Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori hogy a baba...

Mennyire gyakori hogy a baba nyakán van a köldökzsinór születéskor? Mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
37 hetes vagyok,még nem fordult be a baba.
2010. márc. 20. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak a nyakán volt, semmi gondot nem okozott.
2010. márc. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van, akinél nem okoz problémát, és van akinél igen. Mi sajnos az utóbbi csoportba tartozunk. :(
2010. márc. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez sokban függ a köldökzsinór hosszától,a baba fekvésétől.Ha az orvos úgy látja,akkor császármetszés lehet belőle,de van olyan is,akinek le tudják szülés közben tekerni.Ezt majd akkor döntik el,amikor a szülés előtti uh-t csinálják.37+4hkm:))
2010. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Amíg odabent van, általában nem okoz gondot, hisz a baba nem a száján lélegzik. 4 gyerekem közül 3 a nyakára tekeredett köldökzsinórral született, minden komplikáció nélkül. Amikor a fejük kibújt, nem nyomhattam, míg le nem tekerték róla. Egyébként kettőjüknek 2x is rá volt tekeredve, mégis mindegyik 9/10-es Apgart kapott (nálunk az első érték sosem 10-es).
2010. márc. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én babaám már a 24. héten befordult és végig úgy maradt. Viszont a kitolásnál rátekeredett a nyakára a zsinór. A véén, amikor már tényleg a végén jártunk, esett a szívhangja, de már csak egy nyomás kellett és le tudta tekerni a szülésznő. 9/10 lett az apgar. Nálunk így alakult és én úgy tudom, hogy az esetek többségében nem okoz gondot.
2010. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk kétszer volt a nyakára tekeredve a zsinór, de minden rendben volt. 10/10 lett az apgar.
2010. márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam nyakára is rátekeredett,gyorsan,könnyen született,9/10 Apgarral.
2010. márc. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha csak a nyakán van a zsinór, akkor nem feltétlen van jelentősége, nem tud megfulladni, nem az orrán veszi a levegőt. Nagyobb gond, ha a mellkasán van keresztben és leszorítja azt, de ezt ctg követéssel észre fogják venni.
2010. márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fejfekvésű, 2* tekeredett a nyakára a zsinór ebből egyik a szülésnél beforduláskor. Villám gyorsan született meg, úgy a 3. nyomásra, mert esett a szívhangja (gondolom megfeszült, mert szóltak, hogy na aztán mindent bele). 9/10 agpar, semmi baja nincs.

Virgonc, huncut leányzó :)


Nekem annyi bajom lett, hogy gátvédelem helyett muszáj volt jól szétvágni a gyorsaság miatt :) Hüvelyvarrat, köztes, és gátvarrat. Semmi nem látszik belőle, a legbelső szokott még feszülni.

2010. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is folyton ezen paráztam, hogy mi van ha a nyaka körül van a köldökzsinór és megfullad, és egyszer kérdeztem a dokit, hogy nincs-e a nyakán a köldökzsinór és azt válaszolta, mert ha igen akkor mi van? 10-ből 9-szer rajta van, ez nem jelent semmit.És tényleg a nyakán is volt egyszer, de a doki már rutinszerűen levette amikor kibújt a kis feje. Nyugi, ne parázz, nem lesz semmi baj, élvezzd ki ezt a pár hetet, pihenj, olvass, sétálj ebbe a szép időbe, és gondolj arra nemsokára a karjaidban tarthatod a te kis angyalkádat.
2010. márc. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!