Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem értem miért kell "bántani"...

Nem értem miért kell "bántani" a császármetszés miatt! Nem a szülés módja a fontos hanem a baba!?

Figyelt kérdés

Medencevégű a babám,az orvos szerint ne kockáztassam a hüvelyi szülést.

Elfogadom amit mond.

Mégis annyian bántanak hogy de megkellenne kockáztatni...de miért veszélyeztetném a babám?

Nekem nem fontos a szülés módja csakhogy egészségesen mindketten hazajöjjünk!!!

Szerintetek?


2010. márc. 24. 19:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kell velük foglalkozni, hogy mit mondanak. Habár én a természetes szülés híve vagyok, igaz két gyermekemet könnyen szültem, de lehet ha nehéz szülésem lett volna, akkor másodjára a császárt választottam volna, ezt nem tudom. Szóval azért mert én nem úgy gondolom, nem vetem meg a császárosokat, azokat sem, akik azt választják attól, hogy természetesen is szülhetnek. Hameg a dolgok úgy állnak ahogy nálad és az orvosod is azt mondja, akkor egyértelmű, hogy császár. Nem is értem, hogy ennek tudatában mások hogyan is bíztathatnak a természetes szülésre, ha kockázatos. "Meg kéne kockáztatni" hmmmmmm ő kockáztatna? Akár a saját, akár a gyermeke életét? Én megkérdezném tőlük a helyedben!

Jó egészséget nektek!


4 éves kiscsaj, 21 hónapos kissrác, 21 hetes pocaklakó anyucijuk

2010. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
nekem 4 gyerekem van.3 simán lett .az utolsó császár.ha nem császároznak meg,meghal a kisbabám.hála a dokimnak él és virul.5 hónapos.az orvosok sem császároznak szivesen ha nem muszáj.boldog baba várást.
2010. márc. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük, banyek, nem tehetsz róla, h nem fordult be!

Én sem szeretem a császárt, de nyilván elfogadnám, ha ilyen cipőben járnék.

27 hetes kismama, aki egy 17 hós nagyfiú anyukája is.

2010. márc. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%

Én nem is értem, hogy miért nézik le a császárosokat (legalábbis a progisokat)! Azért mert nem szenvedtek annyit mint más? Igazából ezt irigységnek hívják. Én bevallom, így szerettem volna szülni.

Jelzem, hogy császárral szültem ugyan de 16 órát vajúdtam előtte.

2010. márc. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
69%
Csatlakoznék az előttem szólókhoz. Ha indokolt a császármetszés, mert csak egy halvány esély is van arra hogy a baba v. az anya sérül, akkor ok. VISZONT azokat a kismamákat, akiket az riaszt meg hogy "fájni fog" elítélem. Találkoztam én már olyan kismamával aki százszor jobban kikészült egy császármetszéstől, mint más a spontán hüvelyitől...
2010. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem senkit sem szabadna elítélni!!!

Nem a szülés módja a fontos,hanem,ami utánna jön!

2010. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%

Épp ez az!

Az a fájdalom semmi ahhoz képest ami utánna jön, és ráadásul egy indokolatlan császármetszéssel is veszélyezteted a magzatod.

2010. márc. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
nekem egyszer céloztak rá, hogy esetleg romolHAT a látásom a hüvelyi szüléstől, rögtön a császárt választottam..pláne ilyen problémánál. egyértelmű, az orvosodra hallgass, bolond lyukból meg bolond szél fúj...én sem bántam meg, mondjuk progis volt, így nem szenvedtem előtte semmit, altattak, tehát nem volt meg a rizikó, hogy esetleg nem vagy nem eléggé hat az érzéstelenítő (ilyet is hallottam már). utána meg felkelni persze rossz volt, de az negyed óra volt, nem 10 mondjuk, vagy még több, és ki lehetett bírni. szóval a császáros rémtörténeteket sem kell mindet elhinni :) fenntartással kell az ilyesmit kezelni, elképesztő mit össze tudják egymást riogatni a kismamák :)
2010. márc. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük. Az orvosodra hallgass, medencevégű fekvésnél szerintem elég logikus döntés.

Viszont acélozd meg a lelked, mert a szülés után is lesznek sajnos hasonlók.

De egy kis vigasz: az orvosom a 38. héten mondta nekem, hogy a szülésig bármikor megfordulhat vagy visszafordulhat a gyerek. Ha tud. Akkor voltam megijedve, mert úgy éreztem elfordult a célegyenesből. Hát nem nyugtatott meg :-), de remélem én téged egy kicsit igen.

Szép napot!

2010. márc. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Naná,hogy a baba a fontos!

Nem gondolom,hogy a fiamat érdekelni fogja valaha is,hogy császármetszéssel hoztam a világra!

Mert én hoztam a világra...

Ugyanúgy gondoztam a műtét után,pedig undorítóan fájt a hasam.,ezt biztos te is átélted.

9 hónapog hordtam a szívem alatt,életem legszebb időszaka volt a babavárás,amit senki sem vehet el tőlem. 10/10 Apgarral született,azóta is tökéletesen egészséges,gyögyörűen fejlődő,már 20 hónapos nagyfiú!

Akárhogy szültem,ő az én babám!

A gyerekvállalásban,az orvosom szerint a szülés a legkönnyebb...,na de ami utána jön...:)

2010. márc. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!