Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van kedvetek nosztalgiázni?

Van kedvetek nosztalgiázni?

Figyelt kérdés
Pár hetem van szülésig.Minden egyes pillanatban az jár a fejemben h milyen csodás lesz az első nap,éjszaka másnap reggel mikor hazahozzuk a Pöttömöt.Lehet butan fog hangzani amit írok de olyan jó lenne olvasni történeteket h nálatok h zajlott az ELSŐ nap milyen akadályokat kellett leküzdenetek,voltak-e bénázások stb...nekünk ugy nézz ki h senki segítség nem lesz lehet ezert is szeretnék ugymond felkészülni mindenre.habár tudom ez lehet szinte teljesen lehetetlen...köszi mindenkinek.34 h kismama
2010. jan. 15. 10:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát lányok!Végigolvastam amiket irtatok.:)Közben mosolyogtam.Ha tudnátok.Ez nem csak az első babánál van ám így.Persze az ember 2.nál 3.nál már tapasztalabb.Tudja,hogy nyúljon egy ilyen kis csöpséghez.Az aggódás viszont mindig ott van."Jaj Istenem vesz levegőt?"Többszörös anyukaként is odaveszem magam mellé 3 hónapos babámat,mert úgy érzem biztonságban.
2010. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát tényleg nálam már rég volt, most 18 éves a nagy. Nekem sem volt segítségem, de valahogy megoldottam. Biztos volt bénázás is, jó sok. A fiam amikor született, már 10 éves ő is, az első otthon törtött nap jól telt, csak az este volt rémes. A babát elláttam minden Ok, feküdjünk, mert ugye soha nem lehet tudni, hogy mikor kell felkelni. Igen, de a lányomról megfeledkeztem, nem adtam neki vacsit. Este 10 órakor jött át hozzánk, hogy nem akar zavarni, de már nagyon éhes. Azt az érzést nem kívánom senkinek. Olyan sírógörcsöt kaptam, hogy a férjem azt sem tudta, hogy mit csináljon, a gyereknek adjon enni, vagy engem vígasztaljon. Ez már régen volt, most már csak röhögünk az egészen, de akkor nem volt vicces.
2010. jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
de édes.szegény.lehet én meg majd a páromnak felejtek el vac sit adni:)de nekem még szerencsém van mert legalább ő kiszolgálja magát....
2010. jan. 15. 18:42
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nálunk az első nap első akadája a hazaút volt. A párom elfelejtett cipőt hozni nekem. És nagyon pocsék idő volt, eső, szél, így papucsban battyogtam a kocsihoz. Mikor hazaértem, olyan felfordulás fogadott, hogy öröm volt nézni. Rendet akart tenni a párom, ami olyan jól sikerült, hogy a szobáig sem lehetett eljutni:)

3napos babával, kimerülten nekiállhattam rodeózni:)

Délután beesett a védőnő, gyors babaápolási gyorstalpaló. És mikor azt hittem végre pihi lesz, és a babával lehetünk, beállítottak a vendégek, hogy jajjjj Bababababbababa.

Utálom a kórházat, de megfordult a fejemben, hogy visszamegyek pihenni.

Az első bénázás, az a fürdetés volt, kicsit hidegebb lett a víz, mint azt szerettük volna, baj nem lett, babó azóta edződött:)

Nekem volt "segítségem", anyósom, hát néha robbanni tudtam volna tőle, mikor jött segíteni.

2010. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, az első nap nekünk sem volt épp leányálom. Semmi romantika, semmi meghittség. Én is 2008 júniusában szültem, nekem is besárgult a baba, így ráhúztunk a kórházban. Emiatt már ott sírógörcseim voltak (gondolom a hormonok miatt). Aztán folytatódott a hazaérkezéssel. A védőnő fél órával későbbre már be is jelentkezett, viszont a lakásban kisebbfajta kupi fogadott (párom szerint rend volt), így teljesen felajzva nekiálltam porszívózni és takarítani, nehogy rögtön beégjünk a védőnő előtt, hogy ilyen szemétdombra hoztuk haza a pöttöm babát. Közben bőgtem, meg a gyerek is... Este a szoptatással volt gond, meg a fejéssel, az éjszaka is rémálom volt (persze a kórházban a sárgaság miatt végig csak aludt, ott nem volt gond vele), végül már behoztuk a babakocsi mózes részét és abban ringattuk. Kétszer tisztába tettük, többször megszoptattam, de még mindig csak visított. Reggelre kidőltünk, mint a liszteszsák! Az azt követő napok már sokkal jobbak voltak, és visszatekintve már én is csak nevetek az egészen. Most májusra várjuk a második babát, kíváncsi leszek, vele milyen lesz az első otthon töltött napunk! :)
2010. jan. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát nálunk sem volt túl romantikus az első nap. Hazaértünk és kiderült, hogy nincs otthon semmi(1 hetet voltunk kórházban, besárgult), se kenyér, se kiváltva nincs a popsitörlő, se a fürdető szóval semmi. Du. 4 óra. Erre férjem: elmegyek bevásárolni.Mi??? Egyedül akarsz hagyni?????????????? Kb. 30 perc lett volna bevásárlás:)Nagyon féltem. Én legjobban a köldökcsonktól féltem. Féltem, hogy fájdalmat okozok neki, amikor törölgetem. Rettegtem. Azóta eltelt 14 hónap és minden a legnagyobb rendben van.
2010. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nálam lehetett volna segítség, mert anyukámék és anyósom is közel laktak, de inkább mondtam, hogy amig tudjuk szeretnénk egyedül megpróbálni, és ha kell természetesen kérünk segítséget. Ők nagyon jó fejek voltak, mellettünk álltak, de nem idegesítettek minket, hagytak érvényesülni. :-) Nagyon hálás vagyok nekik mindmáig.

Egy jó tanács, ha megszülsz- ezt én is úgy "kaptam", de bevállt- így szívesen adom tovább!

"bízz az anyai ösztöneidben!" elég közhelyes meg minden, de így lesz. Te fogod tudni, hogy mi kell a babának. Ne idegeskedj majd- kérj tanácsot egy-két embertől, akiben megbízol, pl barátnő, aki nemrég szült. Nálunk én pl anyut kérdeztem erről arról, de mindig mondta, hogy óóóó 30éve ez máshogy volt- szóval nem akart okoskodni,és főleg ránkerőltetni semmit. :-)

Nálunk első éjjel még a nagy franciaágyban aludta a baba- illetve két hétig, azóta meg a kiságyban. mivel 180-as a franciaágy- így nem izgultam, hogy ráfekeszek- ez jó volt. Éjjel - mintha mindig is tudta volna hogy így kell csinálni, 4óránként ébred és kért enni- így én tudtam aludni, és viszonylag kipihenni magamat. A fürdetést az első naptól apa csinálja-nagyon szereti. Sokat segített, abszolút elboldogul a gyerekkel, szó nélkül pelenkáz, etet, fürdet, néha úgy érzem én vagyok a felesleges! :-)

Jön a kistesó, ugyhogy most jó, hogy ilyen rutinos, mert már nem sok kedvem van mozogni sem! :-)

könnyű szülést, és nagyon jó babázást kivánok!

nagyon jó ANYÁnak lenni! bízz magadban!

2010. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!