Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után 6 héttel vissza...

Szülés után 6 héttel vissza lehet menni dolgozni?

Figyelt kérdés
Csak anyagi okokból természetesen.Apuka maradna a picivel(munkanélküli sajnos)de nekem főállásban kellene dolgoznom tovább,hogy fedél maradjon a fejünk felett.Császáros leszek valószínűleg.
2009. dec. 31. 14:30
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Szerintem egy férfi sokkal könnyebben talál munkát, mint egy nő, mivel bármilyen fizikait elvállalhat. Először meg kéne próbálnia a párodnak munkát találni, és ha nem sikerül, csak akkor menj vissza dolgozni.
2009. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Nálunk épp az a helyzet hogy párom egy éve nem talál (vagy nem jó helyen keres) munkát és én már vágyom a picurra és ő is! jött azzal hogyha talál munkát akk lesz baba de ha még évekig nem talál akk soha nem jön baba belevágtunk a családalapításba és menetközben úgyis fog találni munkát mert már nem csak maga miatt kell meg miatam hanem egy közös lényért a gyermekünkért!


nem bántásból de a babának szüksége van rád szülés után és nem csak 6 hétig! én Hugommal egy hétvégét nem bírtam ki hogy ne legyek vele amikor csöppség volt és páromnál voltam mikor felállt kimondta az első szót és nekem roz érzés volt pedig én nem az anyna vagyok

2009. dec. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Itt sajnos nem azon van a hangsúly,hogy dolgozik-e vagy sem,hanem azon,hogy annyit nem tudna keresni,hogy eltartson bennünket.Higgyétek el,számolgattuk,és úgy vállaljuk a babát,hogy tisztában vagyunk vele,hogy nem mehet,csak így.Lehet,ha nem gyógyul a sebem,akkor nem megyek vissza 6 hét után,de amint lehet,muszáj lesz.

Én is sajnálom,de ott lesz a kis picur,akiért megéri szerintem.

Köszi a válaszokat

2009. dec. 31. 17:01
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Apuka nem tudna annyit keresni, hogy eltartson titeket? Te egyedül pedig igen? Ha a párod elmenne dolgozni, te meg kapnád a tgyást, majd a gyedet, akkor az máris több, mint a te fizetésed, + a párod semmit, mert ő nem nagyon fog pénzt kapni a gyerek után, hogy ő marad vele otthon munkanélküliként.

Császár után örültem, hogy élek, nemhogy dolgozni tudjak menni. Annyit pedig nem ér a pénz, hogy kihagyjam a fiam első hangos kacagását, a gagyorászását, az első szavát, lépését...

Persze, vannak olyan apukák, akik el tudják látni a piciket, de az anyukát senki sem pótolhatja olyan kis korban, mert neki nem arra van szüksége, hogy az apukája ringassa, hanem hogy érezze az anyukája testének melegét, szívének dobbanását, hiszen 9 hónapon keresztül azt hallotta, megnyugtatja bármikor.

2009. dec. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem a TGYÁS+családi pótlék fillérre ugyanannyi, mint a rendes fizetésem. Ne kérdezd, ez hogy lehet, de így van. Szerintem még ne keseredj el, várd meg, mennyi lesz a TGYÁSod, az 5és fél hónapig jár, azalatt meg még a párod is lehet, hogy talál munkát.

Minden jót nektek!

2009. dec. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
71%
Régen is vissza kellett mennie a nőknek, az ötvenes években, és sem az anyák, sem a gyerekek nem lettek lelki sérültek tőle. Ne aggódj. Nem ideális, de ha így döntöttetek, mert a ház a tét, akkor tartson ez a tudat a talpadon a nehéz napokban. A szoptatást igyekezz megoldani, esetleg apuka utánad viszi naponta egyszer, vagy lefejed, mindenesetre lelkiismeret-furdalásod ne legyen, az apja pontosan olyan jó lesz neki, mint te. Legfeljebb neked lesz nagyon nehéz. 6 hét alatt a legtöbb császáros regenerálódik, ha mégsem, akkor még mindig igényelheted a tgyást + 1 hónapra. Nekem a kisebbik 1 éves korában kellett visszamenni, hogy később ne rúgjanak ki, és irtó nehéz volt. Sosem könnyű visszamenni, de én is tudtam, hogy vagy a munka, vagy a nyomor. És így is nagyon jó a kapcsolatom a kicsivel, semmivel sem rosszabb, mint a naggyal, akivel 3 évet voltam otthon.
2009. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom nincs fullra bejelentve, ezért nem merült föl a kérdezőnél hogy igényelje a TGYÁSt, GYEDet. Szomorú helyzet.:( De akkor is egy férfi miért nem tud, ha kell 2 állás után nézni? Nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Milyen apa az ilyen? Gondolj bele!!! Nem lusta kicsit? Sofőrként nem kereshetsz olyan rengeteget, mint pl. ő fizikai munkásként. Neked a baba mellett a helyed. Nem az 50-es években vagyunk, azóta minden fejlődött kedves utolsó válaszoló.
2009. dec. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Tgyás sokkal több mint a fizetésem, szerintem először számoltasd ki, hogy mennyi lenne, mivel csak adóelőleget és nyugdíjjárulékot vonnak belőle, bár ez utóbbiban nem is vagyok biztos. Ha dolgoztam volna sokkal kevesebbet kerestem volna. Egyébként én is megyek vissza dolgozni amikor ez lejár.
2010. jan. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
ha teljes fizura vagy bejelentve akkor kb ugyanannyi lesz a tgyás mint a fizud.
2010. jan. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat.

Az én munkahelyem egy biztos cég,be is vagyok jelentve,bár nem dolgozom ott túl rég óta.Az előző munkahelyemen éveket lehúztam bejelentés nélkül.Ez akkor derült ki,amikor orvoshoz mentem egyszer.

Nekem az nagyon fontos,hogy az apja i legyen a gyerekkel.Nem fog két munkát vállalni,mivel egyet se nagyon talál.Alkalmiból meg pláne nem tudna bennünket eltartani.

Meg fogjuk oldani a dolgot,és valószínű,hogy fejni fogom a tejet,és majd apuka etet.A munkahelyemen is elég rugalmasan kezelik a dolgokat.

Még egyszer köszi,B.U.É.K mindenkinek!

2010. jan. 1. 09:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!