi a labortól kezdve mindent, tanácsot adott, hogyan táplálkozzak, nem is híztam eddig semmit, számtalanszor átnéz UH-val, a keringést, a szívműködést, sokszor néz teljes vérképet, vizelet, TSH, cukorterhelés. Szülésznőt csak akkor fogok látni, ha beindul a szülés, és ránéz az NST-re, beköti az infúziót, sőt amikor a tesóm született (20 év van közöttünk) bent voltam én is a szülőszobán és a doki ott ült végig, csak párszor ment ki fél órákra, de mindíg bejött, nem csak a kitolásra. Azért nálunk a doki nem csak annyi hogy bejön a kitolásra, hiszen 9 hónapig hozzá járunk, ahogy írtam vizsgálja a baba fejlődését, egészségét, az esetleges problémákat orvosolja, azért ezeket a vizsgálatokat nem hagynám nem orvosra, a szülésért én már csak 40 ezret szántam, hiszen a terhesgondozásért már kifizettem menet közben, én kiszámolta, mivel nehezen jött össze a baba, és szar orvosnál eltöltöttem 1,5 évet, majd felkerestem a mostani dokimat, aki 3 hónap alatt megtalálta a problémát, diagnosztizált és kezelt és összjött a baba, ami szerintem neki köszönhető. Így már a terhesség előtt 3 hónappal is hozzá jártunk így összesen a 9 hónap végére 140 ezret hagytunk nála, plusz 40 ezer a szülésre, és szerintem ez elég. A szülésznő megfogadása hülyeség, hiszen ha meggondolod, akkor ő tényleg csak abban a pár órában a kitolást megelőzően van bent!! Mást a 9 hónap alatt nem csinál. Ilyen alapon ha hamarabb be kell feküdnöm, akkor ápolónőt is fogadhatnék, mert 1 hét alatt elég sok mindent kell körülöttem csinálni.


26 hetes km

2010. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm a választ, egyelőre még fontolgatom a dolgot, mindegyikőtök véleményében van valami amiben igazatok van :)

Ha végre sikerült döntenünk majd megírom én is a tapasztalataimat hátha lesz akinek jól fog jönni.

2010. ápr. 14. 11:05
 15/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vál.nak.Tudod,a szülésznők is főiskolát végzett emberek,tehát nagyon kell,hogy értsék a dolgukat.És igen,pl.a Szt.István khzban ők végzik az NST-t.Persze,ha bármi gáz van egyből mennek a dokihoz.És nekem a szülésznőm a 34.héttől részese volt a terhességemnek(akkor kértem fel),és őt is éjjel-nappal hívhattam,ha vmi nyűgöm volt.Nekem nem kellett gátmetszést csinálni(ami CSAK a szülésznőm érdeme,mert a dokik nem foglalkoznak gátvédelemmel),és a vajúdás alatt is csak a szül.nőm vizsgált.Amikor ott volt az idő,ő hívta fel(és be)a dokimat.Mint fentebb már írtam,a dokimnak semmi dolga nem volt,csak a lábamat tartotta.Szülés után a szülésznőm vitte el a babát(a férjemmel),és ő törölte le,öltöztette fel.Terhesség alatt az én leleteimet is a dokim elemezte ki,de pl. ő ajánlotta,hogy fogadjak(és KIT fogadjak fel szülésznőnek),mert ő vele szeret dolgozni.Amennyiben problémamentes a szülés,a szülésznőnek sokkal több szerepe van a folyamat alatt,mint a dokinak.
2010. ápr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az utolso elottinek: az elotted valaszolo vagyok es ahol en szultem, ott nem ugy van, ahogy a te korhazadban. Mint irtam, en a 30. hettol csak a szulesznovel egyeztettem talalkozot, amikor hozza mentem, akkor a dokival is mindig osszefutottam, megvizsgalt, uh-t csinalt, de minden masert a szuleszno volt a felelos. Meg a dokit is o keritette elo, amikor kellett. Szulesnel vegig o volt velem, a doki beerkezeskor vizsgalt, inditott, illetve ketszer nezett be kozben (ket orat vajudtam csak), majd a kitolas kozepere futott be, mert gyorsan jott a baba. Ha nem lett volna ott a szuleszno allandoan, hanem meg erte is futni kell az elso hirtelen tolofajasnal, akkor en egyedul szulok meg felig. Az utomunkat a doki vegezte (metszesem nem volt, de szet kellett ott nezni azert).

