Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szult mostanaban valaki...

Szult mostanaban valaki Angliaban? Milyen volt? Elmeselned reszletesen?

Figyelt kérdés
22+1 hetes kismama vagyok, kivancsi vagyok, hogy hogyan zajlik itt a szules, ellatas, meddig kell a korhazban maradni? (harmadik baba, a 2 lanyomat Magyarorszagon szultem)
2010. jan. 30. 18:27
1 2
 1/18 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!


En 2008. oktobereben szultem itt es remelhetoleg 2 heten belul ujra fogok. :)

Egy szep nap hajnalban indultak be a fajasok, reggel betelefonaltam a korhazba hogy mi a helyzet, ott kikerdeztek reszletesen. Mivel se nyakdugo, se magzatviz nem ment meg el es csak 10 perces fajasaim voltak azt mondtak hogy maradjak otthon, de szoljak ujra ha mar 5 percesek, vagy nem birom mar a fajdalmat. (15 percre lakunk a korhaztol autoval)

Delutan 5 percesek lettek, beszoltam, mondtak hogy menjek be, 6 korul megerkeztunk. Kaptam kulon szobat furdoszobaval (alapbol jar, nem fizetos vagy ilyesmi, a tb-ert kapod), ahol a midwife megvizsgalt, akkor voltam 5 cm. Egyebkent mindent megkerdeznek meg azt is hogy megvizsgalhatja-e a mehszajad. Kaptam citromos vizet, ehettem piritost, sot meg a paromnak is hoztak kavet, szendvicset. Megkerdeztek a fajdalomcsillapitast is, gas and airt, morfint, vagy epiduralt kerhetsz, legalabbis az en korhazamban. Nekem nagyon elhuzodo szulesem volt csak masnap reggel 7 utan lett meg a babam. Orvos nem volt jelen, mert nem volt komplikacio, a midwife vezette le a szulest. Gatmetszes nem volt, csak repedtem egy picit, de azt is megkerdezik hogy akarod-e (persze surgossegi esetben nem). Szules utan osszevartak, a babat egy percre se vittek el, ott megvizsgaltak, nem furdetik, csak letorolgetik. Par ora mulva mulva atvittek egy 4 agyas szobaba, de nem zavartuk egymast, mert fuggonyokkel voltak az agyak elvalasztva, ott is vegig velem volt a baba. Latogatok ha jol emlekszem egesz nap johettek. Par orankent ramneztek hogy jol vagyok-e, megvizsgaltak, a babat gyerekorvos, volt neki hallasvizsgalat is segitettek a szoptatasban, osszessegeben nagyon kedvesek voltak. Kaptam Bounty ajandekcsomagot is.

Csutortok reggel szuletett a fiam, pentek este mar otthon is voltunk. Ha nincs semmi gond veled es a babaval akkor hamar hazakuldenek, de en nagyon nem bantam, igy volt jo.

Nem tudom, biztos kihagytam vmit, ha van meg kerdesed irj nyugodtan.

Remelem segitettem. :)

2010. jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En 14 honapja szultem Angliaban es csupa jo tapasztalatom van. Mondjuk nekem eleve a terhesgondozas is bejott, most van szerencsem a magyart is kiprobalni, teljesen mas, nem rossz ez sem, de roppant korulmenyesnek tunik az angolhoz kepest.

Szoval a szules: a magzatviz folyt el ejfel elott, egybol hivtam a korhazat. Engem is reszletesen kikerdeztek mindenrol, hogy mikor ereztem utoljara a babat, vannak-e fajasok, verzek-e, tiszta-e a magzatviz, sok folyt-e, vagy keves, stb. Nekem nem kellett varnom otthon, mert repedt buroknal egybol vizsgalni akarnak, de meg lezuhanyozhattam, kb egy oran belul bent voltunk. Meg akkor sem voltak fajasaim, csak kemenyedett a pocakom. Megvizsgaltak, teljesen zart voltam, a baba szivhangja rendben, a magzatviz tiszta. Vettek vert es kenetet, csinaltak tenyesztest, fel oran belul meg is jott az eredmenye, nem volt fertozesem. Igy hazaengedtek. Azt az utasitast kaptam,hogyha masnap hetig sem lesz fajas, akkor menjek be, ismet vesznek kenetet, ha nincs meg mindig fertozes es a viz is tiszta, baba is jol van, akkor meg egy napot varnak, de max 48 ora mulva inditjak a szulest oxitocinnal.

