Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánorvoshoz járok. Baj, ha...

Magánorvoshoz járok. Baj, ha nem fogadom fel őt a szülésre?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy most havonta járok hozzá, és ez havonta 10.000 Ft. A szülés 80.000 Ft lenne, de nem állunk valami jól anyagilag, már az is csoda, hogy a havi vizsgálatokat ki tudjuk fizetni. (Mondjuk emiatt meg a számláinkat nem fizetjük be.)

Ne értsetek félre, azért járok hozzá, mert nagyon jó orvosnak tartom, nagyon kedves és odafigyel mindenre. Bármikor felhívhatom mobilon, ha bármi bajom van. Félek, ha az sztk-ba járnék, ez nem történne meg. Ráadásul neki csak magánrendelése van, nem dolgozik az sztk-ban.


Szóval a lényeg az, ha nem nála szülnék, vajon megbánnám?

Mert azt a pénzt lehet hogy jobb lenne a babára költeni.


2010. jan. 13. 12:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a havi 10-et is jobb lenne a babára, vagy rád költeni (vitaminok, kismamaruha, stb). Hozzá jársz, aztán egy vadidegennél szülsz, szerintem így felesleges magánrendelőbe járnod! Az az ideális, ha olyannál szülsz, aki végigkísérte a terhességedet -már ha figyel ennyire a magánorvos. Az sztk-ban is tudnak ám normálisak lenni, és ott azokkal az orvosokkal találozol akik a szüléskor is ott lehetnek. Ráadásul közülük is tudsz felfogadni, ha az megnyugtatóbb számodra! Én sztk-ba járok, és mindig úgy megyek, hogy ugyanaz az orvos legyen ott éppen. Ha lenne rá pénz, lehet, hogy fel is fogadnám. Gondolj bele, a Te orvosod tarifájával számolva már 90000.-Ft-ot megspóroltam így! Ja, és a végén nem is elég havi egyszer menni, hanem gyakrabban kell.

Szóval szerintem ez így butaság, felesleges pénzkidobás, az sztk-ban is ellátnak, vizsgálnak, stb. Ha van rá pénz, akkor inkább a szülésért fizess.

2010. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül bánnád meg. A nem fogadott orvosok is tudnak kedvesek, körültekintőek lenni. És ne feledd, valaki másnak ők is fogadott orvosaik, tehát bennük is megbízik valaki, hogy ők a legjobbak. Ennek az orvosfogadásnak csak a pénztárcák szabnak határt. És ha neked nem fér bele, akkor ne agyalj rajta, hogy kifizeted, az egyébként sztem nagyon is eltúlzott összeget.

Nekem fogadott orvosom volt, akinek pl. nem voltak elvárásai azzal kapcsolatosan, mennyit adok a szüléskor. Azt mondta ilyet nem illik kérdezni, hogy mennyi a szülés. :) Pedig magánrendelésre jártam. És ezt tartom a legkorrektebbnek. Mert ez valódi hálapénz, amit neki adtam. Nem elvárt juss.

2010. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Miért bánnád meg. sok szülő nem engedheti meg magának, hogy választott orvosa legyen ebbe a gazdasági helyzetben.

Én a férjemmel össze is vesztem emiatt, mert nekünk is 80000 a szülés a választott orvosnál. Én nem akartam, de ő ragaszkodott, mert első gyerek neki.

2010. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem muszáj orvost fogadni. Valahogy mi is úgy álltunk, mint ti. Én is inkább a babára költöttem azt a pénzt, ami egy saját orvosra ment volna el. Ügyeletesnél szültem és nagyon meg voltam elégedve vele. Ott volt, amikor kellett, de nem ő akart helyettem szülni, azaz, hagyta, hogy minden menjen a maga ütemében. A szülésznő is nagyon rendes, segítőkész volt, pedig őt se fogadtam fel. Igazán ő volt az, aki segített, a doki csak akkor avatkozott volna a dolgokba, ha gond adódik. Végül ő csak összevarrt.
2010. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
És így meg aztán, hogy a számlák kárára jársz...elég felelőtlenség!
2010. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is hasonló a helyzet. De nálunk szerencsére lehetősége van páromnak túlórázni és minden vasárnap megy. Így ha nem születik elöbb akkor pont meglesz a pénz... Nálunk is 80 lesz a szülés. (Én pánikolok ha arra gondolok hogy vadidegen kórház és emberek lesznek. Nem ott szülök ahova amúgy tartoznék.) Kérd meg a dokidat hogy ajánljon egy szülésznőt 36 hétig lehet csak felfogadni szülésznőt. Ha megértő akkor biztos felfogja azt is hogy nem tudjátok kifizetni neki.

2010. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ja a szülésznőt csak azért mondom mert negyedét se kérik el ha jól tudom és mégis olyan kézben lesztek akit a dokid ajánl.
2010. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

3ik vagyok.

De azért hozzátenném, hogy tényleg más elbánásban részesülök most, hogy választott orvosom van. Az elsőnél nem volt és amikor kitoltak a szülőszobáról, akkor minden orvos és rezidens meg mit tudom én kicsoda aki elment mellettem megnyomkodta a hasamat.Kitakartak , betakartak és premier plánba láttak mindent.


Nos a mostani dokim, ezért a pénzért nagyon diszkrét.

2010. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én is magánorvoshoz jártam, de nem fogadtam fel. Nem engedhettük meg magunknak. Az a pénz kellett a babára.Ügyeletesnél szültem, és egy rossz szavam se lehet.
2010. jan. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem a fogadottnál szülsz, én fogadtam, és a babám mégis másnál született, mert az enyém pont külföldön volt. Két dokit ajánlott, végül a szülésznő döntötte el, hogy melyik legyen. Ennyi pénzt tényleg érdemesebb a babára költeni. Ja és a fogadott dokimhoz bejártam a kórházba, nem a magánrendelésre, és mindig vittem neki 5000Ft-ot (a végén nem minden alkalommal, csak minden 3-ra), és így fele áron megúsztam a dolgot. Semmivel nem bánt velem rosszabbul, mint az ismerősömmel, aki magánba járt hozzá, alkalmanként egy 10-ért.
2010. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!