Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan anyuka aki csak...

Van itt olyan anyuka aki csak 1 gyereket szeretne? És ha igen akkor miért, mi az oka?

Figyelt kérdés

Én szeretnék kettő lurkót, de nem tudom mikor szánom majd rá magam ismét.Nehéz volt a terhesség, sok bajjal, és én ezért félnék egy új gyerektől.Igaz még öt hós a kicsi, tehát még nem is aktuális, csak már előre gondolkodom.

De kíváncsi vagyok azon anyukák válaszára is akik tuti többet szerenének.Csak ilyen közvéleménykutatás:-)


2010. febr. 1. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem egy van, és nem is szeretnék többet. Mikor kislány voltam, már akkor elhatároztam, hogy én egy kislányt szeretnék és kész. Szerencsére kislány lett :)


Nem tudom az okát. Talán azért, mert a fiútestvéremmel gyerekként sose jöttünk jól ki? Sokat verekedtünk, nem szívesen emlékszem vissza a kettőnk viszonyára gyerekként. Mostmár egész jó. :) Szóval nálunk egy gyerek lesz (pedig tudom, hogy önzőség a testvértől megfosztani, de ezen nem vagyok hajlandó változtatni).

2010. febr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is egy fiú testvérem van, mi sem jöttünk ki sosem gyerekkorunkban, sokat verekedtünk, és most sem jó a viszonyunk.

De én mindig is két gyerkőcre vágytam. Az első már megvan. :D Nekem a terhességemmel szerencsére nem volt bajom, még a szülés napján is képes voltam szaladni a buszhoz, akik meg láttak, leesett az álluk, pedig hatalmas pocakom volt. Viszont nekem császárral született meg a fiam, na utána nem volt leányálom. Mégis mikor a szobába már velem volt a kicsi kincsem, akkor minden fájdalmam elmúlt, és azt mondtam, hogy akár azonnal végigcsinálnám mégegyszer az egészet.

Egyenlőre mi sem tervezzük, mert még csak 4 hónapos a kicsink. Minimum 3-4 év korkülönbséget akarunk, de 5nél többet semmiképp. 2 év múlva keresek munkát, 1-2 évet dolgozni szeretnék, utána jöhet a kistesó. Bár addigra a lakásproblémánkat is orvosolni kell, mert 3man egy szobában vagyunk, de akkor is szeretnék még legalább egy babát (bár esélyem van az ikerterhességre, hát majd meglátjuk:D).

2010. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy kisfiam van. 2 gyereket akartunk, de a terhességem közepétől kezdve eléggé megváltozott a kacsolatunk a párommal, így tuti nem vállalok mégegyet. Ha esetleg egyedül maradok, 1 gyerekkel is nagyon nehéz lesz, nemhogy többel.
2010. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nehéz terhesség, nehéz szülés, a gyerek a születése után egy hétig élet-halál között. Azóta szerencsére minden rendben, de én még egyszer ezt nem tudnám ép ésszel végigcsinálni.
2010. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
PÉNZ....
2010. febr. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én egy gyerkőcöt szeretnék majd,a páromnak kettővel se lenne baja.De azért is majd,mert meg kell oldjam a lakhatási problémámat,ugyanis nincs kifizetve a házam.Még kell hitelt felvenni,pedig így is van mit fizetnem.Szóval emiatt kell még kb.1-2 évig várni.Meg ott van még a külön szoba dolog is,hely az van a házban csak pénz nincs.Szóval a pénz miatt egy gyerkőcöt vállalunk majd.

20/L

2010. febr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sok alapbetegség, nehéz terhesség. Baba hála égnek egészséges. Orvosok nem javasolják a másodikat, ha túl akarjuk élni, és nem lehetek kétszer szerencsés egészséges babával. :) No meg nem vagyok mai csibe.


33 éves, 8 hós törpillával

2010. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy tervezem mint a 21:45-ös válaszoló.

Köszi a válaszokat.

2010. febr. 2. 19:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!