Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől függ, hogy van aki...

Mitől függ, hogy van aki könnyen szül,4-5 óra alatt, van aki 30 órát "szenved"?

Figyelt kérdés
Testalkat? Sportos előélet? Ha a felmenőink könnyen akkor vajon mi is?
2010. márc. 3. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:

én szerintem ez egyén függő.

én majdnem egész végig feküdtem, nem készültem se tornával,se pl teával, vagy homeós bogyikkal, mégis úgy gondolom könnyű szülésem volt. pedig azt hittem megszenvedek majd.

2010. márc. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ez nem csak egyén függö, van akinek az egyik hopp kint van a másikkal meg egy napot vajúdik.


meg az sem mindegy mikor mész be, pl barátnöméknél nagy családi party volt,és nem akarta a családot elküldeni, így már 3 percesekkel mentek be pár óra és kint volt a baba.

2010. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A véletlentöl függ leginkább, és még az se jelent semmit, hogy hy egyszer valahogy szültél, a következö lehet egész másmilyen. Nekem az elsö gyerek 4 óra után sürgösségi császár lett, mert nagyon csökkentek a szivhangok. A második 5 óra alatt simán meglett, és nem túl sok szenvedéssel. A harmadik szülésem viszont 27 óra után lett császár, mert nem tágultam. Amint látod, nincs semmi szabály rá.
2010. márc. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A sportos előélet nem feltétlen jelent könnyű szülést! sajnos:-( A terhesség alatt végig úsztam, sokat sétáltam, és mégis 3 napig szenvedtem, aztán a vége még így is császár lett.

Anyukámnak is elhúzódó vajúdása volt, ebben viszont megvan a hasonlóság..

2010. márc. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kizárólag a te alkatod. Nálunk nem jött be anyu előélete, a testalkat sem, a sport sem. Sőt, az rendszeresen, nem csak hobbyból sprotolók nehezebben tágulnak, mert kötöttek az izmaik.

Az első 23 óra vajúdás volt, de az mondom, könnyen, hamar meglett. A másodikkal 40+1 vagyok, remélem holnap nyilatkozhatok, hogy hogy ment.

2010. márc. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyerek fekvése, aktivitása a szülés alatt, a kötőszöveted tágulékonysága, tehát a genetika, biztos számít a csípő, medence mérete is. Mikor és hogyan indult meg a szülés stb.

A sportos testalkat az sajnos hátrány ilyenkor, a sportolók általában nehezebben szülnek.

2010. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyénfüggő, de szerintem a genetika is közre játszik hogy mit örökölsz. Anyum elsővel 5 napot volt a szülőszobán mert korán folyt el a vize fájásai meg nem voltak, infúziót adtak neki de attól is csak rendszertelen fájásai voltak, a 4. nap indult be neki rendesen és másnap hajnalba meg is született a tesóm. 36 évvel ez előtt nem voltak olyan zselék meg injekciók mint most... A másodikkal már könnyebb volt asszem 7 óra volt neki, de azért mert terhesen végig a petri üzemben dolgozott és kinyílt a méhszája, kora szülött is lett ezért a tesóm. Én vagyok neki a harmadik, velem sem volt egyszerű... 15 óra, de ez még elmegy az elsőhöz képest. Na nekem meg aztán katasztrofális volt. Nem indult meg a szülés, 4x indították meg sikertelenül, rendszertelen de erős fájásaim voltak majdnem 3 napig és mivel már a baba se bírta megcsászároztak. Ehhez képest nővéremnek tök átlagos volt mind a kettő szülése. Első 22 óra,második 4,5. Ja a másodikat ülve szülte, azt mondta sokkal jobb úgy és azért lett meg olyan könnyen neki.
2010. márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minden terhesség más,nincs igazán pontos válasz,hogy valakinek miért könnyebb.Már van 2 kislányom,az elsővel 36 órát vajudtam mert nem tágultam,nem kivánom senkinek,nem is a fájdalom volt a végén a legroszabb,hanem mert elhagyott minden erőm.A második babánkkal épp beértünk a korházba és fél óra alatt meglett:) Most várjuk márciusra a harmadik kislányunkat,szóval nem tudom milyen hosszú lesz a vajudásom. Mindenkinek boldog babavárást és könnyü szülést!!!
2010. márc. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!