Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés közben honnan lehet...

Szülés közben honnan lehet azt tudni hogy baj van? Gondolok arra, hogy megreked a szülőcsatornában a baba vagy rátekeredik a köldökzsinór? Ezt én tudni fogom vagy csak az orvos és a szülésznő és ők honnan? Ezt megmondják nekem vagy elhallgatják?

Figyelt kérdés
2009. jan. 30. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A szülés alatt figyelik géppel a baba szívhangját,és a méh fájástevékenységét.Ha leesik a szívhang,az valami bajt jelent,rosszul van a baba.Ilyenkor általában császároznak.

Az,hogy mennyire világosítanak fel téged szerintem inkább orvos szülésznőfüggő.nekem nem sok mindent mondtak a császár előtt,csak berontottak hozzám,és pikk-pakk már a műtőbe is voltunk.Szültem előtte simán is,akkor az orvosom szépen magyarázott mindent végig,hogy hol tart a szülés.


Minden jót,könnyű szülést.

2009. jan. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, az orvos és a szülésznő tudja a dolgát, biztosan nem ez lesz az első szülés, amit levezetnek. Ha a baba nyakára rátekeredik a köldökzsinór (nekem két gyereknél is így volt), azonnal szólnak,hogy ne nyomj tovább. Ez ui. akkor okozna gondot, ha rövid a köldökzsinór és a kicsúszó baba nyakán maradna. Éppen ezért, amikor a feje kibújt, azonnal leveszik róla. Az én gyerekeim is egészségesek, szépek és már tizenévesek. Azt meg, ha nem is mondanák meg, hogy vmi baj van észrevennéd, mert hirtelen nagy lenne körülötted a nyüzsi. Nyugodj meg, a legtöbb szülés kombináció mentesen zajlik, de még a többedszer szülők is izgulnak kicsit előtte. Ez szerintem természetes. 4 gyerekes anyuka
2009. jan. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én nyolc óráig voltam a szülőszobában, mire elvisttek császározni. Egy ideig semmi baj nem volt, de aztán megakadt a baba és nem tágultam tovább. Szerintem ezt megérzi az ember. Csak a szülésznő volt bent, az orvos fél óránként rámnézett. Egyszer éreztem, hogy baj van, szóltam a nővérnek, hogy hívja a dokit (persze nem hívta, de ez másik történet). Végül is csak megérkezett, megvizsgált és mondta, hogy császár. Addigra már a köldökzsinór is rátekeredett, de szerencsére a babának nem lett baja. Szóval szerintem lehet érezni. Most egy gyönyörű makk egészséges 7 hónapos kislány anyukája vagyok.
2009. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

11,02-es válaszolóval vitatkoznék,hogy lehet-e érezni a bajt.Szerintem nem lehet,vagy nem mindig.Azt a szülő nő nem érzi ahogy a méhszáj tágul,csak az orvos tudja megállapítani.

Az én lányom elfordult a szülőágyon,mégsem éreztem,csak a szívhangokból tudtam,hogy baj van.Percek alatt a műtőbe voltunk.

2009. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a nyugtató szavakat, első baba lesz és mostanában kezdtem el nagyon foglalkozni magával a szüléssel, most töltöm pár nap múlva a 28. hetet.Köszönöm mégegyszer!
2009. jan. 30. 11:10
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
3. válaszoló vagyok. Lehet, hogy valaki megérzi, valaki nem. Tök "nyugodtan" vajúdtam. Egyszer csak kattant az agyam, és azonnal azt akartam, hogy valaki vizsgáljon meg (a szívhang normális volt)és mint kiderült, nem is alaptalanul. Elakadt a babám feje, rátekeredett a köldökzsinór, és mikor megcsászároztak, azonnal adták neki az oxigént. Ha nem erőlködök, hogy valaki nézze meg, lehet, hogy nagyobb baja is lett volna.
2009. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Sziasztok!


Ez nekem új, hogy hallgatják a szívhangot szülés közben, mert nekem se nst-t semmit nem csináltak, csak mondták, hogy mikor nyomjak!

2009. jan. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ők tudni fogják, a szívhangból, meg mikor már érzik kézzel is a babát, stb. Hát szomorú, de nekem elhallgatták. Az újraélesztést is csak 1 hónap múlva tudtam meg. :(

2009. jan. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, amúgy nekem elakadt a szülőcsatornában.
2009. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én onnan tudtam, hogy lelassult a babám szívverése, az orvos kikapcsolta a gépet, és szólt a szülésznőnek, hogy hívjon segítséget, szülünk. Ketten könyököltek a hasamon, három nyomásra kipréseltük. A köldökzsínór volt rátekeredve a nyakára. Szerencsére nem lett semmi baj, rögtön felsírt.
2009. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!