Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nekem az lenne a kerdesem,...

Nekem az lenne a kerdesem, hogy mit gondoltok az otthon szulesrol (vizben)? Mert ha en egyszer babas leszek otthon szeretnek szulni .

Figyelt kérdés
2010. márc. 19. 15:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Angliaban elek, itt a szulesznom mondta, hogy az angol nok nagyresze otthon szul, 2 szulesznovel. Mondjuk itt a korhazban is csak 2 szuleszno van jelen a szulesnel, ha nincs semmi gond. Itt mernek esetleg otthon szulni, de Magyarorszagon, ahol nincs megfelelo kepzes az otthonszulesre, semmi esetre sem.
2010. márc. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
En Torontoban vagyok .Meg persze itt is van olyan hogy kijon a szuleszno :)koszonom
2010. márc. 19. 20:26
 13/22 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem akár melyik országban is vagy, azért egy altatást és császárt nem hiszem hogy a szülésznő csinálna ha baj van. Bátrak az angol nők, és hiába felkészült egy szülésznő, van, amin csak az orvos(ok) segíthet(nek).
2010. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én nem tudom mit gondoljak az otthonszülésről, néztem videókat a neten, bizony sokkal jobban tetszett, mint a kórházi szülés, sokkal nyugodtabb, meghittebb, természetesebb, de mivel szülési sérült gyerekekekkel foglalkozom, ezért nem mertem volna otthon csinálni, rosszak a tapasztalataim. Végülis jól döntöttem, mert sajnos úgy alakult, hogy ha otthon szültem volna, akkor nem élne a kisfiam.
2010. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én nagyon meggondolnám a helyedben!

Most várom a második babám, megmondom őszintén nekem is megfordult a fejemben az otthon szülés egésszen addig, míg nem lettem terhes! Utána eszembe sem jutott! Azután meg pláne nem, hogy elmentünk szülőszoba látogatásra! Nagyon barátságos a szülőszoba és nekem komoly biztonságérzetet adott!

Még egy gondolat:

Olvastam egy nőgyógyász könyvében, hogy "egy teljesen normálisan lezajlott szülést követően, méhlepény is normálisan megszületik, majd mégsem áll el a vérzés. Gyorsan meg kell keresni a sebet, el kell állítani a vérzést, össze kell varrni, stb. És mindezt egy francia ágyon?! Köszönöm kihagynám!"

2010. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Hollandiában annyira normális az otthonszülés, hogy nem sokkal ezelőttig fizetni kellett azért, ha teljesen komplikációmentes terhességgel valaki kórházban akart szülni. Szóval ki is van ennek építve rendesen lehetősége, ha gond van, 15 perc alatt garantálják, hogy kórházban van a kismama. MÉGIS, ma már csak a nők 30%-a kezdi otthon a szülést, és azoknak is a fele a kórházban végződik! Szerintem is épp elég a szülésre koncentrálni, nem még arra is, hogy vajon végig lehet-e csinálni itthon, vagy mi lesz, mikor induljunk a kórházba?!
2010. márc. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én is szerettem volna itthon szülni, egészen addig, amíg terhes nem lettem. Akkor nagyot változott a véleményem, és most azt mondom, hogy nem véletlenül lett a szülés kórházasítva. Orvos legyen a közelbe, annyi minden történhet egy szülésnél. Plusz a kórházban gondoskodnak rólatok, pár napig fújhatsz kicsit a szülés után, ráérsz az otthoni dolgokkal foglalkozni.

Viszont az a véleményem, hogy az otthonszülés körülményeit éppúgy meg lehetne teremteni a kórházakban is, csak épp lenne a közelben segítő kéz. Ha kell.

Na szóval én lebeszélnélek róla, de inkább olvass utána pro és kontra, gondold át, amiket találsz és ha mérlegeltél, akkor dönts.

2010. márc. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A szülőszoba is lehet meghitt. Nekem a szülésznőm félhomályt csinált és zenét is kapcsolt. Bármit amit kértem :)
2010. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Koszonom most mar rabeszeltetek!!!!!Igen en ezert kerdeztem , mert tudtam olyanok valaszolnak akik szultek mar .felakartam ,hogy fel legyek vilagositva. koszonom nektek !!!!!
2010. márc. 20. 15:26
 20/22 anonim ***** válasza:
Az otthonszulo nok tobbsege azert nem megy korhazba mert fel a tutol , beontestol es mindentol ami normalis esetben a szulessel jar. Szerencsetleneknek tartom oket es felhaborito hogy a sajat kenyelmukert erdekeben kockaztatjak a baba eletet. ezen a teman nem is szabad gondolkozni mert a mai korhazak olyan ellatast biztositanak amirol sokan otthon allmodni sem mernek.
2010. márc. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!