Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik a császármetszés...

Hogyan zajlik a császármetszés? Bővebbn lent

Figyelt kérdés

35 hetes vagyok. Nagy valószínűséggel császározni fog az orvosom mert faros a babuci és első baba lesz.

Kíváncsi lennék a következőkre: császárkor is van beöntés?

A katétert az érzéstelenítés előtt vagy után helyezik fel?

Amikor adják az érzéstelenítőt az nagyon fáj?


2014. okt. 4. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahol én szültem, ott nincs beöntés, sima szülésnél sem.

A katétert az érzéstelenítés előtt helyezték fel, hát nem volt kellemes. Megkérdeztem, hogy nem lehetne-e utána, de azt mondták màr így kell menjek a műtőbe. (Sima szülésnek indult, a szülőàgyon raktàk fel.)

Az érzéstelenítő beadása egyàltalan nem fàjt, pici szúrás volt (és megváltás a fájàsok után)

Arra nagyon figyelj, hogy a műtét után ne emeld fel a fejed amíg fel nem kelhetsz! Szobatársam felemelte, olyan fejfájása lett, hogy el is ájult, a babát sem tudta rendesen ellátni. Hogy azóta mi van vele nem tudom, de azt mondják van akinek sosem múlik el.

Remélem tudtam segíteni! Minden jót neked!

2014. okt. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igazából a beöntéstől és a katétertől parázok a legjobban...
2014. okt. 4. 16:45
 3/12 anonim ***** válasza:

Hol fogsz szülni?

Én a Jánosban szültem, sürgősségi császár volt. Én nem vajúdtam. Beöntés nem volt, a katétert az érzéstelenítő után rakták fel, már a műtőben.

2014. okt. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Gyöngyösön fogok szülni
2014. okt. 4. 16:55
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőnél (4 éve) még volt beöntés, a másodiknál (2 éve) már nem. Nem kellemes, de túl lehet élni. :) Azért a pezsgőkúp már elterjedtebb úgy tudom. (sok helyen még az sincs)

A katétert mindkét alkalommal érzéstelenítés előtt tették fel. Nem kellemes, de ne félj tőle, csak egy pillanat az egész. Sóhajtasz egyet és már fenn is van! :)

2014. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:) köszi, remélem hamar túl leszek rajta. És be kell előbb feküdni vagy csak előtte való nap?
2014. okt. 4. 17:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém se császárnak indult. Nem volt beöntés. Katétert érzéstelenítés előtt tették fel. Hát tényleg nem kellemes (nem hinném, hogy rosszabb, mint egy hüvelyi vizsgálat), de hamar megvan. Az érzéstelenítés valóban nem fájós. Császár után tényleg órákig, amíg csak feküdni szabad, nem szabad a fejed felemelni. De ha néha kicsit emeled csak meg önkéntelenül, már az is előidézhet fejfájást. Nekem is fájt és egyéb rémségek, de nem marad meg örökre, max. néhány napig tart.

2014. okt. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha reggeli a műtét előtte be kell feküdni mert hajnalban kezdenek hozzád.Tervezettnél van beöntés de ha előtte való nap keveset eszel nem vészes meg kapsz ugye kanülön keresztül vérhígítót trombózis miatt.Érzéstelenítő nem fáj olyan mintha megnyomnák egy újjal erősen a gerincedet.Nekem a katétert utána rakták fel és nem fájt az se hogy kivették amit szinte sajnáltam mert kényelmes volt h nem kell wcre járkálni.A műtét közben 3x volt hányingerem de kaptam oxigént és nem volt para meg a doki viccelődött s terelte a figyelmemet.Nem ijesztgetni akarlak de nekem az egészben a legrosszabb az volt amikor ment ki az érzéstelenítő jött a hidegrázás.Na az durva.Fejet nem szabad emelni az ágyat megemelik ha kéred. kb 4 óra alatt ment ki az érzéstelenítő
2014. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hete volt császàrom és bizony nekem kicsit szarul adták be mert ideget ért így 3× is majd összeszartam magam a fájdalomtól.a katéter kellemetlen volt csak. Na de ami azután jött ( másnap) az volt csak igazán durva. Szóval ha mázlid van nem szúrnak mellé.A.
2014. okt. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 H_Vivien ***** válasza:
100%
Én nem kaptam beöntést, a katétert érzéstelenítés után tették fel nekem. A gerincérzéstelenítéstől nagyon rettegtem én is, de nem kell. Én kaptam előtte egy szurit bőr alá, a gerincemhez, azt éreztem, de még annyi sem volt, mint egy vérvétel, a gerincérzéstelenítést szó szerint meg sem éreztem. Mondta a doki, hogy most ne mozogjak, válaszoltam, hogy megpróbálok, de nagyon félek, mire a mondatot befejeztem, már szólt, hogy fektethetnek. Észre sem vettem, csak azt, hogy kezd zsibbadni a lábujjam. A beöntéstől se félj, nem fáj az sem, volt már pár műtétem, kaptam már párszor :) Szóval, amitől tartasz, egyiktől sem kell :)
2014. okt. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!