Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor, ha valaki nem...

Mi van akkor, ha valaki nem akar tágulni, és nem adnak neki oxitocint?

Figyelt kérdés
Mondjuk pl nincs kórház, vagy 200 évvel ezelőtt, vagy akármi. Akkor x nap alatt szült meg, vagy baj történt? A nő az kitágul egyszer és megszületik a baba?
2013. aug. 27. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

X évvel ezelőtt ezért halt meg ennyi nő és baba a szülés közben- után fellépő komplikációk miatt! de már akkor is ismerték a császármetszést! csak éppen nem steril körülmének között történt! nem véletlenül Semmelweis az anyák megmentője!!!!


Most ha nincs oxitocin - nekem sem volt! - akkor van hogy ballont helyeznek fel, vagy valakinek zselét ...stb.

2013. aug. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálam majdnem császár lett, mert se oxit se se se, és a végén majdnem a műtőben landoltam...


Nem tud tágulni, akarnai mindenki akar... bocsi csak kijött belőlem

2013. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tágultam, kaptam oxit, rengedeget de az se hatott, császzároztak.
2013. aug. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsi 1 -es vagyok: aki nem tudott tágulni annak volt fájása-vagy az sem!? csak nem értem mért nyomták orrba szájba az oxit!? nekem Ballon volt és kész! - majd mikor kitágult 4-5 ujjnyira, burkotrepesztettek...
2013. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3as vagyok, oxi elött kaptam kúpot és injekciót is, akartak burkot is repeszteni de aztán elfojt magától, voltak fájások de csak 10-15percesek.
2013. aug. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem mozgott a babám, így terheléses ctg-t követően, kitágultam 3 ujjnyira, burok repesztés, stb... Majd kaptam oxit, mert onnan sehova. Fájások 2 percesek, 11 óra elteltével még mindig 'csak' 4-5 ujjnyira voltam tág, így mentünk császárra. Nem merték tovább kockáztatni, h bent maradjon a fiam, mert nem találták az okát a 38. héten, hogy meg sem moccan egész nap.
2013. aug. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 40+6-ra volt indításom: előkészítés után elfolyt a magzatvíz, majd bekötötték az oxit. Alig 1 ujjnyira nyíltam ki, azt is orvosi segítséggel. 7,30-tól folyt az infúzió, 2 adag. A gép mérte az összehúzódásokat, de én derekamban éreztem, amikor feljebb tekerte az oxit a szülésznőm, mintha övvel szorítottak volna, de fájni nem fájt. A fájások 100 körül voltak, szép ívűek. Szóval fájdalommentes szülésem volt. ja, császárral.
2013. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!