Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mitől függ, hogy...

Szerintetek mitől függ, hogy valaki könnyen tud szülni?

Figyelt kérdés
genetika? sport? széles csípő? hormon? egyéb?
2011. aug. 10. 14:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Állítólag a tágulás gyorsasága genetika. Nem tudom, nem vagyok szakember, viszont azt tudom, hogy a családban nálunk mindenki nagyon könnyen és gyorsan szült.


Az orvosom szerint a kitolásnál a sportos alkat pont hátrány, valami olyat mondott, hogy az izmok kötöttebbek, és a kitolás nehéz lesz. Én is sportoltam a terhességem alatt, a tágulás pikk-pakk megvolt, a kitolás majdnem egy óráig tartott.

2011. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A kis házi statisztikám szerint (barátnők, rokonok) azok a csajok, akik gyerek-, v. fiatalkorukban rendszeresen sokat sportoltak mind nehezen tágultak (sajna én is) és hosszan vajúdtak/szültek.
2011. aug. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Szerintem nem egybe köthető semmivel.Én gyorsan tágultam Nincs széles csípőm. És gyenge fájásaim voltak mert fájásgyenge vagyok. Ezért a dokinak is be kellett segíteni. Ja és anyám velem ellentétben császárral szült mert nem tágult. Nővéremm dettó simán és gyorsan bár fájdalmasan.
2011. aug. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én még hozzátenném, hogy a lelkiek is számítanak. Fel kell készülj arra, hogy elengedd a babádat. Ha tudod, hogy mi miért történik és erre lelkiekben is felkészülsz, hagyod, hogy minden menjen a maga útján és bízol a testedben, akkor szerintem sokat segítesz magadon és az egész szülési folyamaton.
2011. aug. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
anyukám is sportolt, és hosszan vajúdott, nehezen szült, szóval ezt alá tudom támasztani :)
2011. aug. 11. 10:37
 16/18 anonim ***** válasza:

Lusta vagyok és kövér. Teherbe esnem sem kellett volna azonnal, hiszen a kövérség gátló tényező... meg veszélyes is a terhesség alatt, a szülést sem könnyíti állítólag.

Mi rendben voltunk végig, szerencsések vagyunk :) A csípőm széles, nem sportoltam. Gátam nem repedt, nem vágtak. Szép nagy, egészséges babám lett, én is jól vagyok, és azóta fogyok :)

2011. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én csodálkoztam,h sikerült megszülnöm a kislányomat természetes úton. Mindenki rinyált,h túl vékony vagyok stb. 165cm/49 kg-mal kezdtem neki! 40+2 napra szültem. Magától indult be a szülés és 3 óra alatt lezajlott. Nem csináltam semmit a terhesség alatt,csak az első pár hónapban dolgoztam még/fizikai meló/, aztán végig pihentem. Régóta migrénes vagyok,a szülés fájdalma hasonló a migrénemhez! Ja, és első babás! :) 49cm/3150g Réka
2011. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

sokmindentől :)

első sorban genetika - anyukám irtó keskeny csípőjű, nekem meg széles a medencém. viszont mindketten nagyon jól tágultunk, így mindketten a második baba születésekor éppenhogy beértünk a kórházba, már el volt tűnve a méhszáj, tolók jöttek.

én mindig úgy éreztem, hogy én könnyen fogok szülni. lehet, hogy ez agyban dől el, és azért ment könnyen....


viszont ellenpélda van - sógornőm csípője nagyon keskeny, nagyon könnyen szült mégis; a barátnőm soha nem félt a szüléstől, jó széles a csípője/medencéje, mégis nagyon nehéz volt a szülése...


én első babám előtt az utolsó hónapban sokat pihentem (hogy ne nyíljon ki idő előtt a méhszájam), mégis kinyílt a 40. hétre, fájás nélkül.

a második babával már nem pihentem semmit - hisz ott volt a tesója - mégis csak a terminusra nyíl ki a méhszáj. villámgyorsan született meg a pici, kb 10 perc volt a kitolás, pedig nem volt kicsi a baba! (3,7 kg, 57 cm)

2011. aug. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!