Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szül valaki november körül a...

Szül valaki november körül a Szent Margit Kórházban? Kinek mi a véleménye a kórházról?

Figyelt kérdés
Én november 26-ra vagyok kiírva, van fogadott dokim.
2013. aug. 7. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Orvosok, szülésznők kiválóak. Csecsemősök kevesen vannak, de segítenek, ha kéred. Nővérek között egy bunkóval találkoztam a többi semleges. A hely tiszta, a wc katasztrófa ( véres betétek mindenütt), az ágy süppedős, szoptatni rajta kényelmetlen, de nincs nagyon más lehetőség. Kaja szokásos kórházi. Nem túl jó és nem túl sok (pedig a tejtermelődéshez enni kell rendesen). Összességében elégedett voltam.
2013. aug. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én kétszer szültem ott, legutóbb egy hónapja.

dokik 1000%, a szülésznők fantasztikusak, szerinetm messze az országos átlag felett

csecsemősök túlterheltek, van jó pár kifejezetten bunkó, de 3 napot ki lehet bírni.

Én igyekeztem mindkétszer minél kevesebb időre bevinni a babámat, mert sajnos nem szólnak, ha benn van és sír, h szoptads meg, 2. naptól tápszeres pótlást adnak, cukros vizet meg akár rögtön az első éjszakán. Szóval ha szoptatni akarsz, érdemes jól felvértezned magad ( a védőnőnek elég megkövült fogalmai vannak a szoptatásról, hajamat téptem, amikor hallgattam az előadását, ugyanis tipikus tejapasztó dolgokat mesélt).



ÉRdemes az lll.hu honlapot olvasgatni sokszor.


Pelenkát vinni kell, saját ruhát a bentlét alatt nem adhatsz a babára (illetve adhatsz, de átöltöztetik). Popsikendő, krém és elvileg 2 cumis üveg is kell.


Vigyél magadnak jó csúszós testápolót a mellmasszírozáshoz, fejéshez, a kézi fejést profin meg tudják tanítani!


Pelenkázást, babaápolást, még fürdetést is mutatnak, de _kérni kell_ lehetőleg reggel, mert beosztják a napjukba, ha később mész, aznapra betáblázták már magukat.


Ennivalót vigyél, mert 8-9 körül van csak reggeli, de ha más nem, a takarítónő 6kor ébreszt és éhes leszel, az tuti!

2013. aug. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is kétszer szültem ott, utoljára szilveszterkor. A dokik teljesen rendben vannak, szülésznők is, bár egy-kettő volt, akit én nem csíptem. De ettől függetlenül korrektek. A csecsemősök között egy bunkó volt, a többi rendes, segítőkész. De tényleg ne várd, hogy mindent maguktól mondjanak, csináljanak. Kérdezni kell és méghozzá kedvesen!

Az ágyak tényleg szörnyűek, a wc elég gáz a nap végére, a kaja kevés és kórházi.

Én saját ruhát adtam a babáimra, nem bírtam a pólyával, amit bent adtak rá. Tettem a kis kocsijába tisztát és abba öltöztették, ha kellett.

Ha véletlen lesz még egy harmadik baba is, akkor őt is ott fogom szülni.

A tápszeres pótlás nem okozott nekem gondot. Inkább azt kapjon, mint ordítson az éhségtől egész nap. Mire hazaértem volt bőven tejem, nem kapott többször tápit. De ha szólsz, hogy a te babádnak ne adjanak semmit, akkor nem fognak, legfeljebb orvosi utasításra. Minden hónapban van szülésfelkészítő, szülőszobalátogatás, érdemes elmenni.

2013. aug. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, én is kétszer szültem ott és nagyon meg vagyok elégedve. Az első babámat ügyeletesnél a másodikat fogadottnál, de mindkettőnél nagyon kedvesek voltak és figyeltek rám. A szülésznőkről is csak jót tudok mondani. A csecsemősöktől tényleg kérdezni kell, de segítenek. Nem kell megíjedni a cukros víztől és a tápszertől sem, pl. én az első babámat nyáron szültem, egész nap igény szerint szoptattam, mégis pirosat pisilt a folyadék hiány miatt, ezért kellett itatni. Hát a wc tényleg nem nagy szám, kettő van, kissé lepukkant és ha teltház van, szerintem kevés annyi nőnek. Ki a fogadott dokid?
2013. aug. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia! Magyar Attila a dokim, már a terhesség előtt is hozzá jártam. Azt én is hallottam, hogy jó szakemberek vannak ott. Nem tudom tud-e valamelyikőtök mondani valamit az egy ágyas szobáról?!
2013. aug. 7. 20:08
 6/8 anonim válasza:
Én csak negatív tapasztalattal rendelkezem: 35+4naposan beindult a szülésem. Befektettek osztályra és azt mondták, ha nem sikerül leállítani,megszülhetem,hiszen néhány napon múlik a dolog,a baba megvan 2,5kg.Ezután hajnalban elkezdtem vérezni.Az ügyeletes dagadék nővér nem volt hajlandó felkelni és hívni az ügyeletest.Az ügyeletes orvos nem volt hajlandó levezetni a szülésemet,mert nem az ő magán betege vagyok és különben is hiányzik 3napom a betöltött 36hétig.Hívta a mentőket.A mentős pedig nem volt hajlandó átszállítani a PICes kórházba,mert látta,mindjárt megszülök.A legjobb:a fizetett margitos orvosom azért nem jött be hajnali 2kor,mert fáradt volt és idézem szavait,ki szerette volna pihenni magát.Hát,nekem ezt a szülést még mindig nem sikerült kipihenni.Szemét egy banda volt aznap,soha nem felejtem el.Pedig fizettem előre.
2013. aug. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Uhhh, egy kicsit elragadtattam magam, ami a jelzőket illeti,ezért elnézést,de sajnos ez az igazság. viszont van ott rendes orvos is
2013. aug. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindent elmondtak az elozzem irok..es sajna a hetes valaszolonak is igaza van. O balszerencsejere pont kifogta azt a brigadot akiktol pont epmegy az ember kedve a egesztol. (nekem valtasb jott egy opya azuleszno aki tok bunko volt szerencse h nem o vol velem szuleskor. Semmi apintat nem volt benne...bakker. Csinaltatnek vele par felulest frissen varrt gatsebbel..). En mondjuk haromagyasbqn voltam de legkozelebb se mennek egy agyasba. Annyi h van tv meg nehany fotel ahol a vendegek leulhetnek akik bejonnel meglatogatni teged. O es sajat zuhanyzo. (hozzateszem utaltuk amikor teli krakogos idoszakban mindnkinek kint vart a hozzatartozoja az uvegajton tul de azert az wgyagyasba jott be apuka kehes nagytesoval babat nezni mikozben a kismama tolta melletuk el az egy ket napja szuletwtt babajar. Ezt nem is erten.. Eleg gaz.) ha elso baba akkor erdemes sztwm tobb agyasba menni mert talan lehet a tobbiektol kerdezni ha nem tud qz wmber vmit. Egyszerubb a azobatarsakkal megdiskuralni a dolgokat mint a csecsemosokkel. Persze ha nyitottak ra.
2013. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!