Nah, erre nem volt szukseg, mert ahogy beleptunk a lakasba jott az elso fajas, majd a masodik. Nagyon erosek voltak es gyorsak, egybol harom percesek, majd ket percesek. Ket ora vajudas utan telefonaltam vissza, hogy szeretnek bemenni, mert mar nagyon kozel vagyok, erzem.

Mondjuk akkor epp sikerult egy bunko midwife-ot kifogni telefonon, mert kozolte velem, hogy felejtsem el, hogy visszamegyek, en meg nem szulok, az iment mentem haza fajas nelkul zart mehszajjal. Ne hallucinaljak, fekudjek le aludni, ahogy mondtak, majd ket nap mulva menjek szulni.

Huh, nagyon merges lettem, de nem erdekelt, amit mond, en mar teljesen be voltam fordulva. Ugyhogy szepen raraktam a telefont es indultunk be azonnal. Kozel volt a korhaz szerencsere, negyed ora mulva mar ott voltunk.

Hala Istennek nem a telefonos midwife-fal talalkoztam elsokent... Epp egy fajas kozepen kilihegtem magambol, hogy nagyon faj, nagyon suruek, nezzenek meg, adjanak eda-t. Kedvesen, de komotosan vezettek be a szuloszobaba (kulon furdoszobas, szepen, otthonosan berendezett szoba volt). Megvizsgaltak, majd hatalmas futkarozas kovetkezett, ugyanis kiderult, hogy mar negy ujjnyira nyitva vagyok. Akkor mar tolofajasok kezdodtek. Megengedtek, hogy a zuhany alatt acsorogjak meg egy kicsit, addig eygszerr harman kezdtek a szobat elokesziteni, hivtak a csecsemost es dokit is keritettek. Negyed ora mulva mar javaban szultem. A doki nem nyult hozzam, csak a szuleszno, a doki a hata mogott allt es egyutt iranyitottak, hogy mikor kell tolni, mikor nem (a gatvedelem miatt ez nagyon fontos).

En majd egy negy kilos babat szultem vagas es repedes nelkul. 10/10-es apgart kapott, szepen szopni kezdett, hamar megvolt az elso szekleturites, igy kilatasba helyeztek, hogy mar aznap hazamehetunk, ha velem is minden rendben. (Egyebkent hat ora utan lett meg a babam reggel.)

Tenyleg nem furdettek le egyebkent, csak torolgettek, meg is kertek, hogy aznap este meg ne furdessem, egybol cicire kerult, a ferjem vagta el a koldokzsinort, egy percre sem vittek el a babat, mindenki odajott vizsgalni ot, a hallasvizsgalat is ott volt. Mivel nem volt epp masik szules, igy vegig abban a szobaban maradhattunk, a ferjemnek meg kanape is jutott, bar aludni nem tudott. Kaptam enni-inni bosegesen, a ferjemet is kaveztattak.

En szules utan fel oraval mar egyedul mentem zuhanyozni, ugy ereztem, hogy semmi bajom, nagyon fitt voltam, csak faradt.

Jah, igen. Alvasra nem igazan volt ido, mivel minden vizsgalatot, tajekoztatot belesuritettek abba a tiz oraba, amit a babaval a korhazban toltottunk, igy folyamatosan jott valaki. Mire lehunyhattam volna a szemem, addigra tuti jott a szoptatasi tanacsado, vagy eppen a gyerekdoki.

Este hatkor mentunk haza, masnap reggel kilenckor mar jott a korhazi midwife hazhoz, vizsgalt engem es a babat. Minden masnap jott a tizedik napig, majd a health visitor latogatott meg bennunket. Utana mar en vittem a fiamat ellenorzesre a health visitor-hoz, illetve a GP-hez nyolc hettel szules utan, majd a vedooltasokra.

Jah, igen: ne lepodj meg, bcg oltast nem minden teruleten adnak. Mi epp olyan keruletben eltunk, ahol ingyen jart a bcg oltas, de nem a korhazban kapta a fiam, hanem 12 napos koraban kellett vinnem oltasra.

2010. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Elso valaszolo!: Milyen fajdalomcsillapitast valasztottal? Hasznalt? Meddig kaptad?

Masodik valaszolo!: Az eda-t meddig adtak? Meg a tolofajasoknal is?

Nagyon koszonom nektek a valaszokat. Az az igazsag, hogy az elso lanyomat fajdalomcsillapitas nelkul szultem, 3 nap utan szuletett meg. A masodik lanyomnal kertem eda-t, de nem hasznalt semmit, ugyanugy ereztem a fajasokat, mint elotte. Kicsit felek most, mert eleg kistermetu vagyok, es a babam nagysaga mar most 2 hettel nagyobb, mint a kora es a midwife szerint nagyon nagy babat varunk. Ezert szeretnem tudni,pl. a fajdalomcsillapitas lehetosegeit es hogy meddig adjak.

