Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon szules- ellene vagy...

Otthon szules- ellene vagy mellette?

Figyelt kérdés
2010. márc. 27. 15:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ellene!!!!

A kórházban minden segítséget megkapsz, ha baj van. Otthon rizikós. A szülések 99%-a rendben zajlik, akár otthon is szülhetnénk, de ha az 1%-ba esnék sosem bocsátanám meg magamnak, hogy nem a kórházat választottam.

2010. márc. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ellene - nem fordult be a baba a szülőcsatornába, 7 óra vajúdás majdnem kitolás után lett császár. Régen az ilyen helyzetben meghalt az anyuka és a baba is :( Fura nagyon belegondolni.
2010. márc. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
ellene.!!!!!
2010. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Én hármat szültem gyorsan, komplikációmentesen, ennek ellenére a negyediket sem merném otthon szülni. Szerintem nagyon fontos a biztonság. Mindenkinél felléphetnek komplikációk, akár a mamánál, akár a babánál, ilyenkor nagyon számít az idő!

A megoldás -szerintem- a bababarát kórház! Ott a kórházi háttér nyújtotta biztonság, mégis háborítatlan a szülés, és óriási élmény! Én mindhárom szülésemnél 180 km-t utaztam, hogy ilyen kórházban szülhessek (most is így tervezem), pedig a lakóhelyemen is "profi" szülészet van, csak éppen nagyon sok az előírás, ami szerintem nagy mértékben megzavarja a szülő nő komfortérzését...

31. hetes kismama

2010. márc. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ellene!!!!!!!!!!!!!!
2010. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nálunk két lehetőség volt Mór és Székesfehérvár. Móron jobbak voltak a körülmények, orvosok, nővérek, csecsemősök stb. DE nem volt csecsemőosztályuk. Egyszóval mondták, hogy ha bármi baja van a babának mentővel viszik Fehérvárra a csecsemő és újszülött osztályra. Nem is gondolkodtam egy percig sem hol szüljek. Nemcsak magadra kell gondolni, hanem az újszülöttre is, rengeteg baj adódhat, problémamentes terhesség után, akár szülés közben is. Úgyhogy ha ott állna az ágyam mellett egy szakorvos (csecsemő) és a ház előtt egy újszülött mentő, mondjuk talán felmerülhetne bennem az otthon szülés. DE addig nem.

De mondjuk lehet én vagyok régi módi, de ragaszkodom az angol vécéhez (nem a kerti pottyantóshoz), fogorvoshoz (nem kovácshoz), fodrászhoz járok (nem anyukám végja a hajam) stb. Úgyhogy egyértelmű volt, hogy orvosnál (nem bábánál), kórházban szülök és a gyerekemet se a falusi javasasszonyhoz hordom, hanem gyermekorvoshoz.

2010. márc. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
ELLENE!!!!Egy ismerősöm megpróbálta:((((És majdnem odalettek mindketten,a Kicsi oxigénhiányos is lett:(((Persze ez nem biztos ,hogy kórházban nem történik meg,de az Ő esetükben,ha kórházban lettek volna,akkor az azonnali császár segíthetett volna!!!!Rohammentőt kellett hívni:(((
2010. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ellene. Igaz, hogy a kórház idegenebb, személytelenebb, de sose tudnám megbocsátani magamnak, ha a "komfort" miatt történne valami baj a babámmal. Nekem szerencsém volt, szép és könnyű szülést kaptam, de sose lehet tudni, mikor történik valami baj...
2010. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

mellette mert akkor kialakíthatsz egy hagyományt

ellene mert ha ebben a pillanatban szülnöd kéne oda kéne vánszorognod a telefonhoz mentőt hívni, meg kéne várni, amíg kiérnek, addigra meg már kint lesz a baba.

2010. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Anno még régen,több kismama és baba halt bele a szülésbe mert az nem volt kompilkációmentes, annak ellenére hogy a terhesség az volt. Végre van lehetőség normál körülmények közt szülni biztonságban(nagyobb biztonságban) erre fel visszatérnének páran az őskori körülményekhez, mindezt miért?A komfortért?Miért otthon kevésbé fáj a szülés vagy mi? Ha már jön a baba édes mindegy,h a szobád vagy a műtő van e körülötted,teljes mértékben ellene vagyok az otthonszülésnek. Egy barátnőmet hiába próbáltam lebeszélni,és az lett az eredménye, hogy szegény gyerek értelmi fogyatékos lett mert az okos szülésznő...na mindegy szörnyű.
2010. márc. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!