Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki sokat pihen szülés...

Ha valaki sokat pihen szülés után, akkor a vérzés mennyisége hamarabb csökkenhet? Vagy ez nem befolyásolja?

Figyelt kérdés
2014. febr. 20. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem befolyásola. Én az elsővel 2 hétig csak feküdtem szülés után, mert nem bírtam megmozdulni sem. Ömlött belőlem a vér 4 hétig. Másodikkal meg már a legelejétől kezdve mentem mint a mérgezett egér (nagyobb gyereket oviba, majd haza, plusz a kicsi napközben, plusz házimunka, stb). De akkor is ugyanúgy ömlött belőlem a vér 4 hétig.
2014. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fiam anno koraszülöttként született, két hétig háromóránként szaladgáltam oda-vissza pár emeletet, éjszakánként is.

Nem sokat aludtam vagy pihentem, mert olyan lassan evett szegénykém, hogy mihelyt felértem a szobámba, szinte már mehettem is vissza :)


A szülés utáni vérzés baromi hamar csökkent, majd két hét múlva már alig-alig volt.

2014. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem az első babámnál azt mondták, hogy a szoptatás valamennyire méhösszehúzò hatású, igy csőkkenti a vérzést is.
2014. febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igaz, amit 3-as ír, szoptatáskor többek között oxitocin szabdul fel, és ennek méhösszehúzó hatása van. Ezért lehet, hogy szopi alatt az első pár napban fájhat az ember hasa, de ez inkább jó, mert így a méh hamarabb visszanyeri eredeti méretét, és rövidebb ideig vérzik.

Amúgy pedig jó, ha minél többet tudsz pihenni szülés után, jó, ha van segítséged, de a teljes fekvés sem jó, mert a keringés lassúbb, és lassúbb a regeneráció, tehát ha van annyi segítséged, hogy megcsinálnak minden házimunkát, és ellátják a gyereket éjszaka is, és neked csak szoptatni kell, akkor se csak feküdj, mert az már hátráltatja a gyógyulást. Próbálj minél többet aludni, de azért járkálj, menj ki levegőre is.

Ha pedig nem lesz segítséged, vagy csak korlátozottan, akkor a pihenés bizony alig-alig jön szóba.

2014. febr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1-es,

Azt hiszem a példád itt nem releváns, mert ha nem azért fekszel, mert pihenni szeretnél, hanem mert nem tudsz megmozdulni, akkor azért valami nincs rendben a szervezetben. Nem tudhatjuk, de elképzelhető, hogy ha az első terhességed után is már úgy (próbálsz) szaladgálni, mint a második után, akkor a vérzés tovább tart.

2014. febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
en nem is a mozgast mondanam kockazatnak, hanem az emelgetest. Szerdan engedtek haza, csutortokon mar vinni kellett a gyerekorvoshoz, persze babahordozo, lepcsok, miegymas. Amire hataertem, omlott a ver, pihenes utan szerencsere ez rendezodott, de a kovetkezo heten ugyanigy jartam. Vigyazz magadra amennyire csak tudsz, es ha tudsz szoptass, mert az tenyleg osszehuzza a mehet.
2014. febr. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztosan te is erzed mar, h. amikor szoptatsz, jobban verzel A szopinak valoban mehosszehuzo hatasa (is) van, es ezaltal termelodik a tobb ver, tisztul a szervezeted. Ha tobbet pihensz, amit egy ujszulott anyukaja max.segitseggel tud megtenni, akkor is verezni fogsz. Kb. 3-6 hetig. Ha csaszaros vagy, ugyis menned kell a varratszedesre, akkor megkerdezheted a dokidat, ha siman akkor meg a 6 hetes kontrollra,addig alt.el szokott mulni. Belolem, mint a Niagara vizeses folyt, mindkettonel, Tena betetekkel, meg bugyipelussal (benne van a betet az 1* hasznalatos bugyeszban) tudtam csak atveszelni, sima betet nem is volt eleg. Ugyhogy kitartas, el fog mulni. Viszont, ha bizonytalan vagy, hidv az orvosodat, v.a szulesznodet, ha volt, ok tudjak biztosra megmondani. Kitartas, elvezd az elso heteket, olyan hamar elmulik, barmire is kemeny az elejen! :-)
2014. febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A legjobb minél hamarabb felkelni. Erősödni kell.
2014. febr. 25. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A saját tapasztalatom az, hogy, sem a túlpihenés, sem a túlerőltetés nem tesz jót.

A szervezet szépen regenerálja önmagát, ha se pro se kontra nem esel túlzásokba.

Nálam normális terheléses üzemmód mellett 2-3 nap múlva teljesen elállt a vérzés.

Nyugi, vigyázz Magadra, szeresd a babádat, hallgass a szervezeted természetes jelzéseire, és főleg légy nagyon boldog :-) !

2014. febr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bocsánat, elírtam: nem 2-3 nap, hanem 2-3 HÉT
2014. febr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!