Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen az oxitocyn próba?...

Milyen az oxitocyn próba? Tulajdonképpen mire jó?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Méhösszehúzásokat produkálnak,infúzióval(oxitocinnal).POSE-nak hívják.Terhelik a baba szívét és nézik hogy reagál rá.Illetve próbálják beindítani a szülést,tágítani próbálnak.

Nekem 8volt szülés elött,túlhordás miatt.A picifiam nem reagált rá.jól bírta a terhelést,ill én sem tágultam.Így 41+3napra született,indították.

2010. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezek szerint az nem egyenlő az indítással?! 40+3 hetes vagyok ma és vasárnap kell befeküdnöm.
2010. jan. 8. 16:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát indításkor is oxitocynt kötnek be.


Engem is befektettek,és mint írtam 8próba volt...

Tehát ha befektetnek túlhordás miatt,akkor bekötik és megnézik mennyire bírja a babád szíve,ha nem akkor nem nagyon várnak császár.Illetve nézik mennyit tágulsz,oxitocyn hatására.


3naponta van POSE.

2010. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja azt nem írtam,ha minden rendben akkor,és nem indul be ettől a szülés akkor 3nap múlva ismétlik.

Tehát ez nem egyenlő az indítással.


Nekem éjjel 2kor kezdődtek a fájásaim,5-10percesek voltak.Majd reggel 7kor szóltam a dokimnak,leküldött posera(1,30percet voltam),aztán ott kitágultam 1újnyira.14kor repesztettek,bekötötték ismét az oxitocynt,és este 20-15kor meglett a fiam.De 15órától egybefüggő fájásaim voltak végig,nem volt szünet...nehéz volt:)!


Sok szerencsét kívánok neked,és könnyű szülést:)!

2010. jan. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Fú...köszi a segítséget! Nem hangzik túl bíztatóan a dolog, de gondoltam, hogy sok jót nem remélhetek.
2010. jan. 8. 16:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem kedden 11-kor csinálták a tesztet , mert az NST-n nem akart mozogni a babám, a terhelésen sem, ezért másnap délután kaptam egy hüvelytablettát, ami a méhszáj puhítására szolgált, közben az már voltak fájásaim, de kb 12-10 percesek. Aztán hajnali 2-kor 1-2 percesekkel megvizsgáltak és aztán burkot repesztettek reggel 8-ra elmúltak a fájásaim, mert kifáradtam, akkor kaptam egy oxitocin infúziót és kb 10 perc alatt kint volt a babám. Nem lesz vészes, csak pihenj sokat előtte, amennyit csak tudsz. Könnyű szülést és jó babázást!
2010. jan. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem oxytocinos terhelésnél az NST 50-60-as fájásokat is mutatott, szinte semmit nem éreztem, gondoltam is magamban, hogy tyű, én aztán jól bírom. Semmi köze nem volt az akkor érzett fájásoknak az igaziakhoz. :)


Negatívum: amit a kórházban pumpálnak beléd, annak állítólag más a hatása, mint ami természetes úton termelődik. Ha magától indul be a szülés, az általában fájdalommentesebb. Próbáljatok szexelni, hátha beindul magától :)


Pozitívum: ha már egyszer a kórházban vagy, rendszeresen figyelik a baba szívhangját, és azonnal tudnak lépni, ha valami neadjisten nem stimmelne.

2010. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is azzal indították,mert már 21 órája voltak kis fájásaim,de csak egy ujjnyira nyíltam.Amint bekötötték 3 órán belül 10 ujjnyira tágultam.Tehát bekötés után 3 órával meglett a babám.Meggyorsítja a folyamatot.nagyon erős,intenzív fájásaim lettek tőle.


4 hós baba anyukája

2010. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem cicibizdergálás volt, ott leeset a baba szívhangja, ezért megindították a szülés oxytocinnal. délelőtt 11 kor kötötték be, ekkor még teljesen zárt voltam. fél egykor burokrepesztés és este 7-re lett baba. Ez nem számít hosszú vajúdásnak, de mint ahogy azt az előttem szólók is mondták, az oxytól marhaerős és nagyon sűrű fájások jönnek, szinte azonnal. Órákon keresztül ez elég brutál, de általában mindenki túléli :-) uh ne izgulj!!!
2010. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az oxipróba nem enyenlő az oxis szülésindítással...


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


az első választ írtam...

2010. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!