Egyebkent amit leirtatok nagyon szimpatikus, jobbnak tunik, mint a Magyarorszagi. Nagyon koszonom nektek, hogy megosztottatok velem! jo egeszseget es boldog babazast nektek. Az elso valaszolonak konnyu szulest!

2010. jan. 31. 09:21
 4/18 Nikcsi ***** válasza:

Szia!

Az elso valaszolo vagyok. Az elejen gas and air-t kertem, az par oraig jo volt, segitett odafigyelni a legzesemre. Aztan kesobb durvult a helyzet kertem morfin injekciot, az hatott, meg aludtam is egy picit. Most viszont erosen gondolkozom az epiduralon, mert a 30 oras vajudas nagyon kifarasztott es vegen nehezen tudtam nyomni. Ugy vagyok vele hogy majd ott meglatom, hatha most rovidebb lesz. :)

Te hogy elted meg, konnyebb volt a masodik szules, vagy legalabb rovidebb egy kicsit?

2010. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az elso lanyom 30 ora vajudas utan lett meg, es iszonyu nehez volt. (a terhesseget eszre se vettem, se egy emelyges, se egy gorcs, se semmi.) A masodik terhessegem nagyon maceras volt, toxemias lettem. Aztan egy reggel arra ebredtem (kiiras elott 10 nappal,) hogy mar reggel nagyon faradt es almos vagyok. szinte egesz nap fel se keltem, majdnem az egesz napot ataludtam. Akkor mar mondta anyukam, hogy szulni fogok, keszul a szervezetem (4-en vagyunk tesok) Ejjel 1-kor elkezdodtek a fajasok, de nem volt veszes, 3-kor felkoltottem anyut is es a ferjemet is, megkaveztunk, letusoltam es bepakoltam azt a par cumot, ami meg nem volt a borondben. En meg elbohockodtam volna otthon, de ferjem nagyon aggodott es turelmetlen volt, igy 5-kor hivott taxit es fel 6-kor mar a korhazban voltunk. Beszurtak az epiduralt, ami semmit nem csokkentett a fajasokon. (a szuleszno szerint olyan almos volt az anesztes, hogy nem jo helyre szurta, azert nem hatott) Kb. 8-fel 9-kor ereztem mar azt, hogy nem birom tovabb. 9:10-re meglett a masodik kislanyom. Mindent osszevetve sokkal konnyebb volt. Idoben is es valahogy a fajasok is. A masodik csajszim 3350 g-mal szuletett, sokkal jobban segitett, mint az elso (2700 g). Probalok remenykedni, hogy a kisfiu meghamarabb meglesz. Azon gondolkodom, hogy megiscsak megprobalom ujra az eda-t, bar igazan en a fajasokat egeszen jol viseltem, az utolso 1 ora volt rossz, de szerintem pont akkor, mar a kitolasra nem fognak adni.

Ne aggodj! Sokkal konnyebb lesz, foleg, hogy neked az elozo szules nem volt olyan regen. A Mo-i nogyogyaszom szerint 3 ev alatt allnak vissza a csontok az eredeti helyukre, ha azon belul szul valaki, sokkal konnyebb, mert nem 0-rol kell kezdeni a tagulast. Hat remelem, hogy nem vert at! :-)))

Megegyszer konnyu szulest! es boldog babazast! szoritok neked! Megirod majd, hogy milyen volt? szerintem privatba egyszerubb. Ja! Kisfiut vagy kislanyt varsz?

2010. jan. 31. 16:53
 6/18 anonim ***** válasza:

A 2. valaszolo vagyok. Bocsi, felreertheto voltam, mert az edaval kapcsolatban csak az elso gondolatot irtam le, nem fejeztem be. Szoval azzal a szandekkal vagtattam be a korhazba, hogy edat kerek, ha meg azt mondjak, hogy messze a vege, de ebbol mar nem lett semmi. Nem adtak, mert ugye akkor mar negy ujjnyira nyitva voltam.

Ugy tudom, hogy Angliaban is ugy, mint Magyarorszagon csak ket ujjnyinal kotik be, ha nagyon lassan halad a vajudas, akkor max harom ujjnyinal, de kesobb nem. Foleg gyors vajudasnal nem.

Mast sem kertem, mert akkor en a fajdalom nagy reszen mar tul voltam, szoval nem akartam mar en semmit sem, csak megszulni. Ugy ereztem, hogy a morfin, vagy a gaz csak eso utan koponyeg lenne.

