Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés vagy gátvédelem?

Gátmetszés vagy gátvédelem?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, melyik a jobb? A gátmetszéstől azért félek, mert talán átvágnak ideget, vagy aztán csúnyán varrnak össze... A gátvédelemtől meg azért, mert hallottam olyat, hogy valaki annyira laza lett, hogy utána úgy is maradt... Légyszi írjatok tapasztalatokat! Megalapozottak a félelmeim, vagy csak paranoiás vagyok?


Köszi!


2010. jan. 26. 21:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket mindenkinek!

Hát, ezek alapján azt hiszem, hogy venni fogok ilyen olajat, aztán ha lehet, akkor próbáljuk gátvédelemmel, de ha kell, akkor vágjanak... majd megbeszélem még a dokival is, bár szerintem szülni ügyeleten fogok.


Azért írjatok még, akinek bármilyen tapasztalata van!

2010. jan. 27. 21:42
 12/16 anonim ***** válasza:
Az elso lanyomat gatmetszessel szultem, hat mit ne mondjak? nagyon rossz volt. Se fekudni, se ulni, se menni 6 napig, ameg ki nem szedtek a varratokat, nem tudtam rendesen. Utana is eleg sokaig ereztem, es az elso par szex nem volt eppen felhotlen miatta. A masodik lanyomat gatvedelemmel szultem, szerintem fantasztikus. Nem repedtem, nem kellett varni. Szules utan 2 oraval jottem, mentem, az enyhe mehosszehuzodasokon kivul semmi bajom nem volt. En csak jokat tudok mondani. 6 hettel a szules utan, amikor eloszor voltunk egyutt a ferjemmel, azt mondta, eszre sem lehet venni, hogy par hete szultem. Most a harmadik babamat varom, O kisfiu, mar most 22 hetesen 2 hettel nagyobbak a meretei, es csak remelni tudom, hogy sikerul Ot is gatvedelemmel megszulni.
2010. jan. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én három 4 és fél kilós babát szültem, mindhármójukat gátmetszés nélkül. Nem masszíroztam, nem olajoztam a gátamat előtte, nem is lett laza! Állva vajúdtam jórészt, a gravitáció sokat segített a tágulásban, aztán betartottam a szülésznő utasításait, hogy mikor nyomjak, kb. ennyi a titka.

2010. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: nem volt fogadott orvosom, sem fogadott szülésznőm.
2010. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem volna gátvédelmet, de a dokim azt mondta hogy első gyerknél szinte elkerülhetetlen a vágás. Jobban féltem tőle mint a szüléstől.

Hát túl nagy volt a riadalom! Az biztos hogy, tényleg elkerülhetetlen volt (4 kg-os bébi), de szinte nem is éreztem. Igaz én kaptam epidurálist. Szóval ott érzéketlenebb voltam. Egy rossz volt az egészben. Az hogy nálunk valami damil féleséggel varnak össze és ahol megcsomózta a doki ott szúrt. De amint kiszedték a varratokat semmi bajom nem volt. Amúgy sokáig meg sem mertem nézni, de kellemesen csalódtam. Szinte semmi nem látszik!Ja és a szex nálunk is jobb lett! Nem tudom hogy, összefügg-e.

2010. jan. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem elkerülhetetlen első gyereknél sem, akkor sem, ha nagy. Az én elsőm 4500 grammal született, nem vágtak, nem repedtem.
2010. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!