Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés, hálapénz, orvost,...

Szülés, hálapénz, orvost, szülésznőt felfogadni, mennyit adjak és kinek? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
sziasztok. Húsz hetes vagyok, második gyerekkel. Elsőt is ennél a dokinál szültem de még nem volt magánrendelése, akkor szülés után kapott 25000 + 5000 hathetes kontrollnál, fogadott szülésznő 15000 kapott. Császáros voltam. Most az van, hogy magánrendelésére járok a dokinak akinél az elsőt is szültem, de most külön meg kell kérnem, hogy vezesse a szülést? Vagy ez egyértelmű nem, ha már egyszer hozzá járok rendelésre? És kérdezzem meg mennyiért vállalja a szülést? Szülésznőm másik lesz, a héten találkozom vele először, őt simán megkérdezem mennyiért vállal, hogy fizessek egyben, vagy alkalmanként stb. De mit kezdjek a dokival? Mennyit adjak? Külön kérdezzek rá összegre, meg hogy vállalja-e a szülést is? Nem ciki??? Ja, és debreceni vagyok, klinikán szülök csak az összeg miatt írom. :) Bocs, hogy hosszú lett.
2010. márc. 16. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
igen kérdezd meg mennyi nála 1 szülés szerintem te jobban zavarba leszel mint ő!neki ezt minden nap felteszik szerintem!
2010. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg kell kérdezned tőle, hogy vállalja-e a szülésedet. Abból, hogy hozzá jársz magánrendelésre, nem egyértelmű. És a te szülésed tervezett időpontjában neki is lehet valami: nyaralás, konferencia, bármi, ami miatt biztos, hogy nem fog ráérni. Nem árt ezt előre tisztázni.


Az se ciki megkérdezni tőle, hogy mennyiért vállalná el a szülésedet. Nem te vagy az első kismama, aki ilyen kérdéssel fordul hozzád. Vegyél egy nagy levegőt, és vágj bele. Bátorság. :-)

2010. márc. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Szia, a napokban tettem fel én is egy ilyen kérdést, itt is olvashatsz esetleg válaszokat :)

2010. márc. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig csak a megérdemelt összeget adjátok és ne a tarifát nézzétek vannak olyan orvosok akik írják, hogy melyik betegtől mennyit kaptak. És az alapján várakoztatják őket esetleg a klinikán én ezt biztos forrásból tudom. A csecsemős nővéreknek nincs tarifájuk kivétel csak a fülbevaló berakásért pedig nekem is ők segítettek a legtöbbet. Így személyesen nekik köszöntem meg a segítséget volt akinek hálapénzzel volt akinek komoly ajándékot vettem nem azért mert olyan gazdag vagyok de az erre félretett 100.000 FT ügy osztottam el hogy abból mindenki kapjon aki tett értem valamit. Az osztályra például egy tortát vettem és üdítőt vittem a hazamenetel napján. Hiszen végül is mindenki kedves volt persze volt kivétel. Aki meg nem tudja megvenni a tortát az süttessen a nagyikkal pogit stb. annak is nagyon örülnek.
2010. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, hm, milyen frappáns megoldás a torta az osztályra :) Én arra gondoltam, hogy az orvosnak majd adok pénzt ( 40-50 ezret kb ). Szülésznőnek elvileg nem, mert ha minden igaz, császárom lesz, és ott a szülésznőnek nincs dolga. És a nővéreknek kilos kávét gondoltam.

Én amúgy nem kérdeztem rá a fogadott orvosomnál a szülés "összegére", majd utólag adok amennyit gondolok. Amúgy is, császárnál az egész programozott, nem kell éjjel bemennie a kórházba, a műtét megvan egy óra alatt.

2010. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!