Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Szülés közben igazábó...

Anyukák! Szülés közben igazából mi fáj? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, tudom hogy nagyon buta kérdés, de igazából nem tudom hogy milyen jellegű a fájdalom. Összehúzódások vagy csak szimplán folyamatosan fáj a hasatok? Hátatok, derekatok is? Mihez tudnátok hasonlítani? Én a menzeszfájdalmakat is alig bírom, és előre félek hogy mi lesz, ha babát szeretnék.

2013. szept. 20. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szülés közben annyi hormon felszabadul a szervezetedben, hogy másként fogod fel a fájdalmat.


Én nagyon nem bírtam a fájdalmat és a vértől is rosszul voltam, a szüléskor mégsem "jutott eszembe" félni, vagy rosszul lenni.

Fáj persze, olyan, mint egy veszettül erős menstruációs fájdalom (többszöröse...), de nem hirtelen jön, hanem fokozatosan erősödik, így hozzá tudsz szokni.

2013. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekem az elején olyan volt, mint a menzesz fájdalom, csak kb 10* erősebb. a végén már csak fáj mindenhol. ha megszorzod a gmensis görcsöket 100000000 val, na akkor szülési fájdalom. én a legrosszabbra készültem és pozitívan csalódtam.
2013. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én a másodikkal annyiban nem értek egyet, hogy egyrészt nem mindenkinek fáj brutálisan, másrészt az is számít, mekkora a fájdalomtűrő képességed és milyen a lelkiállapotod.


Én oxitocint kaptam, ezzel állítólag fájdalmasabb szülni.

Én is vártam azt az érzést, amikor már a falat kaparnám kínomban, de nem volt, hanem már jött is a kitolás.

Mondjuk nekem hamar, 5 óra alatt lezajlott.

Rögtön utána mondtam is, hogy nahát, azt hittem, ez sokkal jobban fáj.

2013. szept. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy ha már a mensis görcsökhöz hasonlítjuk, akkor én a fájdalmat kb. annak a 7-8szorosának mondanám.

De lehet, hogy csak szerencsém volt, h. ilyen könnyen szültem.

2013. szept. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
jajj:/ hát köszönöm, lehet elgondolkodok a fájdalomcsillapításon:)
2013. szept. 20. 16:29
 6/14 anonim válasza:
Nekem elfolyt előtte a víz,9,5 óra alatt lett meg a kisfiam,én nagyon rosszul voltam a szülés alatt,és nekem is nagyon fájt a menstruációs görcs ehhez képest semmi szerintem!
2013. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nem emlékszem hol fájt, csak arra, hogy ilyen fájdalmat még sosem éreztem. 6 óra alatt szültem, de az a 6 óra kegyetlen volt.
2013. szept. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem a vajúdás vége felé megcsászároztak, úgyhogy csak a vajúdásról tudok beszélni. Valóban fáj... nagyon... de azért néhány dolog "nyugtatásként":


1. Tényleg nem ezzel fogsz akkor törődni, hanem hogy kisbabád lesz. :)

2. Ha tisztában vagy a folyamatokkal (pl. szülésfelkészítőre jársz, vagy utánaolvasol), akkor tudod, hogy minden egyes fájdalommal hogyan nő a méhszáj és egyre "előrébb" vagy.... én se hittem el, hogy ez ott akkor bármit segíteni fog, de TÉNYLEG olyankor érzed, hogy ez amolyan "jó" fájdalom, mert célja van... olyan mint az izomláz a hegymászóknál, vagy nemtom... :D szóval érted. :)

3. Ha megtanulsz relaxálni, az rengeteget segíthet

4. Olyan hormonok termelődnek, hogy pár héttel/hónappal később abszolut nem tűnik rémesnek.


és végül:


5. Nyugodtan kérhetsz fájdalomcsillapítót, a világon millióna teszik nap mint nap, semmivel nem leszel kevesebb attól, hogy nem szenveded végig a szülést...

2013. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem 20 òra alatt született meg a kisfiam az első 5-6 òra utàn azt hittem ennyi mindjàrt vége mert màr nagyon fàjt de nem.:(( Szenvedtem tovàbb az utolsò 3 òràban vissza kellett tartani a tolòfàjàst na akkor màr elviselhetetlenül fàjt mindenem pedig kaptam epiduràlt is!
2013. szept. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Még annyit szeretnék hozzátenni az előttem szólókhoz hogy a görcsös fájdalomhoz még hozzájön amikor bújik ki a baba és szakad minden fájdalma....
2013. szept. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!