Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő mig babátokkal...

Mennyi idő mig babátokkal megtanitotok valamit? Kezdem ugy érezni hogy "kiselefánt" szindrómába "szenved" a 8 hós fiam; nehezen tanul, könnyen felejt.

Figyelt kérdés

Tudja hogy a csücsre és felállra mit kell csinálni,

"piszézik" is, ha hivom jön, adja a puszit, de a pápát pl nagyon régóta tanitom és nem megy neki. A "tapsi,tapsit" is tanitom, ha megfogom a kezét és tapsoltatom, érzem hogy viszi ő is de nem csinálja magától, és pedig már egy hónapja mondogatom neki...! Sokszor nem is figyel, nem birom odavonzani a figyelmét. Mutogatom neki a plüssökön, melyik a nyuszi, melyik a róka...stb de nem érzem rajta azt h meg is értené...minden másra figyel csak rám nem...! Sokat akarok? BAbáitok ebben a korban miket tudtak, és hogy tanitgattátok őket?


2011. jún. 1. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Jujjjjjjde sokat akarsz a babádtól!!!!!

Ilyen picinek ezeket nem kell tudni!!!!!!!!!

Csak játszatok, ami neki jól esik, te meg lazulj el :)

2011. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
2011. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

türelem:)

8 hónaposan ez is gyönyörű. Ne kapkodj, még kicsi ahhoz, hogy ennyi mindent tudjon pontosan. Csak játszatok, majd megtanulja. Hová rohansz?:D

2011. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Jaj, de örülnék, ha ezeket tudná!!!Az enyém is 8 hónapos.Nem tapsizik, nem ad puszit (és nem is jön, nem tud mászni, nem tud felállni), nem tudja, hogy mi a "pisze", de még nem is kell neki!!Igen, túl sokat vársz, ne haragudj!Hiszen még csak 8 hónapos!!Nem tudja még, mi az a róka, nyuszi stb.Ha nem lát egy játékot pár napig, el is felejti, hogy van neki olyan.Ezt a védőnőnk mondta, és azt is, hogy cserélgessem sűrűn a játékait.Ő szeret minket utánozni, mi is utánozzuk.Élvezi a hangját, a testrészeit, mindent.Egyedül simogatni tud.Hangosan kacag, gőgicsél, sikongat.Nagyjából ennyi, amit egy 8 hónapostól el lehet "várni", de ez is túlzás, ahogy fogalmazok.Nem kell tőlük többet akarni!Ő még nem kisgyerek, nem beszél!Hagyd a saját tempójában fejlődni,hogy magától jöjjön rá a dolgokra.Ez nem zseni képző, és nem is verseny!Kicsit lazíts!Bocs, nem megbántani akartalak, csak furcsa, amiket írsz..
2011. jún. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jaj, nem haragszom, és ti se értsetek félre...Van egy bnőm, 10 hós a kislánya és annyi mindent tud hogy ugy érzem hogy nem jól tanitgatom, vagy nem is tudom...! Nem akarok zsenit nevelni belőle, nem versengek csak azt hittem hogy a babám van lemaradva. De akkor ezek szerint a kislány ilyen zseni...!
2011. jún. 1. 14:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezek a barátnők!Ismerős a helyzet,csak én meg mindig a mozgása miatt aggódtam.A barátnőm egyidős lánya mindent hónapokkal korábban csinált, mint ahogy kéne, az enyém meg egy megfontolt, utolsó pillanatos baba.De nincs értelme ilyen összehasonlítgatásoknak!A tied meg másban ügyesebb, és 2 hónappal fiatalabb, ezt ne felejtsd el!Igen , ügyes a babád, csak tényleg ne sürgesd, ne erőltess rá dolgokat!A babázás öröméért csinálj mindent, ne másért!Nem kell tanítani semmire, tanul ő magától!
2011. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én sógornőm lánya anno mindig mindent hamrabb csinált, mint ahogy a papírforma diktálta. Ugyanabban a pocsék érzésben részesültem, mint te, mert az én fiam szintén ráérős volt. Ráadásul a sógornőm és anyósom egyeteln alkalmat sem szalasztottak el, hogy ne dörgöljék az orrom alá, hogy bezzeg Zitus, ennyi idősen már....Ja és állandóan produkáltatták, szegény kislányt, hogy ez milyen színű, meg ennek mi a neve, meg mondjad a mondókát stb. Ez csak azért rossz, mer tegy idő után kezded elhinni a z egyébként teljesen rendben lévő gyerekedről ,hogy mégsinc minden rendbe, mert 2 évesen már angolul is kellene énekelnie a Merry Christmast.. Egyébként mivel csak pár hónap van köztük egy osztályba járank a gyerekeink, és az én szerintük elmaradott gyerekem boldog, kiegyensúlyozott, kitűnőek az eredményei, szorgalmas, kreatív és kezelhető. Az ő lányuk, háááááát nem. De Zitus most sem azért kap hármast, mert nem tudott valamit, haenm mert a tanítónéni a hibás. És szgény kislány egy görcs, retteg az iskolától. teli van kudarccal, és magatartási problémái vannak.

nekem most újra babám van, és az egyeteln dolog, amit másképp csinálok a fiamhoz képest, hogy nem hasonlítgatom másokéhoz, vagy az én előzőmhöz, mert semmit se számít, hogy 7 vagy 10 hónapos mikor integet, vagy hogy hány hósan kezd el járni, és csak én lennék ettől tiszta görcs. Ne stresszelj, rendben van a gyermeked!

2011. jún. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy most nem a kérdésre válaszolok, 14:18-as vagyok.Kedves utolsó, ugyanez van velünk!Sógornőm fia egy hónappal fiatalabb, de ő már ül, és lábra áll.És az én anyósom is ezt hangoztatja.Láttam én azt az "állást".Letették a földre állítva, és végig fogták a hónalja alatt.Az "ülés" az, amikor bébikompban van.Vicces!
2011. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elöttem szólokkal,nincs lekésve semmiről.Lányom 10hós most kezdett el tapsolni pár napja,pedig nem is mutattam neki minden nap.
2011. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem kell versengeni, minden gyerek más, és mást tud azonos életkorban

egy példa erre, én és az egyik barátnőm, a két kisfiú között mindössze 2 hét van:

- Az enyém jóval előbb elindult mint az övé, 22 hónaposan már mászókázott, és végigment a kötélen másfél méter magasan, viszont még 2 évesen sem tud kismotorozni.

- Az övé előbb kezdett el beszélni, amikor az enyém tudott max 10 szót, az övé már mondatokban beszélt, hajtja a kismotort ezerrel, alig lehet utolérni, meg még sorolhatnám a különbségeket.

Ezek nem számítanak. Az számít, hogy egészséges, és boldog baba legyen! majd megtanul ő is mindent, amit a többiek!

2011. jún. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!