Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az elsôt császárral szűltem...

Ha az elsôt császárral szűltem a másodiknál miért nem adnak oxitocint?

Figyelt kérdés
Az elsô babàmmal kaptam oxit fàjàsgyengesèg miatt,vègûl csàszàr lett.Azt hallottam hogy 1 csàszàr utàn a màsodikat màr nem tudjàk oxival indìtani,nem adhatnak oxit.Mièrt?

2013. aug. 31. 16:45
 1/10 JnéHN ***** válasza:
Nekem adtak, de ettől függetlenül a második is császár lett.
2013. aug. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen?Pedig úgy hallottam nem lehet.De ezek szerint lehet.
2013. aug. 31. 17:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Elég sokszor indítanak császár után, nem mindig vágnak újra, ha a heg elvékonyodik.
2013. aug. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is indították, adtak oxitocint, s simán szültem császár után.
2013. aug. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Èrtem!Akkor rosszùl informàltak.Köszi a vàlaszokat.
2013. aug. 31. 20:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kórháza, orvosa válogatja. Nekem is az első császár volt, a második simának indult, dokim mondta, hogy nem kaphatok semmit az előző császár miatt. 16 óra vajúdás és ebből 3 órán keresztül tartó 1 perces fájások mellett is csak szűk egy ujjnyit tágultam, végül elmúltak a fájások, így császár lett ismét.
2013. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk sem adnak,arra hivatkozva,hogy érezd mikor szakad a varrás.
2013. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták a kórházban,hogy nemkaphatok oxit!
2013. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na de mièrt nem?
2013. szept. 2. 17:30
 10/10 anonim ***** válasza:

"Oxitocin-infúzió

Mivel indokolják az alkalmazását? A vajúdó, szülő nő szervezete termel oxitocint, ez a hormon felelős a méhösszehúzódásokért. Ha az orvos nem ítéli elég erősnek vagy rendszeresnek a méh fájástevékenységét, mesterséges oxitocin adagolásával segíthet rá. Így megakadályozható, hogy a szülés túlságosan hosszú ideig elhúzódjon.

Mi a jelenlegi gyakorlat? Noha használatát komoly feltételekhez köti a szülészek szakmai protokollja, a szülő nők többsége kap.

Mit mond róla ma a tudomány? Helyes alkalmazásának alapvető feltétele a türelmes várakozás a szülés megindulására. Az indokolatlanul korán végzett burokrepesztés maga után vonja az oxitocinos fájáserősítés szükségességét is. A szülészorvosnak el kell tudnia dönteni, megindult szülésről vagy csupán egy ideig rendszeressé és erőssé váló, majd lanyhuló és abbamaradó jóslófájásokról van-e szó. A helytelenül alkalmazott oxitocin-infúzió hatására túlságos erőssé válhatnak a méhösszehúzódások, és ezek nem csupán az anyát, hanem a magzatot is megviselik. Ha rosszul adagolva, indokolatlanul vagy nem elég szoros ellenőrzés mellett adják, számos súlyos szövődményt okozhat."


Ott van benne túl erőssé válhatnak a méhösszehúzódások, és az egy már felvágott és összevarrt méhnek nem épp jó. Még az "érintetlennek" sem, de itthon kb. mindenkibe belenyomják, hogy minél előbb végezzenek.

2013. szept. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!