Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem értem miért kell "bántani"...

Nem értem miért kell "bántani" a császármetszés miatt! Nem a szülés módja a fontos hanem a baba!?

Figyelt kérdés

Medencevégű a babám,az orvos szerint ne kockáztassam a hüvelyi szülést.

Elfogadom amit mond.

Mégis annyian bántanak hogy de megkellenne kockáztatni...de miért veszélyeztetném a babám?

Nekem nem fontos a szülés módja csakhogy egészségesen mindketten hazajöjjünk!!!

Szerintetek?


2010. márc. 24. 19:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
5 hete szültem császárral, szintén faros volt a kicsim és az én dokim is előre és magától mondta, hogy nem fog kockáztatni. Örültem neki, bár szerettem volna természetes úton szülni, de csak ha befordul a babám. Nem tette és nálam még a túlhordást sem engedték, mert így nagyobb veszélyben van a pici, ha faros. Megindították - volna - ugyanis 30-asra lement a szívhangja és kb 5 percig úgy is volt. SOS-ben robogtunk a műtőbe, mindenki várt már bemosakodva és kb 10 perc múlva megvolt a kisfiam. Nagyon hálás vagyok, hogy nem gondolkodtak sokat, ez mentette meg őt! Ne hallgass senkire, te érzed, hogy ez jobb lesz nektek is, szerintem mindig OKA van annak, ha a babák úgy döntenek, hogy nem fordulnak meg! Az enyém is tudta mit csinál, egy sima szülést nem élt volna túl!
2010. márc. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hülyeség ez Magyarországon, hogy bántják a császáros anyukákat? Mi itt Romániában „le vagyunk maradva”, itt senki sem b@szogatja a másikat azért, mert császárral szült. Ne foglalkozz másokkal, az orvos tudja, mit mond.

Egy császáros anyuci

2010. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz az ilyenekkel a legtobbjuk azt se tudja,hogy mit beszel.Itt csak a te es a kisbabad egezsege szamit!!!

Te is ugyanugy szulni fogsz mint pl,en aki termeszetes uton szultem.

Ugy hogy egyik fuleden be a masikon ki.Meg sem kell hallani az ilyet.

Utolso valaszolonak irnam:Lassan Romania lehagyja Magyarorszagot minden fele szempontbol.Tudom mit beszelek mert a ferjem is erdelyi:)

2010. márc. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem sokan félreértették itt egymást.

Aki hüvelyi szülés párti, az sem írta hogy márpedig kockáztass. Arra hallgass, amit az orvosod mond. Csak itt már egy vita kerekedett abból, hogy melyik a "jobb"

Ez úgyis jó esetben orvosi döntés. Az ettől eltérő esetekre pedig nem terjed ki a kérdés.

2010. márc. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon önző dolog a saját szülésélményünk utáni vágyat a baba elé helyezni. Jól döntöttél, ezt te is tudod, másokkal meg ne foglalkozz!


Én is most le leszek pontozva emiatt, de azért leírom: szülési sérült babákkal foglalkozom és sorra hallgatom végig az olyan szüléstörténeteket, amelyeknél az orvos már eleve császár felé húzott, de anyuka nem hallgatott rá, illetve számtalanszor hallgattam végig, hogy a vajúdás közben az anyuka időhúzása miatt maradt el vagy tolódott a műtét, a következményeket pedig nem ecsetelném, mert nem akarok senkit sem riogatni.


Én magam természetesen akartam szülni, meg is próbáltam, de abban a pillanatban, hogy az orvosom felvetette, hogy esély van a babaánál oxigényhiányra, máris rávágtam, hogy "csináljuk a műtétet" , bár közben egy világ omlott össze bennem. Reménykedem, hogy a következő szülésem hüvelyi lesz, de ha mégsem, nem ajánlom, hogy bárki beszóljon emiatt, mert nem fogja zsebretenni amit kap.

2010. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azt gondolják, hogy a császármetszés nem jár fájdalommal, és azért gondolják, hogy az anyák ezért választják ezt a módszert. Kérdem én, Ők átestek császáron? Tudják azt, hogy az milyen?

És ahogy előttem írták, a következő meg majd az lesz, hogy szoptass, szoptass, mert ha nem akkor....... Készülj!!!

Ezek az emberek nem gondolnak bele, hogy sokszor egészségügyi probléma áll a dolgok mögött, nem a kényelem!

2010. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!