Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés vagy gátvédelem?

Gátmetszés vagy gátvédelem?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, melyik a jobb? A gátmetszéstől azért félek, mert talán átvágnak ideget, vagy aztán csúnyán varrnak össze... A gátvédelemtől meg azért, mert hallottam olyat, hogy valaki annyira laza lett, hogy utána úgy is maradt... Légyszi írjatok tapasztalatokat! Megalapozottak a félelmeim, vagy csak paranoiás vagyok?


Köszi!


2010. jan. 26. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia,nálam az első gyerkőc gátmetszéssel született:legalább 1 hónapig állva ettem stb...

a második gátvédelemmel-szuper-nekem nagyon bevált-szülés után 1 nappal törökülésben ülve szoptattam a kisfiamat.

Ja és apa sem panaszkodik...:-)

2010. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nálam sajnos nem ment volna gátvédelemmel,de én már az elején úgy voltam vele ha vágni kell vágjanak mint szakadjak. Egyébként nekem egy hét után már nem fájt a helye.

2010. jan. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam és tartottam azoktól amiket írtál. Engem vágtak, varrtak. Nem volt kellemes, inkább szülök még egyet mint varrjanak, de nagyon szép lett a sebem, nem is látszik tulképpen. 10 nappal szülés után azt hittem kiszakad a belsőm, úgy fájt hogy már vissza akartam menni, aztán mégsem mentem és másnap reggelre semmi bajom nem volt, azóta tudtam ülni mint régen. És a szex jobb mint előtte.
2010. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A gátvédelem sajnos nem mindig jön össze. Ha túl gyors a szülés vagy nagyon nagy a gyerek, akkor reménytelen. Én nem is fogadtam emiatt szülésznőt, mert anyukám mind a 3 gyerekét nagyon gyorsan szülte, annak ellenére, hogy 4 kg felett voltunk. Sejtettem, hogy nálam is ez lesz. A kislányom 4,2 kg lett 1,5 óra vajúdás után. Azért a fogadott orvosom végig próbált tágítani, és a végén mondta, hogyha fél kilóval kisebb lett volna, el lehetett volna kerülni. Én is nagyon féltem tőle, pedig mindenki mondta nekem előtte, hogy ott az lesz a legkisebb bajod. Hát tényleg, én nem is éreztem, hogy mikor vágtak, mert tolófájás közben csinálták, és érzéstelenítőt is kaptam. Sőt, már annyira feszített a baba feje, hogy egy nagy megkönnyebbülés volt.

Varrásra is adtak fájdalomcsillapítót, de sajnos én belül is szakadtam, arra meg nem hat állítólag. A gátmetszés varrását tényleg nem nagyon éreztem. Én 2 hétig nem tudtam ülni utána, hát az tényleg nem volt kellemes.

A szexszel viszont nincs bajunk, szűkebb vagyok, mint előtte. Nem tudom, ez miért van, de másodszor szülő barátnőktől hallottam, hogy sajnos a 2. gyerek után akárhogy varrtak, mégis nagyon kitágult. Első után még nem jellemző.

Ja, és anyukám azt mondta, hogy a bátyámnál nem vágtak, szakadt ezer fele, hónapokig sírt a WC-n utána. Velem már vágták, pár nap alatt rendbe jött.

