Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki hordta tul a babat, es miert?

Ki hordta tul a babat, es miert?

Figyelt kérdés
Azok irjanak fokent, akik Elevitet szedtek. Tul hordtatok a babat es mennyivel?
2010. márc. 17. 11:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia,

Én két hónapja szültem a harmadik lányomat, mindehárom lány túlhordásos volt, hogy miért? szerintem alkati dolog :-)

1.kislány : 4350 gramm és 52 centi +14 nap

2.kislány: 4650 gramm és 55 centi +10 nap

3.kislány: 4800 gramm és 56 centi + 13 nap

Csak az elsőnél és a harmadiknál szedtem Elevitet. A másodikat megpróbáltam anélkül, de épp olyan nagy babám lett és éppúgy késett is mint az első, ráadásul végig levert voltam a terhesség alatt és a vérképem is mindig sz@r lett.

MIndhárom szülésem magától indult be és természetes úton, gyorsan születtek. Anyukám is mindannyiunkat túlhordott, tehát szerintem ez alkati kérdés is, nem pedig a vitaminon múlik (a dokim is így gondolja).

Ha nincs semmi gond a babával, akkor ne izgulj, gondolj arra, hogy nagyon jó neki odabent és azért nem bújik ki :-).

2010. márc. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem azt allitom, hogy minden tulhordasert a vitaminok, vagy epp az Elevit a hibas, de valoszinunek tartom, hogy rengeteg esetben a vitaminok annyira megerositik a szervezetet, vagy bizonyos szerveinket, meh, stb., hogy mar nem jelent a testnek akkora megterheles a kihordas vagy tulhordas, mert altalaban a nagy sulyu babakat mar nem birja tartani az a test es igy beindul a szules, ez mondjuk egy elmelet, es nem azt mondom, hogy rosszak a vitaminok, csak ez alapjan a terhesseg idejet szinte minden vitamint szedo nonel hosszabnak kellene meghatarozni, talan ha a dokim azt mondja, hogy szedd az Elevitet es nem 14.-re, hanem 24.-re irnak ki most nem lennek para!
2010. márc. 18. 10:07
 13/15 anonim ***** válasza:
1 baba +10nap vitamin nélkül 2.baba kiirt időre vitaminnal 3.baba +8nap elevittel suly 1.3300gr 2.3700gr 3. 3200gr
2010. márc. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
1. baba, 41+2, nem szedtem elevitet (a szokásos centrum vitaminomat igen). 4 kg 15 deka, császárral.
2010. márc. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy történt, hogy 40+6 naposan kezdtem vajúdni a fiammal, a következő nap született meg. Folyamatos fájásaim már napokkal azelőtt voltak, de csak később indult be. Nem volt egyértelmű magyarázat miért maradt bent még néhány napig. A ctg sem mutatott semmit, még amikor 4 újjnyi tágulással bementünk a kórházba, akkor sem. Utána burkot repesztettek és a következő két órában teljesen kitágultam és akkor szállt le a gyerek feje is és úgy tudtam megszülni hüvelyi úton további két óra alatt. (annyira nem akart jönni, hogy a tolófájások is lelassultak)
2010. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!