Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babát váró kismamák,...

Első babát váró kismamák, féltek a szülestol?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán féltem, el sem tudtam képzelni,hogy szülni fogok, még szülés után is úgy voltam vele,hogy "ezen én keresztülmentem?"
2013. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor paráztam be egy kicsit az első terhességemnél, amikor megláttam a pozitív tesztet.Szinte bepánikoltam, de sikerült a következő hónapban bemagyaráznom magamnak, hogy ha más is szült már, akkor én nekem miért ne menne?Végül is túléltem. :-)

Mikor 2. alkalommal is terhes lettem, na akkor volt para..szinte mind a 9 hónapot végig aggódtam, tudtam mi várt rám, és nagyon nem akartam.De hála az égnek a 2. szülésem SOKKAL könnyebb volt mint az első.

Úgy hogy összegezve, az első szülés előtt nagy áldás a boldog tudatlanság! :-)

2013. jún. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem félek :) alig várom! :) Jól bírom a fájdalmat, és tudom, hogy lazítással csodálatos élmény lesz. 19hkm
2013. jún. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én nagyon parás vagyok de a fájdalmat jól bírom, mégis féltem! Mindenki biztatott anyu sógornőm meg mindenki! De mikor elfolyt a magzatvíz akkor lábam meg mindenen még a fenekem is reszketett! :) Aztán mikor elindultunk a kórházba már nem volt ekkora a para! De nem volt értelme ennek hisz át kell esni rajta és mindenért kárpótol a kicsike! :)
2013. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 cavalli ***** válasza:
100%
Én nem, én nagyon várom. Szeretném meglátni a kicsi lányomat, szeretném, ha már lemenne ez a plusz kiló rólam. Én nagyon kutyául vagyok mióta ilyen meleg van. 36. hetes kismama.
2013. jún. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nagyon, szerintem már betegesen. Az orvosom is meglepődött rajta, mert ahogy ő mondta látott már paramamit, de én bárkin túl teszek. Amikor megmutatta, hogyan történik a gátmetszés, elmesélte milyen a varrás, hát nem sokon múlott, hogy elájuljak. Most szülésznőt fogadtam már 24 hetesen, hogy át tudjak vele beszélni mindent, ami érdekel, amitől félek. Az orvosom javasolta, hogy rajta kívül beszéljek erről mással is, hátha megnyugtat, ha tudom mi vár rám. Hát majd kiderül.
2013. jún. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
:D paramami, ezen jót nevettem. Hány évesek vagytok? Hol fogtok szülni? Hány hetes a babi? :)
2013. jún. 20. 20:33
 8/14 A kérdező kommentje:
Most látom h aki jelen időben irt az a hetek számat is megírta:) bocsi :D
2013. jún. 20. 20:34
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem sirhatnekom van, ha eszembe jut, hogy szulnom kell. Elmondhatatlanul rettegek es itt, ahol en fogok szulni tok ismeretlenek fognak korulvenni. Semmi bizalmam nincs felejuk, gyulolom a gondolatat is annak a kiszolgaltatott helyzetbek, amiben lenni fogok es raadasul teljesen lecsupaszitva alulrol. En ertem, hogy ez lesz a legutoldo gondolatom akkor, de en akkor sem erzem jol magam a gondolattol. A fajdalomtol ifazan mostanaban kezdtem el felni, miota egyre erosodo joslo fajasaim is elkezdodtek. De a fo problemam, hogy rettegek az ismeretlentol es a kiszolgaltatottsagtol.

Na, mar ettol a par sortol is tiszta ideg lettem. Mar parasodik is a szemem...nagyon gaz! Eletemben nem feltem meg ennyire, pedig volt nehany lampalazas dolog kozepsulis koromban, amiket muszaj volt es gyuloltem es a tanart, aki rakenyszeritett kitudtam volna nyirni... Na, meg az sem volt ennyire felelmetes. 35 eves, 33hkm

2013. jún. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó!!!

Neked van fogadott orvosod?Mert igaz én nagyon nem vagyok fogadott orvos párti, de a te esetedben szerintem elég erősen indokolt.Minden szavadon látszik, hogy pánikolsz, pedig ez egy teljesen természetes dolog hidd el nekem, mert én már túl vagyok 2 szülésen, és hiába nagyon nehéz, akkor is az egyik legszebb élmény az életemben!

Ha görcsölsz, akkor annál rosszabb.Már mint amikor már beindult a szülés.Hiába mennek maguktól a dolgok, de ha agyilag be vagy görcsölve, akkor azzal csak lassítod a folyamatokat.Ha csak elhagyod magad és nyavajogsz vajúdás közben, az nagyon nem jó.Hidd el nekem, mert 1. szülésnél én is ezt csináltam.Nem tágultam, semmi nem volt jó, párommal is csak veszekedni tudtam hogy csináljon valamit..2. szülésemnél ha lehet azt mondani már teljes test tudatom volt, hajlandó voltam mindent átérezni bármennyire is fájt.

Egyébként pedig az EDA, magyarul a gerincérzéstelenítés egy nagyon jó dolog.Szerintem nyugodtan beszéld meg az orvosoddal hogy hogyan mennek ezek a dolgok, és kérlek nyugodj meg, mert a stressz a kisbabádnak sem jó!!!

A kiszolgáltatottság pedig azért valamelyest igaz!

De azért nem úgy kell felfogni, mint ha elrabolnának az UFO-k, és azt sem tudod mi történik veled.

Olvass utána, beszélj orvossal.Készülj fel!!!Ez tényleg borzasztóan fontos!!!Főleg nálad.

Ne dugd homokba a fejed, és csak félj!!!!

2013. jún. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!