Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van kedvetek nosztalgiázni?

Van kedvetek nosztalgiázni?

Figyelt kérdés
Pár hetem van szülésig.Minden egyes pillanatban az jár a fejemben h milyen csodás lesz az első nap,éjszaka másnap reggel mikor hazahozzuk a Pöttömöt.Lehet butan fog hangzani amit írok de olyan jó lenne olvasni történeteket h nálatok h zajlott az ELSŐ nap milyen akadályokat kellett leküzdenetek,voltak-e bénázások stb...nekünk ugy nézz ki h senki segítség nem lesz lehet ezert is szeretnék ugymond felkészülni mindenre.habár tudom ez lehet szinte teljesen lehetetlen...köszi mindenkinek.34 h kismama
2010. jan. 15. 10:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi ilyen romantikus nem volt, ne haradudj. Valahogy egyszerűen csak természetes volt, meg büszkék, boldogok voltunk a férjemmel. Aztán szépen hazamentünk, mintha ez lenne az élet rendje. Az első pelenkázások viccesek voltak persze a kórházban, mert előtte nem láttam ilyen pici babát soha... :D Meg az együtt alvások, szopi nagyon jó volt. De nagyrészt fáradt voltam, meg a hormonszintem nagyon hamar elkezdett ingadozni, így hol bőgtem, hol ideges voltam, hol a gyerek jövőjén aggódtam, hol azon, hogy jajj de hamar megöregszem. Úgyhogy én örülök, hogy elmúlt a legeleje.

Sok boldogságot!

2010. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon szeretem ezeket a kérdéseket:))

Nálunk is első baba a "mostani". Hát , eleve mi több napot voltunk bent, mert a babuci besárgult. Na, minden nap "remény", hogy mehetünk haza. Úgy volt elhúzódik, de aztán mégis hazamehettünk, úgy kellett a telefonért kapnom, mert a férjem is "lemondott" az aznapi hazajövetelről. Olyan gyorsan csomagoltam, ahogy csak tudtam, a baba végig ott volt mellettem, csak nézett a kis tekintetével, mintha tudná, hogy "na, most anyucit nem zavarjuk, mert siet összepakolni". Olyan szinten meglepődtem, hogy hazamehetünk, hogy még valamirevaló cipőm se volt, azt is a párom hozta be:)) Na, apuka vitte ki a babát a hordozóba nagy büszkén persze, és olyan lassan vezetett hazáig, mint soha előtte meg utána:) Első fürdetést az anyósom csinálta, de amikor másnap nekem kellett fogni, én azt hittem visszateszem a kiságyba, nem vagyok rá képes. Persze, ma már rutin a dolog, de ott volt a kezembe az a kis pára, alig mertem tartani...Az első éjjel katasztrófa volt, hurcoltam magammal, hol a férjem mellett aludtunk, hol átmentem vele vendégágyra. A babuci nagyon jól aludt, de én egy percet nem bírtam, nehogy ráfeküdjek vagy valami.De egyszerűen valami "bugyuta" anyai ösztön volt bennem, hogy "jajj , itt kell lennie mellettem, nehogy valami baja legyen"...ez a 2. estétől könnyebb lett, habár akkor is 10 percenként keltem fel, hogy megnézzem , jól van-e? Mostmár 8 hónapos, és persze az aggodalmak fele lecsitult, de az akkori "énemre" visszagondolva kicsit mókás....:))

2010. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is első babócánk, a kórházban minden tökéletes volt, négy napig voltunk bent. Evett és aludt, néha felébredt akkor nézte az arcomat, hogy ki vagyok, és miért piszkálgatom miért nézegetek mindenét, hogy minden megvan e, mindene megfelelő e :) A pelenkázás könnyen ment, mert van egy 10 éves öcsém rajta elég sokat gyakorolhattam kicsiként :) Az öltöztetés az már kicsit fura volt, hogyan is fogjam meg, "jajj nehogy meghúzzam a kis karját", a fején hogyan húzzam át a body-t :) Aztán hazaérkeztünk vasárnap délután. Vetkőzés, készülődés a pancsihoz, a fürdetéstől nagyon rettegtem, hogy mi lesz ha nem szereti, ha rúgkapálni fog, ha ordítani. A fürdést imádja, ez a nap legjobb része. Utána következett a lefekvés, a kiságyában. Szopizott, de nem aludt el, nézelődött. Aztán apa elment dolgozni, ketten maradtunk. Elkezdődött az alvás helyett a sírás ami átfordult üvöltésbe. Hajnal kettőig ringattam, énekelgettem neki, de nem értettem ,hogy mi lehet a probléma, aztán másnap apát elküldtem hogy váltsa ki a tápszer receptet. Napközben nem volt semmi probléma babóval, este pancsi, szopi, tápszer pótlás, és úgy aludt mint a tej hajnal 1ig:) és ez azóta persze nagyon sokat változott. Már négy hónaposak vagyunk, mindig megnézem az újszülött képeit, és alig akarom elhinni, hogy ő is volt ilyen kis picike :)
2010. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.jó volt olvasni őket:)asszem én nem is attól félek h hogy kell fürdetni,öltöztetni meg stb hanem maga a tudatt h itt lesz a Csöppség velünk és gondoskodnom kell róla csak tőlem függ asszem kezdek kicsit parázni h mindent tudni fogok-e vagy nem.meg h teljesen felborul a kis megszokott életünk.hogy hogyan fogom beosztani az időt h mindenre jusson h azert mi se pusztuljunk éhen és ne szaladjon a ház stb...remélem értitek nit hadoválok itt össze-vissza.:)
2010. jan. 15. 12:02
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2008 júniusában szültem. Én nem tudok áradozni az utána következő napokról, mert nem éltem meg túl jól. Az én babám is besárgult, így többet voltunk bent. Külön szobám volt, és gyakorlatilag végigbőgtem a bentlétet,gondolom a hormonok miatt, de én mást sem csináltam csak sírtam. Nagyon meg voltam ijedve mikor elkezdett sírni a fiam, hogy úristen most mit csináljak. Apa sokat bent volt, együtt bénáztunk:)

