Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor, ha nincsen...

Mi van akkor, ha nincsen fogadott orvosom (sztk-shoz járok) és mondjuk túlhordom a babát vagy valami komplikáció van? A helyileg illetékes kórházba ő utal majd be az egyik vizsgálatról? Vagy mentőt kell majd hívnom? Csak érdeklődöm.

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen bemész abba a kórházba, ahol szülni szeretnél. Ha nincs vészhelyzet, nem kell mentő. NST-re és POSE-ra úgyis oda kapsz beutalót, ahol szülni fogsz. Túlhordás miatt csak akkor fektetnek be, ha nincsenek rendben a Te vagy a baba eredményei, egyébként elég a napi NST. Nálunk oda is csak először kellett beutaló, aztán ott automatikusan adták a következő időpontot.
2009. okt. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is sztk-s orvoshoz jártam. A kiírt időpont után minden nap mennem kellett ctg-re. Az ötödik napon elég rossz lett az eredmény. Az orvos, akihez jártam beutalt az illetékes korházba ahova tartozom. Felvettek az osztályra, de nem indították meg a szülést. Még aznap este magától beindult. De rendszeresen néztek nst-vel, szóval ha van valami komoly, gondolom akkor beindították volna.
2009. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 26. 15:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Melyik városban szülsz?

Nálunk úgy volt, hogy a 40. héttől 2 naponta kellett mennem NST-re és magzatvíz vizsgálatra. Nem kellett beutaló. 41. héten befektettek. Előtte nap mondta az az orvos aki csinálta a vizsgálatot, hogy másnap reggel úgy készüljek, hogy már nem engednek haza. Akkortól naponta van mindenféle vizsgálat. Ha minden eredmény jó, akkor megvárják a 42. hetet, és akkor indítják meg a szülést.

Könnyű szülést kívánok Neked!

2009. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 40. héttől naponta kell NST-re járni. Nekem volt fogadott orvosom, de nem mindig vártam meg, gondoltam, hogy az épp rendeldő orvos is képes értelmezni, minek üljek ott órákat.

Mindegyik nagyon rendes volt, szerintem ha bármi baj lett volna, azonnal intézkedtek volna.

2009. okt. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Monoron lakom,itt járok sztk-ba,de Kistarcsán a Flór Ferenc az illetékes Kórház ahova szülni visznek majd...
2009. okt. 27. 09:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!