Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvédelem vagy gátmetszés?

Gátvédelem vagy gátmetszés?

Figyelt kérdés
Olvastam mindegyikről jót is, rosszat is. Írnátok saját tapasztalatokat? Köszönöm előre is.
2011. jan. 27. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
első babámmal egyértelműen metszésre "készültem", úgy gondoltam az a biztonságosabb, de ha legközelebb találnék egy olyan orvost, szülésznőt aki segít a védelemben, ill. az elejétől kezdve készülnék rá akkor megpróbálnám ezt a módot. nekem nagyon fájt a metszés, igaz, nem repedtem be legalább, látok benne rációt, h meg lehet szülni "természetes" módon is, csak még kicsit gyerekcipőben járunk!
2011. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint mindenképpen meg kell próbálni a védelmet, még első szülőknek is sikerülhet, ha van olyan orvos vagy szülésznő, aki ebben segít. Ezért mindenképpen kérdezd meg ott, ahol szülsz, és akinél szülsz )már ha van választottad), hogy mik a lehetőségek.

Ha valami miatt nem működik a dolog, az orvos úgyis metszeni fog a kellő pillanatban.


Ha ügyeletesekkel szülsz, akkor ez nehezebb lehet, mert sajnos még babarát kórházakban is dolgoznak olyan orvosok, akik metszenek, ha kell, ha nem, mert így természetesen gyorsabb a kitolás. (Erről jócskán meg van a véleményem, de Magyar gyakorlat...)


A felépülés egyértelműen könnyebb, ha sikerül a gátvédelem, bár ez egyénileg eltérő, illetve a metszés repedés/szakadás mértékétől függ.


2 babát szültem (eddig :o), az elsőt is védelemmel terveztem, de sürgősségi gátmetszésre volt szükség, mert a baba szíve lelassult, a másodikkal sikerült a védelem, egy pici repedés keletkezett a régi gátsebem mentén.


Nem lehet összehasonlítani, mennyivel jobb volt másodjára!

2011. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

egyértelműen gátvédelem

mind a két szülésemnél gátvédelmet alkalmaztunk, előre felkészültünk rá, és nagyon örülök neki, hogy így történt. Nem repedtem, 2 órával a szülés után törökülésben vacsoráztam.

2011. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a gátvédelemről írhatok, kétszer volt benne szerencsém. Egyenlőre csak pozitívat írhatok róla, szülés után azonnal tudtam ülni, járni, mindent csinálni. Nem fájt utána a szex, olyan volt/van minden mint régen.
2011. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a gátmetszésre szavazok, szerintem jobb ha vágnak, mintha repednél. Nekem volt gátmetszésem és egyáltalán nem fájt, én is tudtam ülni, menni.
2011. jan. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő gyermekem gátvédelemmel született,magát a vágást nem éreztem,utána volt kellemetlen picit amikor összevarrta az orvos,az első babámnál különösen,azt mondtam ez rosszabb,mint maga a szülés!A varratszedést meg se éreztem.Második gyermekemnél már nem volt olyan vészes,kisebbet is kellett vágnia a dokinak.Egyébként kicsit fájt az első napokban különösen,főleg amig húzódtak a varratok,de betartottam azt,hogy egy nap sokszor kell zuhanyoztatni és akkor jobban elviselhető,meg a fertőzésveszély is kisebb.Aztán az ülés is ment meg a járás is azért a gátmetszés ellenére.Lehet hogy jobb,gátvédelemmel szülni,gyorsabb a felépülés,de gátmetszéssel sem volt olyan "rémes".
2011. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14:31-es vagyok,rosszul irtam,bocsánat!Gátmetszésem volt,nem gátvédelem... :D
2011. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én orvosom alapjáraton mindenkinél gátvédelemre készül. Ennek ellenére, engem mindhárom gyerkőcnél kénytelen volt vágni. Sőt hiába vágott, mellette még repedtem is. A barátnőm mellettem szült, ugyanannál az orvosnál, nála nem volt szükség gátmetszésre. A szobatársam pedig szintén nála szülte négykilós babáját, nála sem kellett metszeni, viszont picit repedt, de megúszta két öltéssel. Szerintem sok mindenen múlik, hogy metszenek vagy sem.
2011. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első fiam születésénél gátmetszést csináltak, amit még hetek múlva is éreztem, sőt időjárásra is érzékeny volt.Ezért mikor másodjára szültem orvost váltottam, olyat kerestem aki vállalta, hogy ha nem muszáj akkor nem vág.

Sikerült is a gátvédelem, a szülésem másnapján már nem bírtam ágyban lenni, de még pizsamában sem, felöltöztem és kint sétálgattam egész nap:)Mindenképp meg kell próbálni a gátvédelmet!!!

2011. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gátmetszéssel szültem, és nagyon örülök neki. Nem éreztem semmit, egy napig volt utána kellemetlen, 3 öltés kellett csak. De így nem sérült meg egyáltalán a hüvelyem, nem repedt meg sehol, és ugyanolyan, mint előtte. Ha kifér a baba, nyilván jó a gátvédelem, de ha kell, vágjanak szerintem!
2011. jan. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!