Az első éjjelek otthon borzalmasak voltak, alig aludtam, velem volt egy ágyban, állandóan cicizett, azt hittem felfordulok a fáradságtól.Anyukám ott volt pár hétig, sokszor fürdette, mert nem mertem. Szóval összességében számunkra félelmetes volt az eleje, nem tudtunk mit kezdeni a hirtelen jött "változással". De mára minden simán megy, nagyon jó fej kis pasi lett:)

2010. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
egy "jótanács" : az első napokban, amikor csak lehet mindent együtt csinálj a pároddal. Két okból is. Egymás között sokkal jobb "bénázni", mint a tapasztalt anyós vagy szülők előtt; másrészt pedig a párod is megtanul pár dolgot a baba körül. Az én férjem a kaki kitörlésén kívül bármire rávehető, ha a babáról van szó :) (etetés, pelenkázás, felkelés a babához, altatás)
2010. jan. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ezek teljesen természetes gondolatok, szerintem mindenki aggódik ezek miatt.

Amikor hazavittük a kisfiamat, nem akartam elhinni, hogy tényleg engedték, hogy elhozzuk a kórházból ezt a kisbabát, és nagyon ijesztő volt a gondolat, hogy mostantól csak az én felelősségem az a kis élet.

Aztán ahogy jöttek a teendők, egyik a másik után, mindenbe beletanulunk. Most már vicces visszagondolni, hogy néha hogy aggódtunk apró cseprő dolgokon.

Az én kisfiam 20 hónapos, 1-2 héten belül megszületik a kisöccse, és én megint elkezdtem aggódni, hogy mit fogok kezdeni két apró kis gyerkőccel.

Sok sikert neked a szülésre és az utána következő időkre!

2010. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon izgultam, már attól is féltem, hogy hogy fogom megfogni, hát még a többi. A kórházban mellém fektették szopizni, aztán egyszer csak sírni kezdett, én meg egyedül voltam, hát fel kellett vennem. Onnantól kezdve már ez nem volt gond. Pár nap alatt az öltözés és a pelenkázás is jobban ment, és rájöttünk, hogy nem is olyan törékeny egy kisbaba, mint amilyennek látszik. Az első otthoni fürdést végigordította, ( meg a következő kettőt is), amihez a mi bénázásunk is hozzájárult. Szörnyen aggódtunk, hogy utálni fogja, de ma már az az este fénypontja, imád lubickolni a vízben!

A pelenkázást először a kórházban próbáltam, egy tapasztaltabb szobatársam segítségével, kb. negyed óra alatt. Persze át is kellett utána öltöztetni, mert ügyesen belekentem a ruhájába a jó kis magzatszurkos kakit. :-) De a kislányom türelmesen tűrte a megpróbáltatásokat, ezért örök hála neki!

Az első éjszakán magunk mellé fektettük a bölcsőbe, de csak sírt. Megetettem, visszaraktuk, megint sírt. Ugyanezt eljátszottuk a kiságyával is, de ott sem aludt el. Végül a férjem mondta, hogy tegyük be magunk közé az ágyba (korábban ellene volt az együttalvásnak), ott végül elaludt. Az alvás még ma is gond, mert a kisasszony még mindig nehezen tesz különbséget nappal és éjszaka között, de már ez is alakul. Hajnalban mindig nálunk köt ki, szerencsére ez egyre későbbi időpontra tolódik. :-)

Így utólag el sem hiszem, hogy mennyire bizonytalan voltam eleinte! Mindent elfelejtettem, amit valaha is olvastam vagy hallottam babatémában, azért, hogy aztán mindenre magam jöjjek rá.

Örülök a kérdésednek, mert én még most is minden nap nosztalgiázok, sokat mesélek a kis Pöttömnek a kezdetekről, meg azokról a csodás hónapokról, amikor annyira vártuk Őt. Már 3 hónapos, de én még mindig sokszor érzem azt, hogy hihetetlen, hogy ez a tökéletes kis lény itt van velünk.

Boldog és izgalmas időszak előtt állsz, amihez sok boldogságot kívánok!

2010. jan. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
mint az előbb írtam segítségünk nem nagyon lesz.ugy hogy a párommal egymásra leszünk utalva.én tudom h ő mindenben fog segíteni ha kell már mondta még a kakit is kiszedi de én erre azt mondom hiszem ha látom:)de ha nem szedi ki az sem baj.én leginkább a szoptatástól félek.de sztem minden kezdő anyuka.próbálok sokat olvasni és jártunk szülésfelkészítőre ott á-tól cettig átbeszéltünk mindent de most ugy érzem semmit nem tudok.elsó fürdetés hmmm alig várom lehet majd én is bögök vele együtt ha ugy alakul csak már foghatnám a kezembe és legyőznénk a kezdő akadályokat....
2010. jan. 15. 12:32
 10/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a jó kívánságokat:)nektek is kívánok boldog BABA napokat és persze a legfontosabbat jó egészséget....
2010. jan. 15. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!