2010. jan. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az elsőt gátmetszéssel szültem, elég nagy baba volt, ráadásul faros, muszáj volt vágni. Kb 1 hónapig én is szenvedtem, alig bírtam ülni, sok varratom volt belül 6, kívül 8. :S Aztán a második szülésem már gátvédelemmel történt, már az első felülésnél is sokkal kényelmesebb volt, törökülésben tudtam szoptatni. Ha lehetséges, akkor inkább gátvédelemmel, de ez a baba méreteitől is függ, és attól is, hogy milyen pózban jön világra. Ha farosan jön, akkor mindenképpen csinálnak gátmetszést. Amúgy a második babámnál, és használtam minden áldott nap olajat amivel kenegettem a gátat, hogy könnyebben táguljak. És láss csodád bejött. :)
2010. jan. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A két nagynál még nem csináltak gátvédelmet.A legnagyobbat nem tudtam volna akkor sem vágás nélkül megszülni(zárt méhszáj,elfolyott magzatvíz).Szülés közben is fellépett probléma,szóval fültől-fülig vágtak.A második sikerült volna,de 16 éve még ilyen nem volt.6 varratom volt,szinte észre sem vettem.Tavaly szültem a kicsit,nagyon meglepődtem,mert az orvos semmit nem csinált.Sokáig tartott a kitolás.Egy helyen repedtem,egy helyen vágtak.Legkönnyebb felépülésem volt.Sokan mondják,hogy a védelem miatt,nem tudom,de 5 hónapig sokszor bepisiltem.Gátmetszésnél hamarabb meglett a baba,de fájdalmasabb a felépülés.Védelemnél meg nekem ez a kellemetlenségem lett.
2010. jan. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
szia!Én mind két lányomat gátvédelemmel szültem, az elsőt 18 évesen Keti lányomat két óra alatt meg volt a második szülésem 25 évesen 2008 12 24 én volt Petra lányom fél óra alat meg volt,és én eggyáltalán nem lettem lazább az elsőnél még méh összehúzót sem kaptam,a második nál két nap harmadik nap othol voltm az orvosok tanálcsolták mind két alkalommal, ők úgy is látni fogják meik a jobb megoldás a baba és a te egészséged érdekében,egy bisztos gát védelemnél szülés után semmi bajom nem volt,míg a szoba társam nagyon szenvedett nem tudott ülni,menni fel álni is csak kínok közt,de ez a baba méretétől is füghet meg ki mien hamar tágul minden nő más,ne félj ha már ott az idő úgy sem ez fog járni majd az eszedben,minden rendben lessz mindennek van jó és rossz oldala kérdezz rá az orvsodra vagy a védőnődre,vagy ahová jársz vizsgálatokra hogy meg nyugothass.boldog baba várást,és csak nyugottan!Egy anyuka!
2010. jan. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

7,5 hónapja szültem és vágtak, de ennek ellenére szanaszét szakadtam.

A doki szépen varrt, nem érzem a helyét, 6 nap alatt gyógyultam,ültem, álltam, szaladtam, emeltem...6 hét után a szex kicsit szűkös volt az első két alkalommal, pláne 9 hónap eltiltás után, aztán a 3. óta jobb, mint volt.

Azért legközelebb kíváncsiságból a gátvédelmet is kipróbálnám.

2010. jan. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még egyik sem volt, előtte állok, de a gátmetszésnél nem vágnak el ideget. A hüvely és a végbél közötti terület feszül nagyon, amikor a kisbaba feje ki akar bújni. Rossz esetben ez a rész egészen a végbélig berepedhet, ez nagyon féjdalmas, lassan gyógyul, és széklet-inkontinenciát is okozhat. Ha gátmetszésre van szükség, azt éppen ezért nem a végbél felé teszik, hanem kicsit ferdén. Ha az óralapon a 12 a hüvely, és a 6 a végbél, akkor olyan 4-5 óra tájéka felé. Az idegen nem ott futnak, ráadásul mélyebben.


Ha ismered és rendszeresen végzed a Kegel-gyakorlatokat, akkor rugalmas és erős lesz a hüvelyed, és nem leszel laza szülés után sem. Szüléy előtt mértékkel, szülés után viszont mindent bele a gyakorlásba.


Csak ennyit tudok mondani, hogy ne félj annyira. :-)

2010. jan. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először én is gátvédelemmel akartam szülni aztán választás eléálitottak vagy vágnak vagy nagyon csúnyán repedek!? Hát vágtak meg repedtem is egy nagyon picit!Jobb volt így szerintem.A baba az én méreteimhez képest elég nagy volt! Sok sikert! 4 hónapos kislány anyukája

2010. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!