Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elso szules 30 folott-kinek...

Elso szules 30 folott-kinek mennyire volt nehez?

Figyelt kérdés
2014. márc. 10. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 2 hónappal a 31. születésnapom előtt szültem. 1 ujjnyiról 2 óra alatt eltűnt a méhszájam, utána a kitolás sajnos 3 óráig tartott, de arról nem a korom tehetett, hanem a fiamra csavarodott köldökzsinór. Összességében gyors szülésem volt, ami nem volt annyira szörnyű, mint amire számítottam.
2014. márc. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ez szerintem nem kor függő.

a bnőim 20 év körül szültek, így emlékeznek vissza:


-"ha a fájdalmat 10-es skálán nézzük, a szülés ezret ér"

-"amikor először jöttek a fájások, arra gondoltam ha ez ilyen lesz, még istenes is, de a későbbiekbe azt hittem nem élem túl"


míg a 30 év felett szült bnőm szerint:

-"szerintem ez az ember fájdalomtűrő képességétől függ, meg hogy lelkileg is hogy készülsz rá, ezért mindenki úgy éli meg, ahogy rá jellemző"

2014. márc. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A 33.szülinapom előtt 1 hónappal szültem.

Reggel negyed 7-kor folyt el a magzatvíz, 8-tól voltak fájásaim, 14:30-kor született meg a kislányom :-). Szülésznő szerint gyors szülésem volt, mert az első 12-14 óra szokott lenni.

2014. márc. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

33 évesen szültem , 14 óra volt.

Fúúúú nagyon sz.ar volt.

Iszonyúan fájt.

Nem tágultam, oxit kaptam.

De ez tuti nem kor függő!

2014. márc. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33 voltam mikor szültem, 2 és fél óra tokkal vonóval. A kitolás kb. 15 perc volt, a az előtte levő idő az volt gáááz:-)
2014. márc. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31 évesen szültem az elsőt. Az orvosom mellett egy fiatal, gyermektelen nőgyógyásznő is figyelemmel kísérte a szülésemet, ő jegyezte meg, hogy ő így szeretne szülni, ahogy én. Az utolsó félóra kivételével vidámkodtunk a férjemmel, teljesen elviselhető volt a fájdalom, és minden a lehető legjobban ment. Szülés után is gyors volt a felépülés. 38 évesen szültem másodjára, ez sokkal rövidebb volt, de fájdalmasabb, de még jócskán az egyszerű szülés kategórián belül.
2014. márc. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30 éves múltam, nagyon hosszú és fárasztó volt, de nem kibírhatatlan, szerintem főként nem korfüggő, hanem alkati, én nagyon rugalmatlan szövetekkel rendelkezem.
2014. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez szerencse kérdése.
2014. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Anyuci1976 ***** válasza:
37 évesen szültem a kislányomat ( 3 hónapja ).Vajúdásom 7 órán át tartott,a párom végig ott volt velem.Feledhetetlen élmény volt mindkettőnk számára.Annyit megjegyzek,fejben sok minden eldől. :)
2014. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

34 évesen szültem az elsőt, ami megindított szülés volt, de 4 óra alatt túl voltam rajta. A másodikat 36 évesen, és spontán indult, két óra alatt megvolt. Így utólag azt mondom, nagyon könnyű szüléseim voltak, a doki azt mondta: mint a nagykönyvben. Ha ezt tudom, tíz évvel korábban vállalom az elsőt.


Szerintem ez nem korfüggő, és a rémhírekkel ellentétben nem is testalkat vagy fittség kérdése. Én 90 kilósan, eleve túlsúlyosan, és nulla állóképességgel mentem szülni, mégsem volt semmi probléma. Azt hiszem, ha csak ezen múlna, akárhányat szülnék még.

2014. márc. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!