Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánorvoshoz járok. Baj, ha...

Magánorvoshoz járok. Baj, ha nem fogadom fel őt a szülésre?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy most havonta járok hozzá, és ez havonta 10.000 Ft. A szülés 80.000 Ft lenne, de nem állunk valami jól anyagilag, már az is csoda, hogy a havi vizsgálatokat ki tudjuk fizetni. (Mondjuk emiatt meg a számláinkat nem fizetjük be.)

Ne értsetek félre, azért járok hozzá, mert nagyon jó orvosnak tartom, nagyon kedves és odafigyel mindenre. Bármikor felhívhatom mobilon, ha bármi bajom van. Félek, ha az sztk-ba járnék, ez nem történne meg. Ráadásul neki csak magánrendelése van, nem dolgozik az sztk-ban.


Szóval a lényeg az, ha nem nála szülnék, vajon megbánnám?

Mert azt a pénzt lehet hogy jobb lenne a babára költeni.


2010. jan. 13. 12:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én eü. dolgozó vagyok, de mégis elképedve olvasom, hogy előre tudjátok "mennyibe fog kerülni" a szülés. Hogy van képük az orvosoknak fillérre pontosan megmondani hogy mennyit adjon a szülő nő? Nekem a második császárom lesz 2 év alatt,de meg sem közelítem a 80 ezret most sem. Az orvosomról elképzelni sem tudom hogy tarifát mondjon.

Nekem fura hogy nem annál szülsz akihez jársz 9 hónapig, főleg, hogy gondolom az ügyeletesnek is adsz majd pénzt utána, nem? Csak lehet hogy nem ennyit?

2010. jan. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

A mi magándokinknál a váróban ki van téve egy lista, hogy mi mennyibe kerül. Innen tudom, hogy 80ezer a szülés:-s

Én nem gondoltam, hogy az ügyeletesnek adnánk pénzt, ha nem a magán dokinál szülnék. Igen, nekem is fura lenne egy idegennél szülni, egyedül csak a pénz miatt fordult meg a fejemben, mert nem tudom hogy szedjük össze a rávalót:(

2010. jan. 13. 14:15
 13/21 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem! Mit tudtok ezen a választott dokis kérdésen görcsölni. Nekem annyira mindegy volt szüléseim alatt, hogy ki vizsgál meg, ki segít a baba világra hozásánál. Volt más "gondom" is annál. Decemberben egy taxis volt jelen az autópályás szülésnél ( nem is sokat segített, tudom), szerintetek, mennyit kért a szülésért a kismamától?

Szó, ami szó túl sokat nem foglalkoznak a kismama fizikai, lelki problémáival a terhesgondozóban, de ne lihegjük már túl ezt a természetes, és várakozásteljes időszakot. Én dolgozom 2 gyermek mellett, és minden hónapban menjek el magándokihoz, és fizessek 10 ezer forintot, aztán a szülés még: mit is nyújt ezért? Több UH, kinek is jó az? A babának? Kedves hozzánk? Annak ott a család és a barátok! Jobban odafigyel? Mert akkor az SZTK rendelésein nem? Akkor az már milyen ember?

Én úgy érzem a kötelező vizsgálatok elegek a mostani tudomány állása mellett, hogy mondhatjuk, mindent megtettünk magzatunk egészsége érdekében. 90-95%-os biztonságú tesztekre pazaroljuk a TB támogatást, ami azt jelenti, minden 10-20. magzatnál rosszul diagnosztizálnak- ez mennyire releváns szerintetek?


Én szülés után szánok a dokinak, aki ügyeletes a szülészeten 20000 Ft-ot (gyorsan szülőnek számítok, nem az a 10 órát sétálok még előtte típus), a nővéreknek, csecsemősöknek ajándékkosarat. Szerintem azért a max 2-3 óráért, amit a szülészorvos velem eltölt elég lehet.


Bocs, ha kicsit heves voltam, de ez már kikívánkozott belőlem: és lehet, hogy naívan bízom minden magyar orvosban, de tudok jobbat?

2010. jan. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én is azon a véleményen vagyok,hogy nem kell adnia dokinak azért mert levezette a szülést!Ő ezért kapja a fizuját!


Én Sztk-ba jártam,nem volt fogadott orvosom,mert nálunk nem is lehet-egy doki azért halt meg,mert mindenki őt akarta,és túlhajtotta magát!


Ügyeletesnél szültem,hátrányom nem származott belőle!

A pénz meg inkább a babánkra költöttük,meg a rengeteg hitelre!


Csak annyi,hogy én sem kérek a szülőktől plusz pénzt,azért,mert megtanítottam írni,olvasni,számolni a gyerekét!Én is ezért kapom a fizetésem!


Az meg,hogy nem mosolyog rám az orvos,miközben ellát,nem izgat!


Szép estét!

