Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 1. babánál hány perces fájások...

1. babánál hány perces fájásokkal mentetek be a kórházba?

Figyelt kérdés

Főleg azokéra vagyok kíváncsi, akiknek komplikációmentesen indult, a baba feje be volt ékelődve, minden rendben volt stb.

Előre befeküdtetek, vagy csak 10-5 perces fájásoknál? Hogy működik ez, egyenlőre még nincs itt az ideje, de szeretném tudni mi vár, nem szeretnék utolsó pillanatban mentőt hívni, vagy netán ott megszülni.


2014. márc. 27. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a nőgyógyászom és a szülésznőm is, hogyha elfolyik a magzatvíz és tiszta, akkor egy órám van készülődni, aztán induljunk. Ha nem tiszta, tehát mekóniumos, akkor azonnal induljunk, ha pedig vérzek (nem tágulási vérzés, hanem rendesen), akkor azonnal hívjak mentőt és feküdjek le. A fájásokra azt mondták, hogy akkor menjek, ha rendszeres 5 percesek vannak. Ha pedig bármikor vaklármával megyek be, akkor kérjem, hogy ambulánsan vegyenek fel, mert így van lehetőség 24 órán belül hazajönni, ha viszont rendesen osztályra vesznek, akkor nálunk a főorvos nem enged haza, csak már babával, ami lehet, hogy hetek múlva lenne. Nekem végül magzatvízelfolyással indult a szülésem, és egy óra múlva indultunk, ekkor még csak 15-20 perces kósza fájásaim voltak. Két órára rá aztán ezek átváltottak 3 percesekre átmenet nélkül, és 2 óra alatt meg is született a fiam.
2014. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. márc. 27. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:

mire kocsiba ültünk, már 3 percesek voltak. 5 perceseknél ébresztettem a párom (reggel fél7kor)

ez mind azért volt, mert azt hittem, jobban kell fájnia a dolognak, és amit érzek, csak jósló, mert egyáltalán nem fájdalom, inkább finom görcsölgetés volt, ill. előző napi vizsgálatnál halvány jel se volt közelgő szülésre :)

még így is, hogy 9re beértünk, háromnegyed 3kor szültem, szép gyorsan. igaz, csak a burokrepesztés után gyorsultak fel az események (és érződtek már fájdalmasnak a görcsök, de az is 12kor volt) :)

szerintem függ ez attól is, hogy elfolyik e a magzatvíz, meg mennyire vagy pánikolós :)

szerintem elég 5 perceseknél. onnan azért még van idő :)

már persze ha egy órán belül el lehet érni a kórházat.

2014. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

5 percesekkel. 5 percre van a kórház tőlünk kocsival.

Ahogy beértem, rögtön nst, azonnal szülőszoba utána.

Nekem, delutan 2-től kezdődtek, este 11-12re nentünk be, na ott már igazán fájtak!

Hidd el, tudod hogy mikor kell indulni;-)

2014. márc. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt fájásom a lányomnál, mivel repedt a burok és azért mentünk be. Aztán az ügyeletes doki még jobban megrepesztette és onnantól kezdődtek a fájások. Kb. 5 percenként.
2014. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 percesekkel, es a burokrepesztesig elviselheto fajasokkal. Aztan kezdodott a ne huzd a hajam, ra 2 orara megszuletett a lanyom.
2014. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem éjjel kezdődtek a fájások, először 8 percenként jöttek, akkor még kibírható volt, vártam egy kicsit, aztán 5 percesek lettek, bepakoltunk még, amit kellett, aztán indultunk be a kórházba, addigra már elé erős fájásaim voltak. Egészen a szülésig 5 perces fájásaim voltak, durva volt.
2014. márc. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Este 22körül,5percesekkel! Otthon vajúdtam reggel 6-7órától.
2014. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!