Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen szülésről?

Figyelt kérdés

Azthiszem csak regisztrált youtube használók tudják megnézni:

http://www.youtube.com/watch?v=nZtYCHASqNM&feature=PlayList&..


2010. jan. 14. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:

milyenről? mert van benne sokféle...

vagy konkrétan a víz a kérdés?

2010. jan. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

úgy mindegyikről, pro kontra, természetes, mesterséges stb.

csak annyira különös nekem ez az egész, mert ezek a nők mintha teljesen más tudatállapotban lennének én meg csak a fájdalomra tudtam koncentrálni, hogyan csinálják?

2010. jan. 15. 00:06
 3/9 anonim ***** válasza:
gyönyörű szerintem minden születés!!!!!!!!!!!
2010. jan. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam is megvolt ez a más tudatállapot, ahogy írod. Igyekeztem a babára figyelni...többé-kevésbé sikerrel. Nekem a vajúdás viszonylag könnyű volt, a fájdalom elviselhető volt. A kitolásnál már valóban fájt, főleg, hogy a gátvédelem miatt nem nyomhattam, amikor akartam..de mégis, valahogy csak arra figyeltem, hogy mi jó a picinek és nekem..így aztán szó szerint éreztem, ahogy ő is segít.
2010. jan. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges belemenekülni ebbe a más tudatállapotba, és csak befelé figyelni. Sőt, ez lenne a kívánatos. A légzőtechnikák stb mind segítenek ebben, míg az éles fények, a műszerek, a beavatkozások, a rohangálás, agresszív szülésznő, türelmetlen orvos mind ez ellen dolgozik.


A másik lehetőség, hogy a fájdalomra figyelsz, azzal vagy elfoglalva, nem adod át magadat a fájásoknak, nem sodródsz velük, hanem "csak" túl akarod élni, azt akarod, hogy már elmúljon.

2010. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is teljesen más tudatállapotban voltam. Nekem nagyon fájt a vajúdás, mert 8 órán keresztül oxytocint kaptam, de egy szó nélkül tűrtem. A kitolás már nem fájt, ott már csak arra gondoltam, hogy rögtön meglesz a baba. Én is gátvédelemmel szültem és nem emlékszem rá, hogy nehéz lett volna visszatartani...ez a rész kiesett.
2010. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó 2 órára nem emlékszem...ez már más tudatállapot??

A szülésorvosom, és a szülésznőm csak annyit mondott, hogy hihetetlen ügyesen vettem fel a fájásokat. Jól esett ezt hallani tőlük, bár lehet: mindenkinek ezt mondják...:D:D

2010. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok regisztrált youtube felhasználó, de ha ott a keresőbe beírod,hogy hypnobirthing pontosan ilyen videókat kapsz, amit a szülés közbeni módosult tudatállapotot is mutatja. Nálunk Mary F. Mongan "Szülés, ahol én irányítok" c. könyve foglalkozik ezzel. Most készülök szülni és hónapok óta gyakorlom az önhipnózist, hogy ebben a tudatállapotban vajúdhassak, és ne kelljen majd EDA meg ilyenek. Ha minden rendben,max egy hét és megtudom, valóban működik-e a dolog....
2010. jan. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
várjuk a beszámolód!!
2010. jan. 16. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!