Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mitől függ, hogy...

Szerintetek mitől függ, hogy valaki könnyen tud szülni?

Figyelt kérdés
genetika? sport? széles csípő? hormon? egyéb?
2011. aug. 10. 14:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom..Én nekem nincs széles csípőm,és nem szedtem semmi hormon készítésű dolgokat.

Viszont a 9 hónap alatt nem hagytam el magam,mert sportoltam,mozogtam sokat.

Én nagyon gyorsan és minimális fájdalommal szültem.Gátvágás volt.12 perc alatt megszületett a fiam.(49cm/ 3kiló.98 dekával )

2011. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A genetikától nagyjából a csípőfelépítés függ. A hormonoktól is sok függhet, a babától is függ (a nagyobb méretű babák általában jobban "segítenek"), de a legtöbb szerintem a pszichés oldal.

Saját magam tapasztaltam, hogy az első szülésem azért is volt nagyon lassú és nehéz, mert féltem, és így visszatartottam, lassítottam a folyamatot.

Másodjára máshogy "készültem", illetve tudtam, mire számítsak nagyjából (bár elméletből elsőre is felkészültem, az mégsem ugyanaz).


És szerintem pluszban van különbség az első és az összes többedik között. Az első gyereknek kell kitágítania a csontokat. (Vagyis a közötte levő üreget)

2011. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom..Én nekem nincs széles csípőm,és nem szedtem semmi hormon készítésű dolgokat.

Viszont a 9 hónap alatt nem hagytam el magam,mert sportoltam,mozogtam sokat.

Én nagyon gyorsan és minimális fájdalommal szültem.Gátvágás volt.12 perc alatt megszületett a fiam.(49cm/ 3kiló.98 dekával )

2011. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a sorstól. Innen is onnan is hallottam már példákat és ellenpéldákat. bizonyítani nem lehet semmit, mert mindig ott van a mi lett volna ha... kezdetű dolog. Tény, hogy nagy átlagban, akik nem betegségnek tekintik a terhességet és nem hagyják el magukat, mozognak, azoknál kisebb százalékban hall az ember nehéz szülésről.
2011. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
bocsi,kétszer dobta ki amit írtam.De annyit még hozzá tennék,hogy az ikertestvérem(egypetéjűek vagyunk) velem ellentétben nagyon nehezen és fájdalmasan szült.Ő majdnem 20 órán keresztül vajúdott.
2011. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Lehet van valami a fájdalom tűrési képességben is.
2011. aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is genetikaval fugg ossze, edesanyam mindharmunkal megszenvedett, en is mindket gyerekemmel hosszu, fajdalmas vajudas, viszont!!! a nagyon szeles csipom miatt mindkettonel pikk pakk egy-ket nyomasra kint volt a baba.
2011. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én nem féltem a szüléstől,az utolsó napig nagyon aktív voltam,nincs túl széles csípőd ,de azért nem is olyan keskeny,és nagyon sokáig vajúdtam,végül császározni kellett(igaz azért mert a baba rosszul feküdt).
2011. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
szerintem ez ott és akkor derül ki...van akire azt mondják könnyű lesz aztán mégsem,és fordítva...persze vannak praktikák amikkel könnyíteni lehet a szülést, ezek is vagy beválnak vagy nem.
2011. aug. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én lusta disznó vagyok,tehát nem sportoltam,hormont nem szedtem,viszont anyukám is könnyen szült,és én is,mind a 3x.Mindegyik szülésem 1 és 2 óra közötti idő alatt lezajlott,az első fájásoktól számítva,az ikreimet 1 óra alatt szültem.

Szóval én is a genetikára szavaznék leginkább.

2011. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!