Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik a császármetszés...

Hogyan zajlik a császármetszés? Bővebbn lent

Figyelt kérdés

35 hetes vagyok. Nagy valószínűséggel császározni fog az orvosom mert faros a babuci és első baba lesz.

Kíváncsi lennék a következőkre: császárkor is van beöntés?

A katétert az érzéstelenítés előtt vagy után helyezik fel?

Amikor adják az érzéstelenítőt az nagyon fáj?


2014. okt. 4. 16:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! szerdán megyek orvoshoz megint az nst után és talán meg is beszéljük, hogy mikor legyen a császározás. Igazából várom már, hogy láthassam a pindurimat. Soha nem fogom azt a pillanatot elfelejteni. Első baba és nagyon be vagyok zsongva és körülöttem mindenki :)
2014. okt. 5. 12:59
 12/12 anonim ***** válasza:
Nekem 4 óra vajúdás után kiderült, hogy császározni kell, így a szülőszobában tették fel a katétert, semmit nem éreztem. Majd betoltak a műtőbe, megkaptam a szurit gerincbe, semmit nem éreztem, majd maga a császár olyan volt mintha masszíroznák a hasamat, és rángatnának, de nem volt kellemetlen. Szerintem kaphattam valami nyugtatót is mert az altatóorvos bíbelődött a kanülömön mielőtt a 2 orvos bejött volna, mert az egész testem rázkódott, és még mondtam is hogy ez nem tudom mitől van. Aztán nyugis lettem, de az agyam azért tiszta maradt. Beöntés nem volt, sőt, reggeliztem is mert cukros voltam terhesség alatt és nem készültünk császárra. 13 h-kor volt a műtét. Aztán a nyakamhoz tették a lányomat, engem összevarrtak, betoltak a szülőszobába, jött a férjem és hozta a babánkat. Órákig együtt maradhattunk, a szülésznő néha benézett hogy minden rendben van-e, igyak sokat, ne emeljem a fejem. Este 6-kor betoltak a szülészetre, babámat a csecsemőosztályra. 8-kor indulás zuhanyozni, majd mehettem a lányomért, este 10-ig nálam maradhatott. Másnaptól 24 órán át már velem volt. Nekem nem volt vészes a műtéti fájdalom, persze nem volt kellemes, a lefekvés, felkelés, wc stb., de ilyenkor más idegállapotban vagy, én mondjuk jól éreztem magam a Kórházban. De szerintem ne tarts a katétertől sem, ez annyira eltörpül majd az otthoni kezdeti nehézségekhez képest. Kitartást, és jó babázást! :-)
2014. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!