Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után 6 héttel vissza...

Szülés után 6 héttel vissza lehet menni dolgozni?

Figyelt kérdés
Csak anyagi okokból természetesen.Apuka maradna a picivel(munkanélküli sajnos)de nekem főállásban kellene dolgoznom tovább,hogy fedél maradjon a fejünk felett.Császáros leszek valószínűleg.
2009. dec. 31. 14:30
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
23%

Még csak annyi, hogy a szoptatás élményétől te is elesel, de ami a legrosszabb, hogy a babádat megfosztod ettől.

Én biztosan keresnék más megoldást, de a gyerek az első! Akár más városban is kereshetne munkát a férjed. Férjem sokkal előbb menne más városba, hogy eltartson, minthogy a gyereknek ne legyen ott az anyja, és megfosszam őt bármitől! Nem akarok pálcát törni, de nekem ez a hozzáállás megbocsáthatatlan. Minek vállaltál akkor gyereket?

2010. jan. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%

OFFolok: az 50es években valóban visszamentek a nők dolgozni, de volt az üzemnek bölcsődéje, és mindenki járt szoptatni három óránként.

On: igaza van az előző válaszolóknak, nem értem ezt a nem talál munkát a párom dolgot. Nekem inkább úgy tűnik, hogy te rettentél meg az otthonléttől és a kötöttségektől, amit a baba jelent, és ez a fedősztori. Bocs, hogy őszinte voltam.

2010. jan. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
62%

Hagyjátok már békén szegényt. Nyilván nem jókedvéből teszi ezt, és a kérdés nem is az volt, hogy nektek tetszik-e, hogy visszamegy dolgozni. Ha valaki feltesz egy ilyen jellegű kérdést, azonnal megjelennek a károgók, mintha bizony az aki dolgozik, sose látná a gyerekét. Akkor nálatok az apuka az aki ilyen kirekesztett? Ő sem lát semmit a gyerekéből, mert dolgozik?

Csak úgy mellesleg, nekem az egyetemen van olyan csoporttársam, aki Amerikában született (de magyar), az ő anyukája is visszament dolgozni 2 hónapos korában (ja és nem felsővezető az anyja vagy ilyenek, ahogy azt írta valaki, hogy csak azok szokták ezt csinálni, hanem fogorvos), de ettől még teljesen normális viszonya van mindkét szülőjével, nagyon szereti őket, néha irígylem őket, hogy ilyen szinten mindent meg tudnak egymással beszélni.

Fel kéne már dolgozni azt a tényt, hogy azért, mert nálunk ilyen hosszú ideig itthon lehet maradni, attól ez még nem kötelező, és valószínűleg nem is baj, ha valaki nem teszi, hiszen nem lehet elmondani, hogy más országokban, ahol szintén igen rövid szülési szabadság jár, ott ebből kifolyólag hátrány érné a gyerekeket.

Az egy más kérdés, hogy én is itthon voltam a gyerekemmel 2 éves koráig, de eszembe se jutna leszólni azt, aki máshogy szervezi az életét.

2010. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
Hagyjuk békén szegényt? Engem az zavar, hogy feltette a kérdést, de nyilvánvalóan ő már eldöntötte, hogy 6 hét után visszamegy, akármit is írunk. Akkor minek kérdezte meg? Megírtuk többen is, hogy ha csak anyagi okokból menne vissza, akkor felesleges, mert 6 hónapig a Tgyás és a családi pótlék összege együttvéve kb ugyanannyi, mint a fizetése lenne, úgyhogy igazán rászánhatná a babájára ezt a fél évet, nem fognak éhenhalni és a babának is sokkal jobb. De olyan, mintha ezeket meg se hallaná, eldöntötte és kész, csak azt hallja meg, ami neki tetszik.
2010. jan. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
73%
De nem az volt a kérdés, hogy szerintetek menjen-e vissza, hanem az, hogy császár után 6 héttel fog-e tudni dolgozni.
2010. jan. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%

"vissza lehet menni? csak anyagi okokból természetesen"


ezért írtuk, hogy ha csak anyagi okokból, akkor felesleges, mert ugyanannyi a tgyás és a csp együtt, mint a fizuja, de akkor is azt írta, hogy ő azért visszamegy 6 hét után

de nem ismétlem többször, felesleges

2010. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
56%
Azért ne mondjuk már, hogy mindenkinek ugyan annyi a tgyás + a csp mint a fizuja. Nekem is kevesebb lett, és sokat számított, már úgy értem, érezhető volt, hogy kevesebb a pénz a kasszában. A saját anyagi helyzetét pedig csak a kérdező ismeri, mi nem.
2010. jan. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
69%

Na azért ha utánaszámoltok. Vegyük azt alapul, hogy egy férfi akármilyen fizikai munkát gyorsan talál, ha MUSZÁJ.

Tehát Apa muszájból keresett kevesebb fizetése+TGYÁS+családi pótlék az mindenképpen több, mint ha az anya keresne egyedül.

Nos, nincs igazam?

Csak akarni kéne.

2010. jan. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
38%

Akármit is mondtok, a gyereknek az anyja mellett a helye az első hónapokban főként. (nem az apja szül és nem ő szoptat!) Szerintem a férfi nem elég tökös, mert ha az lenne, már rég keresett volna állást, nincs lehetetlen csak tehetetlen. Amerikában is az megy vissza dolgozni, aki akar, akinek jó sok hitele van házra, kocsikra, stb.. Pl. németországban nagyon sok nő lediplomázik, aztán férjhez megy, és a diploma a szekrényben landol, úgy, hogy nem is használta. Nem muszáj dolgozniuk, annyit keres a férj, és az államtól is kapnak pénzt. De ez itt Magyarország, kár összehasonlítani magunkat velük! És kár az 50-es évekkel példálózni is.

Kíváncsi vagyok arra az emberre, aki a párját küldi dolgozni 6 héttel szülés után. Helyedbe megmutatnám neki ezt a pár választ, mit szólna hozzá?? Nem ég le az arcáról a bőr?

2010. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
50%
Úgy látom fáj az őszinteség. Pontozz csak le, az is csak ezt bizonyítja! Csak nézz magadba, és nézz a párodra (ha az ilyen embert lehet annak nevezni!)! Sajnállak! 6 hét után nem fogsz tudni császár után visszamenni, hogy a kérdésedre válaszoljak. Jó kis családba születik az a szegény gyerek, akit már most elhatároztátok, hogy megfosztjátok az anyjától, a szopizástól, stb...Micsoda emberek!!!!!
2010. jan. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!