Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mik az előnyei...

Szerintetek mik az előnyei annak ha saját szülésznőtök van, az ügyeleteshez képest?

Figyelt kérdés

Mármint szerintetek megéri szülésznőt fogadni, ha van fogadott orvosod aki állítólag nagyon szuper?

Nem tudok dönteni, mert anyagilag nem vagyunk nagyon eleresztve és már az orvos megfizetése sem lesz számunkra gyerekjáték. Mennyit szokott általában kérni egy szülésznő?

Köszi a válaszokat,

25 hetes kismama


2010. ápr. 13. 12:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Inkább szülésznőt érdemes fogadni, mint dokit. Mert a szülésznő van veled, sokszor ő tágít, ő köti be az injekciót ha kell, nézi a babád állapotát,szól a dokinak ha ott az idő; és ha fogadott akkor többször is rádnéz, mint a "kötelező"...
2010. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nekem egyik szülésemnél se volt fogadott szülésznőm, pedig inkább az kellett volna.

Egy normál szülés esetén ők vannak ott szinte egész végig!! Az eslő szülésemnél nagyon jófej, rendes szülésznőket fogtam ki a dokim annyira jött be a végén mikor már eltünt a méhszáj hogy nyomtunk:9 majd összevarrta a gátat.

A második szülésemnél 2 év múlva elég gáz szülésznőt fogtam ki, de szerencsére ott volt a férjem, plusz nem volt komplikáció, plusz 2 óra alatt megszületett a lányom, így sokat nem kellett együtt lennem a szülésznővel (nagyon morci volt, meg rosszkedvű, sokan is voltak az osztályon stb.)

De becsületére legyen mondva azért mikor jött e feje a babának, megpróbálta a gátvédelmet, akkor már normálisan irányított ( a dokim ott se volt még akkor) de túl nagy volt a baba(4400 gramm) igy ismét kellett gátmetszés végül.

Szóval maximálisan szülésznőt fogadnék legközelebb csak.

2010. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Kétszer szültem, egyszer sem volt fogadott szülésznőm, de nem bántam meg. Nekem bőven elég volt az, ami egyébként a kötelező dolguk.

De, hogy neked kell-e, azt csak te tudod eldönteni. Valakinek megnyugtató az, ha ott van vele végig, engem biztos, az őrületbe kergetett volna. Nekem nagyon jó volt, hogy a férjemmel tudtam bensőségesen beszélgetni, táncolni, énekelni, sírni, nevetni. Túl intim volt ez ahhoz, hogy kétpercenként valaki ránk nézzen.

Az árakról csak érintőlegesen tudok: két ismerősömnek is kerek-perec közölte a doki, hogy ő ezzel, azzal a szülésznővel dolgozik, 50eFt volt (Péterffy). A másiknál pedig csak annyit mondott a dokija, hogy XY-nal nem szeretne együtt szülést levezetni. De többségben én azt hallottam, hogy amennyit gondol az anyuka.

2010. ápr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat,

Szép napot Nektek :)

2010. ápr. 13. 14:42
 5/19 A kérdező kommentje:
Egyébként én is a Péterffy-ben fogok szülni, és ott állítólag nagyon jók és kedvesek a szülésznők, de pl 50 ezer elég sok :( hát nem lesz könnyű a döntés..
2010. ápr. 13. 14:44
 6/19 anonim ***** válasza:
50 ezer?!Én nem hallottam róla,hogy ott ilyen magas a tarifa.Az elég húzós!Én a Szt.Istvánban szültem,ott a fogadott szülésznők tarifája 30 ezer.Sztem is,inkább szülésznőt érdemesebb fogadni,mint dokit.De mivel nem tudhatjuk előre,hogy lesz-e vmi komplikáció,evidens,hogy dokit is fogad az ember...én bő 2 óra alatt megszültem,a szülésznőm végig velem volt-hozzá jártam NST-re is-,csak ő vizsgált,és a gátvédelmet is sikeresen alkalmazta(nem repedtem,és vágni se kellett).A dokimnak(70 ezer ft-ért)annyi szerepe volt,hogy amikor nyomtam,az egyik lábamat fogta.
2010. ápr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ neked is, hát sajnos engem is sokként ért amikor megtudtam hogy mennyi.

A dokim egy százas lesz, és mellé még az 50 a szülésznőnek....hát nem semmi.

Persze, feltehetné bárki a kérdést hogy akkor minek akarok sajátot, de én a fogadott dokihoz ragaszkodtam, viszont meglepett hogy szülésznőt is talán kéne..

2010. ápr. 13. 15:17
 8/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.A dokid sem olcsó!Én anno nagyon régen az első gyerekemet(18 éves) a Péterffyben szültem,csak a dokim volt fogadott.A szülésznő is kapott a végén,mert nagyon korrekt,profi,és tüneményes volt.De azok alapján,amit leírtál,nem biztos,hogy oda mennék(azóta a dokim is nyugdíjba ment,ezért lett másik doki(nő)m,aki az Istvánban dolgozik(igaz előtte a Pf.-ben volt).A kicsi 23 hónapos,de a tarifák aktuálisak,mert a barátnőm idén februárban szült(ugyanannál a dokinál+szülésznőnél).
2010. ápr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a választ.

Igazából a dokit én nem tartom vészesnek, legalábbis ismeretségi körben lévő kismamák más dokinál ugyanennyiért szülnek a hónapokban, nekem is ennyit tippeltek még mielőtt felkértük volna, de tény hogy vannak olcsóbbak is, az igaz mondjuk hogy ha ő olcsóbb volna nem kellene dilemmáznom ennyit a szülésznőn hogy belefér-e :)

szép napot :)

2010. ápr. 13. 15:56
 10/19 anonim ***** válasza:
Megint az utolsó.Én is hallottam,hogy a doki tarifája a magánrendelése 10x-e.Hát,az én esetemben az 140 ezer ft lett volna!Nekem a 70 ezer is sok volt(nem az anyagi helyzetünk,hanem a tenni valója miatt),én inkább fordítva fizettem volna(sok helyen már a gátmetszést is a szülésznő csinálja,a doki "csak" varr).Az én esetemben is inkább a szülésznő munkája ért több pénzt.
2010. ápr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!