Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után 6 héttel vissza...

Szülés után 6 héttel vissza lehet menni dolgozni?

Figyelt kérdés
Csak anyagi okokból természetesen.Apuka maradna a picivel(munkanélküli sajnos)de nekem főállásban kellene dolgoznom tovább,hogy fedél maradjon a fejünk felett.Császáros leszek valószínűleg.
2009. dec. 31. 14:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Vissza lehet, de tgyást csak az anyuka kaphat, más nem. Szóval akkor elestek egy csomó pénztől (bár ez a fizudtól függ)
2009. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Vissza, Amerikában is így csinálják.
2009. dec. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
a Tgyás alatt nem érdemes, mert nekem pl ugyanannyi volt a tgyásom, mint a normál fizetésem, tehát ha anyagi okokból mentem volna vissza, a tgyás letelte előtt nem lett volna értelme
2009. dec. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tgyás ideje alatt maradj otthon, mert az a béred 60 vagy 70%-a (nem tudom, most hogy van, nekem még 70 volt). Tgyás fél évig jár,utána jön a gyed.

Ha lejár a tgyás, utána menjen el a férjed gyesre (gyedre nem mehet ő szerintem, ha munkanélküli, bár egy bérszámfejtőt kellene megkérdezni), te pedig mehetsz vissza dolgozni.

És előre szólok,hogy borzasztóan fogod érezni magadat :( Nagyon sajnállak titeket, hogy ezt a döntést meg kellett hoznotok :(

2009. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat.

Igen,elesek egy csomó pénztől,tudom,de az akkor sem lenne annyi,mint a fizetésem.Amúgy nem egy rossz munkahely,sofőr vagyok,szóval nem fizikai meló.Meg számítanak is rám,hogy nem sokat maradok otthon.

Még egyszer köszi a válaszokat és boldog új évet mindenkinek!!!

2009. dec. 31. 14:46
 6/34 A kérdező kommentje:
Ja és épp ez a baj,hogy a bérem 70%a a Tgyás.Az meg kevés eléggé.Sajna a fizum se sok,de ha arra várok,hogy majd lesz jobb,akkor soha se lesz gyerkőc.de szerintem ezzel nem csak én vagyok így..
2009. dec. 31. 14:48
 7/34 anonim ***** válasza:
84%
Én is császáros voltam, de 6 hét után még nem bírtam volna bárhova is menni. Nem akarlak ijesztgetni, de nekem nagyon fájt még utána jó pár hétig...Szoptatni hogy fogsz? Apa nem tud keresni valamilyen munkát? Hisz csak ő a férfi, a családfenntartó! Nekem ez a hozzáállás részéről elfogadhatatlan! A picinek meg rád van szüksége!!! Amerikában, az én ismereteim szerint, nagyon sok nő otthon marad, háztartásbelinek, és nem megy vissza dolgozni, max. ha felsővezetői, jó állása van. (a sofőr az nem az) Az a férfi, aki ezt elvárja a párjától, az nem férfi! Bocs, de ez a véleményem.
2009. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mi se így terveztük,így alakult.A vőlegényemet kipenderítették a munkahelyéről.Aztán jött a baba.Nyilvánvaló volt,hogy megtartjuk,a vőlegényem is nagyon szeretett volna már gyereket.

És nem elvárja tőlem,de nem hiszem,hogy pár hónapon belül olyan jól fizető munkát találna,amiből megélhetnénk.Mert nálunk tényleg a ház a tét.

És fejni fogok valószínűleg.

2009. dec. 31. 15:05
 9/34 anonim ***** válasza:
49%

a legcsodálatosabb hónapokat szalasztod el a picibabád életéből, amit utána soha vissza nem hozhatsz, őt pedig megfosztod az anyatejtől

szerintem legalább fél évig maradj otthon vele - a tgyás nekem alig észrevehetően volt kevesebb a normál béremtől, kb 15e ft-tal, amit meg a családi pótlék kompenzált

2009. dec. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
39%
Fél évig ne menj vissza,a picinek anyára van szüksége,arra,hogy érezze mellette vagy,ugrasz ha neki fáj valami,éhes,fázik vagy csak megijed.Bizos,hogy a párod is ki tudja elégíteni a szükségleteit,de az nem ugyanaz.A baba az első időben tanulja meg,hogy kiben bízhat,ha az anyja után sír és te nem vagy ott,majd ne csodálkozz,hogy egy picit később idegenként kezel.Nem akarlak elkeseríteni,de biztos,hogy ezt akarod?!A férjed is vállalhatna alkalmi munkát,vagy bármit,amúgy a férfiak tisztelet a kivételnek egy pici babával nem igazán tudnak mit kezdeni 24 órás szolgálatban.
2009. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!