En 28 hetesen kerultem az orvosomhoz, a szulesznonek hala mindig a korhazban talalkoztam a dokival, nem maganban, igy penzt nem kert. A szuleszno szinten nem kert pent a kulon vizsgalatoknal. Csak szuleskor adtam, addig nem is fogadtak el.

Tehat nekem megerte.

2010. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát igen ez elég érdekes, hiszen ha tényleg így van orvos nem is kell. Ez inkább a nem igazán törődöm és lelkiismeretes orvosnak köszönhető, hát úgy látszik nekem szerncsém van. Nekem csak az orvosom van, aki korrekten azt is elmondta egy vizsgálat előtt, ha a csiri-viri magánrendelőjébe megyek akkor mennyibe kerül, de megoldhatjuk a kórházban is, ezt én választhattam meg. Utána már minden második alkalommal a kórházba hívott, és akkor nem mondott semmit, hogy tartoznánk valamivel, volt hogy adtam neki, de amennyit gondoltam. Amikor a kórházba mentem nem rendelésre, hanem amikor az már lezajlott, akkora hívott, én szóltam neki, hogy itt vagyok és lejött, megcsinálta az UH-ot, ami nála min.20 perc alapos vizsgálat, ami közben a szonográfus, már a táskáját elővette, és csak épphogy nem szólt, hogy mi a frászt csinál már ennyi idejig, mit kell már annyit bámulni. Amikor genetikaira kellett mennem a rendes rendelésre, ő mondott időpontot, hogy mikorra menjek, mivel más csinálta, és akkor ő is odajött és megnézte, hogy kell-e várnom, mert ha kellett volna akkor bevisz. Érdekes nekem a 28 héten és a 32 héten is kell mennem hozzá vizsgálatra, és az utána következő vizsgálatokat is megbeszéljük. Hát ahogy látom vannak olyan orvosok , akik szeretik lerázni a betegeket, akkor pedig még inkább felháborító, ha ezért még pénzt is elvesz. Én nem nézem le a szülésznőket, mint ahogy az ápolókat sem, hiszen ők is fontos munkát végeznek, de az orvos szaktudása azért mégiscsak nagyobb!!! Arról nem is beszélve hogy a 30. hét után is vannak fontos dolgok, pl: méhlepény elöregedése, keringés, és a kismama szervezetében is előfordulhatnak olyan dolgok amiket diagnosztizálni kell, különben könnyen nagy baj lehet. Én pl jogász vagyok 5 év egyetem 3 év a szakvizsga, van jogi asszisztens is főiskolát végzett, mit szeretnél, hogy ki képviseljen egy büntető, vagy munkajogi ügyben a bíróságon??


26 hetes km

2010. ápr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
a 13.13-as(és korábbi)válaszoló vagyok.Te vmit nagyon félre értettél.Minket NEM lerázott,vagy elhanyagolt a fogadott orvosunk,hanem a saját protokollja szerint végezte a dolgokat(nekem 2 gyerekem van,és mindkét alkalommal így mentek a dolgok).Nekem is volt genetikai UH-om(12.,19.,és a 32. héten),ahol kb 20-25 percig nézték a babát.Amikor a dokimhoz mentem minden alkalommal természetesen megvizsgált,és UH-al is megnézte a babát,kiértékelte a leleteket,tanácsot adott,és elküldött a megfelelő vizsgálatokra.Tehát a "kötelező" vizsgálatokat ugyan úgy elvégezte a doki,de pl.magát az NST-t a szülésznő csinálta(az eredményt a doki elemezte ki,csak magát a kütyűt a szül.nő tette fel,ő fogadott a khzban,stb.)Én maximálisan elégedett vagyok a dokimmal,csak egész egyszerűen nem volt feladata a vajúdás,a szülés alatt,és után.Ami dolog volt,azt mindent a szülésznőm csinált.És hidd el,ha infúziót kell bekötni,vagy szurit kell adni,azt nem a dokid fogja csinálni,mert az nem az ő feladata.Arra van ott a szülésznő(még ha nem fogadsz fel,akkor is KELL ott lenni,és lesz is szülésznő),hiszen ő a doki jobb keze és segítője!A doki akkor avatkozik be,ha vmi gond van.És sok helyen már a gátmetszést is a szülésznő végzi.
2010. ápr. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy én is a 34.hétig havonta,aztán 2 hetente mentem a dokihoz(37+3 hétre szültem),tehát a szül.nő pluszba jött a doki mellé.
2010. ápr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!