Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miert csak akkor adnak erzeste...

Miert csak akkor adnak erzestelenitot a gerincbe ha csaszaroznak, miert nem lehet keresre, ha valaki nem turi jol a fajdalamat?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 15:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Van oka annak, ha nem adnak, nem viccből tagadják meg.


Egy bizonyos tágulási fokon túl már nem adnak gerincbe, mert késő. Ezenkívül akkor sem adnak, ha fájásgyengeség van, vagy ha túl lassú a tágulás, mert ettől még gyengébbek lesznek a fájások. A lényeg, hogy a baba kijöjjön épségben, és minél kevesebb időt öltsön el a szülőcsatornában.

2010. jan. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat.
2010. jan. 11. 14:00
 13/18 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm tapasztalatát írnám le...ő kapott a gerincébe érzéstelenítőt,viszont annyira "nyomott" ,hogy észre sem vette és pillanatok alatt nagyon durván szétrepedt..persze ez is csak egy példa a sok közül,mindenki másképpen tapasztalja meg nyilván.

Egyébként én úgy hallottam a gáz sem rossz,én jövő héten fogok szülni,ha kell azt fogom kérni..aztán ki tudja a végén mi sül ki belőle.

2010. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
En annak a kismamanak vagyok a ferje aki ezt az epidularis kerdest kerdezte toletek magyarorszagon eloktol.A kovetkezo van ket gyermekunk es mind a ketto apas szules volt.A szules alatt az orvostol reszletesen minden megkerdeztem.Vagyis amikor az epidularist beadjak abban a pillanatban meg egy par oran keresztul apro fajdalmat "tolo" fajdalmat lehet erezni de ha nem is erzi az anyuka akkor is van egy muszer ami folyamatosan mutatja a fajdalmat hogy mikor is lennenek a tolofajdalmak[vagyis hogy nem tudod kitolni a gyereket az hulyeseg!!!].Meg amugy is ahogy a gyerek megerkezese elott ezt az epidularist lezarjak hogy egy kicsi fajdalamat erezen az anyuka.Ugyhogy ferfi letemre szegyenletes hogy tobbet tudok errol mint magyarorszagon sok anyuka.A Balkanozos kismamahoz meg annyit fuznek hogy lehet hogy regen magyarorszag az europa kozepe habar foldkozileg nem valtozhatott de mind gazdasagilag es az emberek attitude egyre jobban hasonlit a balkanhoz.
2010. jan. 27. 03:47
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kérsz, akkor kell adniuk. Csak úgy tudom hogy az epidurális anesztézia pénzbe kerül.
2010. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves apuka! nem nagyon értem a felháborodásodat, meg azt sem hogy te miért értenél jobban a szüléshez mint mi kismamák?! Itt mindenki azt írta hogy aki kér fájdalomcsillapítót az kap is, pont a feleséged értetlenkedett és nagyképűsködött hogy bezzeg külföldön adnak. Itt is adnak ha kérsz. Az meg egy kicsit erős hogy te mennyire értesz a szüléshez: tolófájások akkor vannak amikor már 4 ujjnyi v el is tűnt a méhszáj és nem tart órákig, sőt: 3 ujjnyira tág méhszájnál már TILOS eda-t adni, egyik doki sem adja be. Tehát azok a fájások amikről te beszélsz biztosan nem "tolok", hanem sima fájások.

Végül is mit nem értetek? Ha kér a sógornőd fájdalomcsillapítást akkor jelezze már előre az orvosának, adniuk kell, ez alapvető betegjog!

Ezt a balkánozás meg európa közepét meg végképp nem értem, mivan?!

2010. jan. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hugom elore jelezte hogy szertne es azt mondtak hogy nem adnak.Betegjog ide vagy oda,ez tortent.Kecskemeten.Ja es nem nagykepuskodtem,csak a tenyeket irtam le hogy ertsetek hogy miert kerdezem.Sajnalom hogy ennyi rosszindulatu ember van,es kiforgatjatok az ember szavat.
2010. jan. 27. 23:52
 18/18 A kérdező kommentje:

Ha nagykepu volt a felesegem akkor volt valamire.Ti csak maradjatok meg a jo es sok okos tanacsotoknal.Magyarorszag ezert tart ott ahol tart mert ilyen sok magyar el otthon es ha valaki kerdez valamit normalisan az mar csak nagykepu lehet vagy tudatlan.Sajonos ugy nezz ki legkozelebb Spanyol vagy Angol oldalon kerdezoskodunk ott legalabb nem a balkannal meg a tudatlansaggal jonnek meg persze a nagykepuseggel.Reszemrol lezarva a tema!!!!

Adios Me tengo Que ir!

2010. jan. 28. 00:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!