2010. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, mint a kérdező. Magándokihoz járok, és én nála is szeretnék szülni, és mivel már a 43. héten vagyok, a legutóbbi vizitkor rákérdeztem nála, hogy mennyi is nála egy szülés? Megdöbbenve hallgattam a szemérmetlenül nyílt választ, mely szerint ha minden rendben van, akkor úgy 100ezer körül. És ajánlotta, hogy fogadjak szülésznőt is. De nekünk ez valószínűleg nem fér bele, és a legközelebbi alkalommal ezt valahogy meg kell vele beszélni, és a hideg kiráz ettől az anyagiaskodástól, de nincs mit tenni. Én nem magándokit akartam az elején, de akárkihez mentem, hogy terhes vagyok, gondozásra szeretnék járni hozzá, meg szülni, mindenki átirányított a magánrendelőjébe, mert ingyen nem foglalkoznak velem. Hát, így működik ez...
2010. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szörnyű!Teljesen felháborított,amit az utolsó írt!
2010. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok, most nézem, hogy elírtam, a 33. héten vagyok..remélem a 43. héten már otthon leszek a pici lányommal! Biztos meg lehet valahogy oldani, hogy nem magánorvoshoz kerülj, de én a körzetibe nem akartam járni, mert nagyon rosszakat írnak az összes orvosról, senki nem ajánlotta őket, nekem pedig sürgősen kellett, mert veszélyeztetett terhes voltam (véreztem egy kicsit a 4-5. héten). Így aztán a sokadik próbálkozásra beadtuk a derekunk egy magánorvosnak...
2010. jan. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Sziasztok,elborzadtam,amit a 19.49-es írt.Én úgy jártam,hogy végig magándoki,temérdek pénz,de mivel az első babát nála szültem,ezért ragaszkodtam hozzá,meg meg voltam vele elégedve.Szóval nyáron szültem,szabin volt,nyákdugó távozott,tudtam másnap szülünk (először is így volt),felhívtam,mert megígérte,hogy feljön a szülésre.Nem vette fel a telcsit,órákig hívtam,továbbra sem vette fel.Nem is hívott vissza.Másnap hajnalban szülőszoba,nem vette fel a telcsit,a kórház sem érte utol,pedig ő hagyta meg,hgoy mindenképp bejön a szülésre.Akinek átadott (biztos ami biztos) sem vette fel a telefont.Szülés közben felhívott,hogy akkor már nem utazik haza,mert úgysem érne fel időben.Ez oké,de azért utána megkérdezhette volna,hogy jól vagyunk-e.Nem tette,azt sem tudom kinél szültem és felháborított a nem törődése.a hathetes kontrollra már az sztk-ba mentem vissza és azóta van egy nem pénzéhes,kedves orvosom,akinek szívesen dugom a zsebébe az alkalmankénti kétezer forintot,mert lehet,hogy ez kevés,de sajnos ennyire futja.Soha többet nem megyek fogadott dokihoz,mert nem éri meg.Az meg,hogy a képedbe vágja,hogy 100 eft,hát felháborít!Milyen orvos az ilyen?Akikkel egy szobában feküdtem a következőképp adtak:30 eft és 70 eft.Nem mindenki tud ennyit adni.
2010. jan. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A 19:49-es vagyok. Hát, én sem tudom, hogy hogy szedjük össze a pénzt, vagy hogy mondjuk meg neki, hogy nincs ennyink egyben. Szomorú és "vicces" dolog, de van olyan, hogy részletfizetés szülésre??? Reménykedtem benne, hogy az alkalmankénti pénz is beleszámít, hallottam olyat, hogy van aki beszámítja, és utána a szülő nőre bízza, mennyit szán. De ha ő nem jön be időben, vagy szabin lesz, vagy ilyesmi, biztos nem kap semmit, vagy csak nagyon keveset. Mert ezek után elvárom, hogy végig ott legyen. De ha lesz még egy babó később, biztos nem magándokihoz megyek, akkor inkább minden alkalommal épp aki van, ahhoz, és az ügyeletesnél szülök. Valószínűleg nem járok rosszabbul.
2010. jan. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szomorú a helyzet, igazatok van. Egyébként nekem még az is eszembe jutott, hogy ha nem magándokihoz jártunk volna, akkor ebből a pénzből akár minden hónapban elmehettünk volna 4D ultrahangra, ahol adnak videófelvételt is és szintén minden porcikáját megvizsgálják a babának.

Nyilván nem mentünk volna el minden hónapban, csak mondjuk a kötelező vizsgálatok alkalmával, de már így is mennyit spóroltunk volna.

Csak hát első baba, szerettük volna ha minden rendben, kezdők vagyunk ilyen téren, és nekem előtte is ez a magándoki volt a nőgyógyászom, igaz, hogy évente egyszer max. kétszer látogattam meg. Nagyon megbízom benne, ezért választottuk őt.

De valószínű, hogy a következő babánál már nem fogjuk tudni megengedni magunknak.

Egyébként a végén, amikor már hetente kell járni vizsgálatra, akkor tényleg minden héten el fogja kérni a 10.000 Ft-ot?

Mert akkor úgy tuti nem tudunk menni...

2010. jan. 15. 10:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!