Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon szules- ellene vagy...

Otthon szules- ellene vagy mellette?

Figyelt kérdés
2010. márc. 27. 15:43
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

ott szüljön szerintem mindenki, ahol biztonságban érzi magát és a babát, ahol el tudja magát - és a babát! - engedni.

nekem ez otthon volt, minden előnyével és hátrányával együtt.

pedig érdekes, én is angolvécét használok, fogorvoshoz, fodrászhoz, sőt néha kozmetikushoz is járok. és gyerekorvosunk is van, tervezzük a kötelező oltások beadatását és iskolába is fog majd járni a gyerek. hosszabb útra nem saruban gyalogolok babával a hátamon, hanem van autónk és bébihordozónk... soroljam?

azért, mert valaki otthon szül, még nem a kőkorszakban él...

2010. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
De minek jársz fogorvoshoz? Pláne olyanhoz, aki orvosi egyetemet végzett. Miért nem jó otthon a madzag és egy kilincs? Az otthonod csak szülésre jó, hogy egy képzetlen bába segítségével hozd világra a gyerekedet? Szerintem ez nem a kőkor, hanem a sötét középkor, legalábbis ami a gondolkodást illeti. Hogy fodrászhoz, kozmetikushoz jár valaki, erre nem sajnálja a pénzt, az időt, de egy képzett, normális orvosra igen. (és esetleg egy bababarát kórházra), ahonnan egyébként normál esetben császár után is a harmadik napon kiengednek. Bármit mondasz ez nekem furcsa. meg hát az én izlésemnek igénytelen is.
2010. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek veled utolsó, (én vagyok az őskoris-ellene tábor).Abszolut fején találtad a szöget nagyon tetszett a válaszod:D Minek a fogorvos???Nagyon állat!!

Ja és még mindíg ellene!!!

2010. ápr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

én vagyok aki otthon szült.

a szülés természetes folyamat, a fogorvoslás nem. ennek ellenére én is eljárok hozzá, szerintem inkább az az igénytelen, ha valaki nem ezt teszi.

az otthonszülés sincs ingyen, bizonyos dolgokat be kell szerezni, és a várandósságom alatt végig jártam orvoshoz is, szintén nem ingyen, bár gondolom ezzel ti is tisztában vagytok, hogy mi mennyibe kerül...

szerintem nem mindegy, hová érkezik meg az a kis ember, aki éppen világra jön. nem szerettem volna, ha idegenek vesznek minket körül, ha apa nem lehet velünk első perctől fogva, ha a benti félhomály után vakító reflektorok fogadják a babámat, ha a szülés alatt egy csomó gyógyszerrel teletömnek, amiből neki is jut, ha feleslegesen gátmetszést alkalmaznak, mert az a rutineljárás, hogy az első babánál kell, ha kifér, ha nem...

a közelben nincs olyan kórház, ahol ezeket az elvárásaimat teljesítették volna. nem hiszem, hogy igénytelenség volna, ha valakinek vannak elképzelései, hogyan szeretne életet adni a babájának.

de mint mondtam, mindenki ott szül, ahol akar, nekem otthon nagyon is jó volt. és a babámnak is, úgy tűnik.

2010. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!