Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nekem az lenne a kerdesem,...

Nekem az lenne a kerdesem, hogy mit gondoltok az otthon szulesrol (vizben)? Mert ha en egyszer babas leszek otthon szeretnek szulni .

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 15:40
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Két gyereket szültem de soha, de soha nem szülnék otthon. Ha valami emiatt történne a babámmal, mert nincs időben ellátva, nem tudnám magamnak megbocsájtani.
2010. márc. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
68%

szia! emiatt a kérdés miatt regisztráltam...

az én fiam otthon született. mindketten túléltük:)

viccet félretéve, én a várandósságom előtt és alatt is végig otthonszülésben gondolkodtam. minden eredményem jó volt, fejvégű fekvés, 38. hét végén indult meg a szülés. csak ekkor döntöttem végleg, hiszen az vitathatatlan, hogy a kórház biztonságosabb, és ha komplikációk lépnek fel, nyilván ott tudják gyorsabban-hatékonyabban stb. megoldani a bajt. viszont egy úgymond eseménytelen terhesség után elég kicsi az esélye olyan komplikációnak, ami azonnali beavatkozást igényel, és késő, mire kórházba értek, legyen az akármennyie közel is. elég kicsi, de van esélye. ezzel tisztában kell lenned, és ezek tudatában mérlegelni és dönteni. szülj ott, ahol te biztonságban érzed magad, ahol el tudod magad engedni, hogy a babádat is ki tudd engedni. nekem ez kórházi körülmények között nem ment volna. éreztem, hogy minden rendben lesz, és így is lett. a vértől-kosztól ne félj, azért nem disznóölésről van szó:) lehet kapni eldobható lepedőt, és gondolom minden háztartásban akad néhány régi, foltos, szakadt lepedő vagy törölköző, ami pont megfelelő összevérzés céljából. de vehetsz újat is a nagy alkalomra:)

persze alakulhatott volna másképpen is, szerencsénk volt, hogy minden rendben volt mindkettőnkkel. teljesen megértem azokat, akik csak kórházban érzik magukat biztonságban, ez mindenkinek saját döntése kell, hogy legyen. én így döntöttem, és ezzel vállaltam a felelősséget mindkettőnkért, és ha valami baj történt volna, akkor is csak magamat hibáztathatnám.

víz csak azért nem volt, mert nem tudtunk volna hová felállítani egy ekkora medencét, és honnan lett volna annyi meleg víz???:) 17 órát vajúdtam...

szerintem hallgass az eszedre, de egyeztess a szíveddel is!

szép szülést kívánok neked!

2010. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!