Jo volt igy, most a masodik babaval hasonloan gyors szulesre szamitok es most eleve nem tervezek edat, sem semmi mast. Ha nagyon lassan haladunk es nagyon rosszul birom, akkor majd kozben meggondolom magam.

A nagy babatol nem kell felni feltetlenul, legalabbis szerintem a mehszajnak ugyanugy ki kell tagulnia egy harom kilo alatti, illetve egy negy kilos babanal is, az meg igy is, ugy is vajudassal jar es a vajudas faj igazan, nem a kitolas. Legalabbis a kitolasnal en mar nem voltam olyan allapotban, hogy fajdalmat erezzek.

En magas vagyok, viszont vekony es nem valami szeles csipoju teremtes, ennek ellenere a babam siman meg tudott szuletni, pedig eleg nagy volt, a feje meg foleg nagy volt.

Szep es gyors szulest neked, nektek!

2010. jan. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Nikcsi ***** válasza:

Elso vagyok. Kezet foghatunk a fiam nekem is 30 ora utan vajudas utan szuletett meg... Nem volt rossz elmeny egyaltalan, sot utana nagyon fittnek ereztem magam es a kesobbiekben is, csak azt sajnalom hogy nagyon elfaradtam a vegere es alig tudtam mar nyomni mikor kellett volna. A terhessegem nekem is sima volt, a mostani is az, csak a fiam miatt nehezebb. Ugy nez ki hogy kisfiu lesz o is, ruha gondom nem lesz, szepen eltettem mindet. :) Egyebkent kezd valora valni az almom, mindig is 2 fiut es egy kislanyt szerettem volna, de a harmadikat csak 2-3 ev mulva vallalom be.

Kedves masodik valaszolo, most lelomboztal az edaval kapcsolatban. Eszembe se jutott hogy tagulashoz kotik, azaz tudtam, csak elfelejtettem ezt a apro reszletet. Akkor ezt buktam, mert a fiammal is 5 cm voltam mar mikor korhazba kerultem.

Remeljuk igazad lesz kedves kerdezo es a masodik konnyebb lesz, vagy inkabb rovidebb. :)

Ti tudjatok mar hogy mi lesz?

2010. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A mult heten voltunk a masodik uh-n, es a csaj aki csinalta, biztos fiut mondott. arccal volt lefele a baba es a kis hatat domboritotta felfele, es tisztan lehetett latni, a logo kukijat! :-))) Nagyon orulunk neki, bar valahogy nekem 2 lany utan meg se fordult a fejembe, hogy fiu lesz! :))) Annyira megszoktam mar, hogy lanyos anyuka vagyok mar 10 eve! Felek is egy kicsit, hogy milyen lesz 1 kisfiuval. Most, hogy a mult heten volt a 2. uh, mar nem is lesz tobb? Problemamentes terhessegre gondolok. Nektek mennyi volt? Szeretnem latni, hogy jol van-e es hogy rendben befordul-e a helyere. Valaki azt mondta, hogy csak 2 uh van. Nem orulnek neki.

Elso valaszolo: Jol ertem, hogy hazakoltoztetek Mo-ra? Ha nem vagyok indiszkret, miert? Nem szerettetek itt?

Masodik valaszolo: Merre laktok? Mit vartok? Mikor fogsz szulni?

2010. febr. 1. 09:23
 9/18 A kérdező kommentje:

Bocsi felre irtam! A masodik valaszolo: Hazakoltoztetek?

Elso valaszolo: Merre laktok?

2010. febr. 1. 09:26
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia.


En 2010.02.14-en szultem Sheffieldben.

Ha leirod mire is vagy kivancsi en irok Neked egy kisregenyt, mert minden olyan elesen van meg az agyamban mintha most tortenne.Igaz meg csak 8 napja tortent, de soha nem fogom elfelejteni ezt a 3 hetet.

Ha gondolod privatban leirom szivesen reszletesen az elozmenyeket stbket is.

Ide csak a szaraz tenyeket irom ha nem gond.

figyelni fogom, hogy irsz-e ide es megbeszeljuk a reszleteket, hogy mi erdekelne ha meg van kerdesed.

Addig is jo pocakoskodast.Remelem Neked is olyan szep mint Nekem volt.

Remelem tudok segiteni, mert en is sok segitseget es tamogatast kaptam ezen az oldalon az angliai kismamaktol es szeretnek visszaadni ebbol egy kicsit ha van lehetosegem.


puszi Betti es Bogus baby

2010. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!