Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után jelentkezett...

Szülés után jelentkezett valakinél ödémás lábdagadás?

Figyelt kérdés

múlt hét hétfőn szültem császárral.

az utolsó napig nem volt vizesedésem, bár a vérnyomásom magas volt végig, szedtem rá gyógyszert, de hál istennek más tünetem nem lett a szülésig. viszont péntektől olyan mértékben dagadt be a lábam térdtől lefelé, hogy ez kriminális ... lassan menni nem bírok, úgy feszül, attól félek szétdurran a lábam, lábfejem, bokám ... hallottam hogy állítólag van ilyen hogy szülés után jön elő az ödéma, de ilyen mértékben???? és nem szedhetek ugye rá semmit, a szoptatás miatt ...

kíváncsi lennék, van-e olyan aki hasonlótól szenvedett és tényleg nagyon fájt neki a dagadás és meddig bírta, ill. mikor és hogyan múlik ez el??, kérlek, írjatok tapasztalatokat .... köszönöm ...

a pihentetés nem sokat ér - idáig nem látok semmi javulást .... meddig még ????


2014. nov. 6. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sos doki, valamilyen vízhajtó fog kelleni, amit szoptatás alatt is szedhetsz
2014. nov. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkettő dagad, akkor csak vizesedés. A második császár után nekem is volt (pedig terhesen nem) és az összes császáros szobatársamnak is különböző mértékben - viszont kb. egy hét alatt lement (nagyjából akkora jósolta a dokim, mire beindul igazából a tej és ez így be is vált). Egy kis csalánteát ihatsz, a szoptatós teákban is van.

Ha viszont csak az egyik dagad, trombózis jele és azonnal mentő. (Ebben is volt részem az első szülés után, azért is paráztam igencsak a másodiknál.)

2014. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Nem vizesedtem terhesség alatt még egy picit sem. Szülés után 2 nappal elefántlábaim lettek, alig bírtam járni és nagyon fájt. 10-14 nap alatt múlt el, semmit nem kaptam rá, viszont nekem rendben volt a vérnyomásom.
2014. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha csak az egyik lábad dagad, akkor az nagy valószínűséggel trombózis.

Nekem nagyon vizesedett kb mindenem, a lábaim a legjobban, de nekem már a császár másnapján. Annyira, hogy az egész terhesség alatt egyetlen striám sem lett (28 kilót híztam!!), viszont a szülés másnapján a sok víztől szana-szét repedt a combomon a bőr.

És hiába volt iszonyú puffadt, dagadt a lábam, egyáltalán nem fájt.

Szóval inkább kórház, mert előbb gondolnám, hogy trombózis.

2014. nov. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!